logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

sözleşmeli proğramcı kadrosu

Daha
4 ay 4 gün önce #14019

lise mezunu ve 400 saatlik bilgisayar proğramcılığı sertifikası alan kişi sözleşmeli personel olabilir mi belediyelerde ??Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel istihdamı konusunda Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar”da, sözleşmeli personel pozisyonlarına atanacaklarda aranacak asgari niteliklerden de söz edilmiştir. Burada, “Programcı” pozisyonunda görev alacaklar için; “Yükseköğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden en az önlisans düzeyinde mezun olmak veya en az önlisans mezunu olmak koşuluyla bilgisayar programcılığı alanına ilişkin ders aldığını belgelendirmek veya bu alanda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olmak ve en az D düzeyinde KPDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak.” gerektiği belirtilmiştir. kalın siyah yere göre öyle anlıyorum ki lise oluyor

Son Düzenleme: 4 ay 4 gün önce yazan Blade-19. Sebep: açıklama

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
4 ay 4 gün önce #14025

Bir de şöyle bakılabilir:
" ... en az önlisans mezunu olmak koşuluyla bilgisayar programcılığı alanına ilişkin ders aldığını belgelendirmek veya bu alanda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olmak ve en az D düzeyinde KPDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak.”

Bu durumda, en az önlisans mezunu olmak şart. Bu şart kesin olacak ve sonrakilerden biri de olacak.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
4 ay 3 gün önce #14032

Lise mezunu birisinin programcı olması mümkün değil.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.548 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.