logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

emeklilik ve tazminat hak.

Daha
6 ay 4 gün önce #13919 yazan yurtkur45
şahsım 16/03/1987 de KYK dayurtkur personeli olarak YHS göreve başladım 1995 yılında GİHS lise mezunu olarak hizmete başladım 18/04/2016 yılında emeklilik dilekcemi verdim.Mansa il mdlünde 33 yıl görev yılı hesaplandı.Askerlik hizmetim 20 ay ve sigorta hizmetim 717 gün kuruma aktarıldı.sigortalı olarak 03/05/1982 giriş 16/12/1986 çıkış sigortam var.33 yıl hizmetim sizin memeur emekli ve tazminat hesabınızla Emekli sandığı hesabı tutmadı.arada 7000 tl fark var.şahsıma alacağım maaş ve tazminatı belirtir hesap çizelgesi gönderebilirseniz sevinirim.doğum tarihim 1963

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
6 ay 4 gün önce - 6 ay 4 gün önce #13920 yazan papatya
Sayın YURTKUR45,

Emekli maaş ve ikramiyesi hesabında hizmetlerin sayılması hususu farklılık gösterebilmektedir.

Örneğin, askerlik süreniz kıdem yılınızda değerlendirilirken, borçlanmamış olmanız durumunda askerlik süreniz emeklilik bakımından değerlendirmeye alınmamaktadır.
Ayrıca, özel sektörde geçirdiğiniz sürelerin de ikramiye yılına dahil edilmemesi gerekecektir.

Buna göre; ikramiye yılı ve fiili hizmet yılı/ayı bölümüne sitemizde hesaplama yaparken yazdığınız rakamların ne olduğu, askerlik süresini borçlanıp borçlanmadığınız ve sigortalı hizmetinizin kamuda mı özelde mi geçtiği, hangi derece/kademeden emekli olduğunuz bilgileri ile, sitemizde yaptığınız hesaplamada tespit ettiğiniz fazlalık rakamının tam olarak ne kadar çıktığını belirtmeniz durumunda, emeklilik haklarınızın doğru hesaplanıp hesaplanmadığı konusunda bir değerlendirme yapma imkanı olabilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 6 ay 4 gün önce yazan papatya.

Daha
6 ay 2 gün önce #13935 yazan yurtkur45
sayın yetkililer,Askerlik borçlanmamı ödedim 20 ay.717 gün sigortamı da kuruma aktardı.Kuruma memur girişim.16/03/1987 kurumdan ayrılışım 18/05/2016 kurum hesaplaması fiili hizmet yılı 33 yıl emekli sandığı 32 yıl 9 ay diye belirtmiş hangisi doğru söylüyor anlamadım.sizin emeklilik ve tazminat sayfasında emekli maaşı ve tazminat ayrı emekli sandığından gelen yazı da başka.size konu hakkında açıklama getirip bana ne kadar alacağımı maaş ve tazminat hk. net cevap verirseniz sevinirim.İlk işe başlama 16/03/1987 derece kadm (emeklk yndn)2/6 gösterge 1100 lse mezunu fiili hzmet yılı 33 yıl ( askerlik 20 ay) dahil bu karışıklık nerden kaynaklandı anlamadım.yardımcı olursanız sevinirim.dğm trh.23/11/1963 sigorta başlangıcı 03/03/1982.memur başlangıç 16/03/1987 emekliliğe bağlanış 15/05/2016

Daha
6 ay 2 gün önce #13939 yazan yurtkur45
sayın,papatya hanım bu gün SGK il mdr.mdr yrdmc.ile görüştüm memurluk ve emeklilik hk.da hiç bir bilgileri yok.sadece bizler maaş terciği yapabiliriz dediler.şahsım lise mezunu ek gösterge 1100 2/6 derece kurum hesaplamasında 33 yıl fiili hizmet yılı hesaplandı askerlik borçlanmamı yapmıştım. fakat emekli sandığından gelen maaş ve tazminat sizin gösterdiğiniz hesaplamalarla hiç alakası yok çok fark var.yanlışlık nerde nasıl olur anlayamadım.bu konu hakkında yardım ve ilginizi bekliyorum saygılar.iyi çalışmalar.not emekli sandığı 32 yıl 9 ay hesaplamış fakat yine fark var.

Daha
6 ay 1 gün önce #13941 yazan papatya
Sayın YURTKUR45,

Verdiğiniz bilgilere göre, Sitemizin maaş emekli maaşı hesaplama bölümünde;
-Kıdem yılı kısmına 25 yıl
-Fiili hizmet yılı kısmına 32 yıl, hizmet ayı kısmına 9 ay
-İkramiye yılı kısmına ise 30 yıl
yazmanız gerekecektir.

Çünkü; memuriyette geçirdiğiniz süreler ile borçlandığınız askerlik süresi ikramiye yılı hesabınızda kullanılacak ve sadece tam yıl olan 30 yıl esas alınacak, 30 yıldan fazla olan aylar bir tam yıldan eksik olduğundan hesaplamaya katılmayacaktır.
Filli hizmet yılı süresi olarak da memuriyet, askerlik ve özel sektör hizmetleri toplamının yıl ve ayını dahil etmeniz gerekecektir.

SGK'nın da bu bilgilere göre hesaplama yaptığını düşünüyorum. Eğer yine de hata olduğunu düşünüyorsanız, maaş ve emekli ikramiyesi rakamlarını yazarsanız, hatanın neren kaynaklandığı konusunda bir değerlendirmede bulunabilirim.

Daha
6 ay 1 gün önce #13942 yazan yurtkur45
teşekürler papatya hanım,tTAZMİNAT: 63.730.49 TL MAAŞ: 1757.90 TL 15 MAYIS 2016 İTİBARIYLA EMEKLİLİK BAŞLADI. şAHSIM GENEL İDARİ HİZMETLERDE FAKAT BU YIL İÇİNDE MART 2016 TARİHİNDE EMEKLİ OLAN İZMİRDE yhs OLAN ORTAOKUL MEZUNU ARKADAŞ 66. KUSURATI VAR EMEKLİ TAZMİNATI ALMIZ 1600 TL MAAŞ BAĞLANMIŞ BEN BU NEDENLE SORUNUMU belirttim.Askerlik borçlanması fiili hizmet yılına neden katılmıyor anlamadım.biz borçlanmayı ödeyip vergimizi yüksek ödemedikmi devlete kurumda aynı toplamı yapıp 33 yıl olarak emekli sandığına göndermişti.saygılar iyi çalışmalar

Daha
6 ay 22 saat önce #13944 yazan papatya
Sayın YURTKUR45,

Verdiğini tüm bilgileri bir arada yeniden değerlendirdiğimde;
-İkramiyenizin doğru hesaplandığı (30 yıl esas alınarak)
-Emekli aylığınızın ise 29 yıl 7 ay gibi bir süreye isabet edecek şekilde hesaplandığı, oysa ki fiili hizmet sürenizin 32 yıl 9 ay olduğu
sonucuna ulaşmaktayım.

Hesaplamama göre, fiili hizmet süreniz 32 yıl 9 ay ise; emekli maaşınızın 1757,90 TL yerine 1.828,22 TL olması gerekirdi.

Daha
6 ay 19 saat önce #13945 yazan yurtkur45
sayn papatya hanım benim yapmam gereken nedir haksızlık var ise konu hakkında ne gibi işlem veya prosödür uygulanır yardımcı olurmusunuz.hani 30 yıl hizmet sonrası ödeme yapılacaktı.ilginize teşekür vereceğiniz bilgiler bana ışık olacaktır.zaten eşimede cbü sks de çalışıyordu anada tazminat vermediler.aksilikler ve haksızlıklar hep bizi buldu nedense emekli olmak da ayrı bir dert türkiyede nedense

Daha
6 ay 12 saat önce #13947 yazan papatya
Sayın YURTKUR45,

Verdiğiniz bilgilerin SGK kayıtlarıyla aynı olması halinde, emekli ikramiyenizin doğru ancak emekli aylığınızın hatalı hesaplanmış olabileceğini düşünüyorum.
30 yıldan fazla süreler için ödeme yapılacağı konusunun sizin durumla bir ilgisi bulunmamaktadır. Çünkü zaten hizmet yıllarınızın tamamı için ikramiye ödemesi yapılmış tarafınıza.
Maaş konusunda olduğunu düşündüğümüz hata için ise, yazılı olarak SGK'ya başvurup maaşınızın hesaplanmasında hata olduğunu ve yeniden hesaplanmasını isteyebilirsiniz. Bu talepte bulunurken, fiili hizmet sürenizin 32 yıl 9 ay olmasına rağmen maaş hesaplamaısının 29 yıl 7 ay üzerinden yapılmış olabileceğini belirtebilirsiniz.

Daha
6 ay 9 saat önce #13949 yazan yurtkur45
İLGİNİZE VE BİLGİNİZE TEŞEKÜRLER BU KONU HAKKINDA NEREYE NASIL DİLEKCE YAZACAĞIM ALO 170 ARADIM CUMA GÜNÜ TEKRAR ARAYIN DEDİLER ACABA YETERLİMİ.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.463 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.