logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Askerlik Hizmeti

Daha
3 ay 1 hafta önce #14422 yazan htemel
Merhaba arkadaşlar. Bir konuda bilginize ihtiyacım var yardım edebilirmisiniz.
Ben 15 ay askerlik ve 7 yıl hizmetim bulunmakta. Askerlik hizmeti ile 8 yıl hizmet şartını tamamlıyorum. 8 yıl hizmet şartını tamamladığım için 8 yıldan dolayı terfi alırmıyım. Alırsam dayanağını benimla paylaşmanızı rica ediyorum. Ayrıcı bu konu hakkında elinizde görüş yazısı vb. varmı?
Teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 ay 1 hafta önce #14423 yazan semazen

htemel yazan: Merhaba arkadaşlar. Bir konuda bilginize ihtiyacım var yardım edebilirmisiniz.
Ben 15 ay askerlik ve 7 yıl hizmetim bulunmakta. Askerlik hizmeti ile 8 yıl hizmet şartını tamamlıyorum. 8 yıl hizmet şartını tamamladığım için 8 yıldan dolayı terfi alırmıyım. Alırsam dayanağını benimla paylaşmanızı rica ediyorum. Ayrıcı bu konu hakkında elinizde görüş yazısı vb. varmı?
Teşekkürler.

8 yıl hizmet şartı dediğin nedir? 8 yıl terfi ile torba kadroyumu kastediyorsun?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 ay 1 hafta önce #14425 yazan htemel
657 sayılı kanunun şu maddelerinde geçen sekiz yıl hizmet şartından bahsediyorum. Askerlik hizmeti bu sekiz yıl içine dahil ediliyormu yoksa fiilen çalışmak şart mı.

Yükselinebilecek derecenin üstünde bir dereceye yükselme: (3)
Madde 37 – (Yeniden düzenleme 29/11/1984 - KHK - 243/2 md.)
Bu kanun hükümlerine göre öğrenim durumları, hizmet sınıfları ve görev unvanları itibariyle azami
yükselebilecekleri derecelerin dördüncü kademesinden aylık almaya hak kazanan ve son sekiz yıllık süre içinde herhangi bir
disiplin cezası almayanların kazanılmış hak aylıkları kadro şartı aranmaksızın bir üst dereceye yükseltilir.

Kademe ve kademe ilerlemesi: (1)
Madde 64 – (Değişik: 13/2/2011-6111/100 md.)
Kademe; derece içinde, görevin önemi veya sorumluluğu artmadan, memurun aylığındaki ilerlemedir.
Memurun kademe ilerlemesinin yapılabilmesi için bulunduğu kademede en az bir yıl çalışmış olması ve bulunduğu
derecede ilerleyebileceği bir kademenin bulunması şartları aranır.
72 nci madde gereğince belirli bir süre görev yapmak üzere, mecburî olarak sürekli görevle atanan memurlardan
kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde bulunanlara, bu yörelerde fiilen çalışmak suretiyle geçirilen her iki yıl için
bir kademe ilerlemesi daha verilir. Yıllık izinde geçirilen süreler fiilen çalışılmış sayılır. İki yıldan az süreler dikkate alınmaz.
Son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate
alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanır.
Bu maddede belirtilen şartları haiz her sınıf ve derecedeki memurlar, hak kazandıkları tarihten geçerli olmak üzere ve
başkaca bir işleme gerek kalmaksızın bir ileri kademeye ilerlemiş sayılırlar.
Kademe ilerlemesi ile ilgili onay mercii atamaya yetkili amirdir. Onay mercileri kademe ilerlemeleri ile ilgili
yetkilerini devredebilirler.
Kademe ilerlemesine hak kazanamayan memurlar, kurumlarınca her ay alınacak toplu onaylarla belirlenir. Kademe
ilerlemesi yapmış sayılanlardan ilerlemeye müstahak olmadıkları sonradan tespit edilenlerin kademe ilerlemeleri, ilerlemiş
sayıldıkları tarihten geçerli olmak üzere iptal edilir.



Yapılan askerlik hizmeti, hizmetten sayılıyor. Aynı şekilde askerlik hizmeti bu 8 yıl içinde değerlendiriliyormu.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nilüfer

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 ay 1 hafta önce #14428 yazan nilüfer
Burada sözü edilen süre hizmet süresi değil, görevde olup da disiplin cezası alınmayan sürelerdir. Bu nedenle memur görevde değilse hakkında disiplin hükümleri de uygulanmayacağından, askerlik süresinin 8 yıl hesabına dahil edilmeyeceği kanaatindeyim.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.359 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.