logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Maaş ve derece

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #2121 yazan Nastur47
Belediye GİH sınıfında idari petsonel elektrik proğramcısı 9.derece kadroda,10 derece 2.kademesi üzerinden 14.10.2013 tarihi itibariyle atamanız yapılmıştır sayın editör ben elektrik teknikeriyim bu durumda kadrolu maaşım ne olur derecem 10.2 olması doğru olanmı saygılarımla
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan Kül Tigin.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #2122 yazan papatya

Nastur47 yazan: Belediye GİH sınıfında idari petsonel elektrik proğramcısı 9.derece kadroda,10 derece 2.kademesi üzerinden 14.10.2013 tarihi itibariyle atamanız yapılmıştır sayın editör ben elektrik teknikeriyim bu durumda kadrolu maaşım ne olur derecem 10.2 olması doğru olanmı saygılarımla

Sayın NASTUR47,

Verdiğiniz bilgilerden 6 yıl hizmetinizin bulunduğu anlaşılmaktadır. 6 yıl hizmet, kazanılmış hak aylık derecesi 10/2, aile yardımı almayan bir Teknisyen, %15 vergi diliminde 2013 yılı ikinci 6 aylık dönemi içerisinde aylık net 1.877 TL ücret almaktadır. (Görev bölgeniz bilinmediğinden, bölgelerden kaynaklı ek özel tazminat dahil edilmemiştir)

Kazanılmış hak aylık derecenizin 3 alt derecesindeki bir kadroya atanmanız mümkün olup, bu durumlarda aylık ücretiniz, kazanılmış hak aylık dereceniz üzerinden ödenecektir. Size de 10/2 derece ve kademe esas alınarak ödeme yapılacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan papatya.

Daha
3 yıl 2 ay önce #2130 yazan Nastur47
EDİTÖRÜM VERDİĞİNİZ BİLGİLERDEN DOLAYI TEŞEKÜR EDERİM 9/1 ELEKTRİK TEKNİKERİ BUGÜNKÜ MAAŞI NE KADAR TH ve GİH arasında çok büyük bi fark varmı saygılar

Daha
3 yıl 2 ay önce #2132 yazan papatya

Nastur47 yazan: EDİTÖRÜM VERDİĞİNİZ BİLGİLERDEN DOLAYI TEŞEKÜR EDERİM 9/1 ELEKTRİK TEKNİKERİ BUGÜNKÜ MAAŞI NE KADAR TH ve GİH arasında çok büyük bi fark varmı saygılar

Tekniker unvanlı personel TH sınıfında memuriyete 9/2 'den başlamaktadırlar. Yeni işe başlayan bir tekniker bugünkü koşullarda aylık net 2.093 TL ücret alabilecektir.

Daha
3 yıl 2 ay önce #2172 yazan Nastur47
Sayın editörüm 9 derece kadroda 10 derece 2 kademesi üzerinden atamam yapıldı 9 derece neyi gösteriyor tşk

Daha
3 yıl 2 ay önce #2178 yazan keremcem
10 uncu deerece kadro yokmuş dokuzuncu dereceye atamışlar . bu senin için bir şey farkettirmez kazanılmış hak aylığın ne ise ondan maaş almaya devam edersin.

Daha
3 yıl 2 ay önce #2199 yazan papatya

Nastur47 yazan: Sayın editörüm 9 derece kadroda 10 derece 2 kademesi üzerinden atamam yapıldı 9 derece neyi gösteriyor tşk

Sayın NASTUR47,

9 uncu derece kadroda 9/2 kazanılmış hak aylık derecesiyle atamanızın yapılması gerektiğini düşünmekteyim. Ancak anladığım kadarıyla, hakkınızda 657 sayılı Kanunun 36/A/4 maddesi gereğince 1 derece ilerlemesi uygulanmamıştır.

Söz konusu maddeye göre; "Teknik hizmetler sınıfında görev almak şartiyle ... teknikerler ... öğrenimlerine göre tespit edilen giriş derece ve kademelerine bir derece" ilave edilmek suretiyle bulunacak derece ve kademelerden hizmete alınırlar.

2 yıl süreli mesleki teknik öğrenimi tamamlayanlar memuriyete 10/2'den başlamaktadırlar. Teknik Hizmetler Sınıfında Tekniker olarak görev almaları durumunda ise başlangıç dereceleri 9/2 olacaktır.

Bu konuyu kurumunuzla görüşmenizde yarar görüyorum. Çünkü bu haliyle maaşınızı 10/2'den ödeyeceklerdir ki, bu hata ilerde sizin için daha farklı sorunlar yaratabilir.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Nastur47

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #2200 yazan Nastur47
Yazı işleri müdürü boş kadro olmadığı için atamamın bu şekilde olduğunu söylüyor ileride düzeltile bileceğini söylüyor benim için ciddi bi sıkıntı olurmu BİMER e şikayet etmeyi düşünüyorum elde edeceğim bişey olurmu saygılar
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan Nastur47.

Daha
3 yıl 2 ay önce #2242 yazan papatya

Nastur47 yazan: Yazı işleri müdürü boş kadro olmadığı için atamamın bu şekilde olduğunu söylüyor ileride düzeltile bileceğini söylüyor benim için ciddi bi sıkıntı olurmu BİMER e şikayet etmeyi düşünüyorum elde edeceğim bişey olurmu saygılar

9 uncu derecede 10/2 kazanılmış hak aylığı ile atandığınızı belirtmişsiniz. Buna göre 9 uncu derecede kadro var ve atanmışsınız. Verdiğiniz bilgilere göre sorun kadro sorunu değildir. 9 uncu derecede 9/2 olmanız gerekecektir. Sadece kazanılmış hak aylık derecenizin yükseltilmesi gerekir. Kadro derecenizin değişmesine gerek yoktur.

Daha
3 yıl 1 ay önce #3061 yazan Nastur47
Sayın editörüm ben elektrik teknikeri mezunuyum atamam proğramcı olarak atandı boş kontenjan olmasına rağmen bölümüme atanamıyorum şikayetimi kime bildirmem gerekiyor saygılarımla

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.364 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.