logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

40+40 geriye dönük fark

Daha
5 ay 3 hafta önce #13965 yazan gek107
Sayın editör ben 22 yıllık teknisyenim özelleştirme sonrası başka bir devlet kurumuna atandım. DPB'ye bildirim yaparken maaş nakil ilmuhaberinde 40+40 olarak bildiğimiz tutarı maaşımıza eklemediler.Bunun neticesinde 2010 yılında idare mahkemeye dava açtım.Ve geçen hafta mahkemeyi kazandığım maaşıma 178 TL eklenmesine ve geriye dönük yasal faiziyle birlikte ödenmesine hükmettiler.Bu tutar hangi kalemden maaşıma eklenecek onu bilmiyorum ve geriye dönük ne kadar fark almam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
5 ay 3 hafta önce #13966 yazan papatya
Sayın GEK107,

Mahkeme kararını görmeden bu konuda yapılacak yorumların sağlıklı olmayacağını düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
5 ay 3 hafta önce #13967 yazan gek107
Sayın Papatya
Yazımda da mahkeme kararında yazanları özetledim.İşin özeti 178 tl maaşa net olarak eklenecek bir tutar var ve geriye dönük nisan 2010 yılından haziran 2016'ya kadar yasal faiziyle ödenmesi gereken bir tutar var.Benim merak ettiğim maaşıma hangi tazminat adı altında ekleneceği ve geriye dönük faiz gün hesabının nasıl yapılacağı.
Cevabınız için teşekkür ederim.

Daha
5 ay 3 hafta önce #13968 yazan osman1
Ek ödeme kısmına eklenir sanırım. Ya da ayrı bir kalemde de gösterilebilir.
Gün hrsaplaması da mahkeme kararında yazan gerekçelere göre belirlenecek tarih esas alınarak yapılır.

Kurumunuz mahkeme kararına bakarak uygulamayı yapacaktır. Kararda özetlediğiniz konunun gerekçesi de yazıyordur.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gek107

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.360 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.