logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Memuriyet öncesi hizmetlerin birleştirmesi hk.

Daha
3 hafta 4 gün önce #14596

Merhaba,

2010 yılı itibari ile Sağlık Bakanlığı KHK'na bağlı bir hastanenin Hemşire kadrosunda görev yapmaktayım.

Sorum;

Memuriyet öncesi SGK'lı olarak çalıştığım hizmetlerimi birleştirmek için kurumumuzun ilgili birimi ile SGK kurumu ile gerekli yazışmalar yapılarak daha önce çalıştığım kurumlara bağlı hizmet dökümünü aldım. Kurumumuzdaki yetkili daha önce çalıştığım kurumlardan yazı alarak getirmemi ve bu yazılar ile hizmet birleştirme işleminin başlatılacağını söyledi.

Hizmet birleştirmesi yapmam için eski çalıştığım yerlerde belge almama gerek var mı?

Bildiğim kadarı ile artık eski çalışılan yerlerde belge almadan da hizmet birleştirmesini çalışılan kurum tarafından yapılabilmektedir. Yanlış mıyım?

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
3 hafta 4 gün önce #14598

SGK kayıtları varsabaşka belge istenmediğini biliyorum. Çünkü, eski iş yeri kapanmış olabilir ulaşılamayabilir. Böyle br durumda kişinin hizmet birleştirmesi yapılmayacak mı?
O nedenle, SKG'd hizmet gösteriliyorsa bu çalışmış olunduğuu gösterecektir.

Öte yandan, eski hizmetlerin memuriyette değerlendirilmesi ise konu, yapılan işin hangi nitelikte bir iş olduğu konusunda bilgi edinmek için kurumlar belge isteyebilirler sanırım. Bütün hizmetler değerlendirilmeyeceği için.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.542 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.