logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Sözleşmeliden 657 'li memurluğa geçişte kıdem tazminatı

Daha
3 yıl 2 ay önce #1929 yazan lenda
1977 doğumluyum. 1993 ten beri SSK lıyım. 2 yıl staj sürem dışında 1995 ten beri aktif olarak çalışmakta, 6 yıldır da kamuda sözleşmeli memur iken, yani 18.yılımın içindeyken verilen haklarla 657 sayılı kanuna memuriyete geçişim yapıldı. 2 yıl doğum borçlanması yaparsam prim günlerim dolacak biri olarak SSK'dan kıdem tazminatı talep edebilir miyim? Ve yine de çalışma hayatıma yaş sınırım olan 50'yi doldurana kadar 657 li memur olarak devam edebilir miyim? Kıdem tazminatı talebim için aktif çalışan olmam engel midir? Ya da bu hakkı kullanmamda başka yasal engeller var mıdır? Sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum, teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #1931 yazan Çalkarakuş
4/b kapsamında çalışıyor iseniz, alacağınız tazminata kıdem tazminatı değil ,iş sonu tazminatı denilmektedir. 6495 sayılı torba yasa(02.08.2013) ile kadroya geçti iseniz iş sonu tazminatı alamayacaksınız. İş sonu tazminatına esas olan toplam hizmet süreleri emekli ikramiyesine esas toplam hizmet süresinin hesabında dikkate alınacak. 8 Eylül 1999 tarihinden önce Devlet memurluğu, SSK.lı veya Bağ-Kurlu hizmeti bulunanlar için 5434 sayılı T.C.Emekli Sandığı Kanunu Geçici Madde 205 de belirtilen kademeli geçişte belirtilen durumlarına uygun yaş grubuna dahil olacaklarını ve kadın ise 20, Erkek ise 25 hizmet yıllarını doldurduklarında isterlerse emekli talebinde bulunabileceklerini, istemezler ise 65 yaşlarını dolduracakları tarihe kadar görev yapılabilmekte diye değerlendirilmektedir.
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan Çalkarakuş.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: lenda

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1955 yazan ferdiy
Memuriyete belirttiğiniz şekilde geçişlerde kıdem tazminatı denilen ödemenin yapılmamaktadır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: lenda

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.478 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.