logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

7.derece Çözümleyici kadrosu ???

Daha
3 yıl 2 ay önce #1650 yazan siyahkartal
Bu demek arkadaşlar, 7.derece de çözümleyici kadrosuna atandınız ?? ben 9/3 ü olarak işe başladım ama bana yapılan tebliğ de 7.derece diyor.Bu dereceleri ve derecelere karşılık gelen ünvanları nerden görebilirim. Ayrıca bunun bana ne etkisi olur.Faydası nedir. 7.olmasaydı da 6 olsaydı ne olurdu.

ALLAH VAR KEDER YOK.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1656 yazan papatya
Sayın SİYAHKARTAL,
Devlet memurları, eğitim durumlarına göre belirlenmiş derece ve kademelerden memuriyete başlarlar. Normal koşullarda, her yıl bir kademe ilerlemesi ve her üç yıl bir derece yükselmesi yaparlar.
1, 2, 3 ve 4 üncü dereceler dışındaki derecelerdeki kadrolara, bu kadroların derecesi memurun kazanılmış hak aylık derecesinden üç üst dereceden fazla olmamak kaydıyla, bu dereceler karşılık gösterilerek, kendi derecesi ile aynı sınıftan memur atanması mümkündür.
Yani 9 uncu derecede bulunan memur üç alt dereceye atanabilir. Söz ettiğiniz 9 uncu dereceden 7 nci dereceye atanmanız da bu şekilde bir atamadır.
Bu şekilde atananlar, atandıkları kadronun değil, kazanılmış derece ve kademelerinin aylığını almaya devam ederler ve kazanılmış aylıklarındaki kademe ilerlemesi ve derece yükselmesi genel esaslara göre yapılır. Atama yapılan kadrolar ilgililer için kazanılmış hak teşkil etmez.
Öte yandan, kazanılmış hak aylık derecesi 9 uncu derecede bulunan memur 7 yerine 6 ncı derece bir kadroya atanmış olsaydı, memurun özlük hakları bakımından değişen bir durum olmayacaktı.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 2 ay önce #1712 yazan hakancan
Sayın papatya yukarıdaki yazınıza göre 4 yıllık işletme,kamu,iktisat mezunu programcı ve çözümleyici TH sınıfından maaş alamayacağı anlamınamı geliyor.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1714 yazan papatya
Sayın HAKANCAN,
Mevcut düzenlemeler birlikte değerlendirildiğinde ulaşılan sonuç bu.

Konuya ilişkin ayrıntılı bir haber bugün memurunyeri.com'da yer almıştır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.381 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.