logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Fotoğrafçılık ve kameramanlık GİH midir.TH mi ?

Daha
6 ay 4 gün önce - 6 ay 4 gün önce #13924 yazan kanuncu
Arkadaşlar Teknik Hizmetler sınıfında teknisyen olarak görev yapan kadrolu personele Görsel- işitsel teknikler ve Medya yapımcılığı fotoğrafçılık ve kameramanlık ön lisans programından mezun olduktan sonra Tekniker ünvanı verilmesine rağmen Maliye bakanlığı tarafından Bu bölümden mezun olanların GİH sınıfına atandığı iddia edilerek 11,05,2006 tarih ve 26165 sayıl yasanın (no:160) e uygulamaya ilişkin ortak açıklamalar bölümü 3,maddesinde belirtilen teknikerlik zam ve tazminatlarını ödememektedir. oysak 2012 ve 2015/1 kpss atamalarında TH sınıfında fotoğrafçılık ve kameramanlık teknikeri ataması yapılmıştır. Bu konuda ne yapmalıyız?
Son Düzenleme: 6 ay 4 gün önce yazan kanuncu. Sebep: ilave

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
6 ay 4 gün önce #13925 yazan kuzey
İlgili bölüm mezunları Teknik Hizmetlerde Tekniker kadrosuna atanmışsa, TH Sınıfında bir kadroda görev yapmakta olduğunuz için Tekniker zam ve tazminatından yararlanmanız gerekir. Bitirdiğiniz bölüm mezunlarının Tekniker olarak atandığına dair örneği kurumunuza sunarak talepte bulunabilir ve konunun gerekiyorsa Maliye Bakanlığına iletilerek görüş alınmasını isteyebilirsiniz. Olumsuz cevap alırsanız da dava açabilirsiniz.

Belirttiğiniz bölümlerden TH Tekniker ataması yapılıyorsa ve buna rağmen Maliye Bakanlığı bu bölümler TH kapsamında değil diyorsa ortada çelişkili bir durum var denilebilir.

Daha
6 ay 4 gün önce #13926 yazan kanuncu

kuzey yazan: İlgili bölüm mezunları Teknik Hizmetlerde Tekniker kadrosuna atanmışsa, TH Sınıfında bir kadroda görev yapmakta olduğunuz için Tekniker zam ve tazminatından yararlanmanız gerekir. Bitirdiğiniz bölüm mezunlarının Tekniker olarak atandığına dair örneği kurumunuza sunarak talepte bulunabilir ve konunun gerekiyorsa Maliye Bakanlığına iletilerek görüş alınmasını isteyebilirsiniz. Olumsuz cevap alırsanız da dava açabilirsiniz.

Belirttiğiniz bölümlerden TH Tekniker ataması yapılıyorsa ve buna rağmen Maliye Bakanlığı bu bölümler TH kapsamında değil diyorsa ortada çelişkili bir durum var denilebilir.

kuruma sundum hatta kanunda Maliye bakanlığı; devlet Personel Başkanlığının görüşünü alarak karar verilmeli diyor. ancak kurumum maliye bakanlığının son karar verici olduğunu , dava açarsan paran boşa gider. biz sena zam ve tazminat ödesek bile sonra geriye dönük olarak maaşından kesinti yaparlar dedi. Bana çok saçma geldi doğrusu!

Daha
6 ay 4 gün önce #13927 yazan kuzey
Bitirdiğiniz bölüm mezunları TH Tekniker olarak atanıyorsa (ben hiç duymadım), bunları örnek gösterdiğinizde davayı da kazanırsınız sanırım.

Daha
6 ay 4 gün önce #13928 yazan kanuncu

kuzey yazan: Bitirdiğiniz bölüm mezunları TH Tekniker olarak atanıyorsa (ben hiç duymadım), bunları örnek gösterdiğinizde davayı da kazanırsınız sanırım.

2012 ve 2015/1 kpss atamalarından kpss robotu ile bakabilirsiniz .Devlet personel başkanlığı ile de görüştüm. biz kurumların talebine göre atama yapıyoruz. Memur isterlerse GİH; tekniker isterlerse TH sınıfına atama yapıyoruz diyorlar. Elimde yök gel kurulunun Fot ve Kam Bölümü mezunlarına tekniker unvanı verdiğine yönelik kararı da var.

Daha
6 ay 4 gün önce #13929 yazan kuzey
Durum böyleyse, verdiğiniz mücadeleden haklı çıkabilirsiniz.

Başka bir yol, Devlet Personel Başkanlığına yazılı başvurarak bilgi isteyebilirsiniz. Bunu yaparken çalıştığınızdan söz etmeden, sadece söz konusu bölüm mezunlarının teknik hizmetler sınıfında tekniker kadrosuna atanıp atanmadıklarını sorun. Verecekleri cevap izleyeceğiniz yol bakımından önemli olabilir.

Daha
6 ay 4 gün önce #13930 yazan kanuncu

kuzey yazan: Durum böyleyse, verdiğiniz mücadeleden haklı çıkabilirsiniz.

Başka bir yol, Devlet Personel Başkanlığına yazılı başvurarak bilgi isteyebilirsiniz. Bunu yaparken çalıştığınızdan söz etmeden, sadece söz konusu bölüm mezunlarının teknik hizmetler sınıfında tekniker kadrosuna atanıp atanmadıklarını sorun. Verecekleri cevap izleyeceğiniz yol bakımından önemli olabilir.

Bilgi edime den başvuru yaptım zaten ama geri dönüş yapılmadı

Daha
6 ay 4 gün önce #13931 yazan kuzey
Çalıştığınızı ve kurumunuzun kabul etmediği gibi bilgileri yazdıysanız cevap vermemişlerdir.

Daha
6 ay 3 gün önce #13934 yazan vatan0707

kuzey yazan: Çalıştığınızı ve kurumunuzun kabul etmediği gibi bilgileri yazdıysanız cevap vermemişlerdir.

Hayır sadece bilgi edinme başvurusu yaptım. ama her kurum diğer kuruma yönlendiriyor. emsal bir karara da ulaşamadım.

Daha
6 ay 3 gün önce #13936 yazan scandisk
Fotoğrafçı kadrosu GİH değilmi?

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.474 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.