logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Kız çocuğunun işe girmesi

Daha
5 ay 17 saat önce #13855

Memurum. Kızım şu anda yüksek lisans yapıyor ve sigortalı olarak da bir işe girdi. Çalıştığım kuruma bildirmem gereken evraklar nedir? Bilgi verir misiniz ? Sağlık hizmetlerinden ve çocuk yardımından yararlanmaya devam eder miyim? Kendisi 25 yaşında.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
5 ay 16 saat önce #13856

Kurumunuza aile yardımı beyannamesi vererek, çocuğunuzun çalıştığını belirtebilirsiniz. Bunun dışında kurumunuza bir belge vermenize gerek yoktur.

Öte yandan, aile yardımı ödenen bir çocuğun; kendi hesabına ticaret yapmaya veya gerçek veya tüzel kişiler yanında her ne şekilde olursa olsun menfaat karşılığı çalışmaya başlaması (öğrenim yapmakta iken tatil devresinde çalışanlar hariç) durumunda izleyen aybaşımdan itibaren aile yardımından yararlanması mümkün olmayacaktır.

Ayrıca, çocuğunuzdan dolayı yararlandığınız asgari geçim indirimi de, izleyen aybaşından itibaren artık yapılmayacaktır.

Sosyal Güvenlik kurumuna bağlı olarfak çalışmaya başladığı için, kendi sağlık yardımından yararlanacaktır.

Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: cubukkesen

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
5 ay 13 saat önce #13859

Teşekkür ederim

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.530 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.