logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

10/2 SİNDEN BAŞLATTILAR DOĞRUMU

Daha
3 yıl 1 ay önce #2739 yazan celalbarlas@hotmail.com
18/02/1986 TARİHİNDEN BERİ SSK LI OLARAK HİZMETİM MEVCUT ANCAK 2 SENEDEN BERİ BELEDİYE TEKNİKER SÖZLEŞMELİSİYİM KADROYA GEÇTİM KADEME VE DERECEM NEYLE BAŞLAR,NE KADAR MAAŞ ALIRIM, MÜDÜRLÜK GÖREVİM VEKALETENDİR, ASALETEN YAPABİLİRMİYİM BENİ AYDINLATIRSANIZ MEMNUN OLURUM SELAM VE SAYGILARIMLA.....

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 1 ay önce - 3 yıl 1 ay önce #2742 yazan papatya

celalbarlas@hotmail.com yazan: 18/02/1986 TARİHİNDEN BERİ SSK LI OLARAK HİZMETİM MEVCUT ANCAK 2 SENEDEN BERİ BELEDİYE TEKNİKER SÖZLEŞMELİSİYİM KADROYA GEÇTİM KADEME VE DERECEM NEYLE BAŞLAR,NE KADAR MAAŞ ALIRIM, MÜDÜRLÜK GÖREVİM VEKALETENDİR, ASALETEN YAPABİLİRMİYİM BENİ AYDINLATIRSANIZ MEMNUN OLURUM SELAM VE SAYGILARIMLA.....

Sayın BARLAS,

Teknik hizmetler sınıfına girenlerden memurluğa girmeden önce mesleklerini serbest olarak veya resmi veya özel müesseselerde ifa edenlerin teknik hizmetlerde geçen süresinden, kamu kurum ve kuruluşlarında geçen sürenin tamamı ve geri kalan sürenin 3/4 ü toplamı memuriyette geçmiş sayılarak bu süreler her yılı bir kademe ilerlemesi ve her üç yıl için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir. Bu nedenle, SSK’lı hizmetinizin belirtilen kapsamda olması durumunda bu hizmetlerinizin değerlendirilmesi mümkündür.

Öte yandan, sözleşmeli olarak belediyede geçirdiğiniz süreler kadroya geçirilmeyle birlikte derece ve kademenizin belirlenmesinde değerlendirilecektir. 2 yıl süreli mesleki teknik yükseköğrenimi bitirerek Tekniker unvanı kazanmış olan personelin TH Sınıfında Tekniker kadrosunda görev alması durumunda memuriyete 9/2 den başlayacaktır. Belediyede sözleşmeli olarak geçirdiğiniz sürenin her yılı için 1 kademe ilerlemesi de yapacağınızdan 2 yıllık hizmetinizin bulunması durumunda derece ve kademeniz 8/1 olacaktır. (SSK’lı geçtiğini belirttiğiniz hizmetin durumuna göre ilave kademe ve derece de alabilirsiniz. Ancak mesajınızdan bu konuda net bilgi edinilemediğinden, bu hizmet göz önünde bulundurulmamıştır)

8/1’de 2 yıl hizmet üzerinden hesaplama yapıldığında, çalışılan bölgeden kaynaklı farklı ödemeler de dikkate alınmadığında, bekar ve çocuksuz Teknikerin alabileceği en düşük ücret, bugünkü koşullarda aylık net 2.097 TL olacaktır.

Söz ettiğiniz müdürlük görevine ilişkin kadronun derecesi atamaya da etki edecektir. Örneğin müdür kadrosunun derecesi 4 olması durumunda, bu kadroya 2 yıllık yüksek öğrenim mezunu olarak atanabilmek için 10 yıl hizmetin bulunmasının yanı sıra görevde yükselme uygulamaları gereği öngörülen sınavlara girilmesi de gerekecektir. (Buradaki hizmetin hesaplanmasında yükseköğrenim sonrasında özel sektörde geçirilen her türlü hizmetin 6 yılı geçmeyecek şekilde 3/4'ü ve kamu kurumlarında geçen sürelerin tamamı değerlendirilecektir.)

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 yıl 1 ay önce yazan papatya.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2759 yazan Kül Tigin
Mahalli İdarelerde müdür kadrosuna aslaten atanabilmek için genel olarak şu şartlara sahip olmanız gerekir:

a) Müdür kadrosuna atanabilmek için;

1) 657 sayılı Kanunun 68 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen atanma şartlarını taşımak,

2) Fakülte veya dört yıllık yüksekokul mezunu olmak,

3) Teknik öğrenim gerektiren müdürlüklere atanabilmek için; yükseköğretim kurumlarının, kadronun görev alanı ile ilgili eğitim ve öğretimde bulunan en az dört yıllık bölümlerinden veya bu bölümlere denkliği kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmak,

4) Teknik öğrenim gerektiren müdürlüklere yapılacak atamalar dışında, diğer müdürlükler için son müracaat tarihi itibariyle üç yılı uzman, şef, ayniyat saymanı, kontrol memuru ve muhasebeci kadrosunda olmak kaydıyla en az on yıl hizmeti bulunmak,

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.395 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.