logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Emeklilik yasi ve ikramiyesi

Daha
3 ay 4 hafta önce #14108

Iyi gunler. 12/09/1996 tarihi itibariyle ogretmen olarak goreve basladim. Su an 1/4 kademe ve derecesinde 20.yilimi surmekteyim. Bu durumda emekliligi hak kazanacagim yil ve yas sarti ne olacaktir ? Ayrica 23 yilimi tamamlayinca emekli olmak istiyorum.Bilgilendirirseniz sevinirim.Tesekkurler.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
3 ay 4 hafta önce #14109

12/09/1996 tarihi itibariyle göreve başlayan ve hiç ara vermeyene;
-Kadın Memur, 20 hizmet yılını ve 56 yaşını doldurduğunda emekli aylığına hak kazanacak şekilde emekli olabilir. 20 Hizmet yılını tamamladıktan sonra yaş şartını beklemeden emekliye ayrılmak mümkün olmakla birlikte, 56 yaşını doldurmadan emekli aylığı bağlanmayacaktır.
-Erkek Memur, 25 hizmet yılı ve 59 yaşını doldurduğunda emekli olabilir. 25 Hizmet yılını tamamladıktan sonra yaş şartını beklemeden emekliye ayrılmak mümkün olmakla birlikte, 59 yaşını doldurmadan emekli aylığı bağlanmayacaktır.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.523 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.