logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Görevlendirme

Daha
5 ay 1 gün önce #13843

Belediyemiz emrinde çalışan inşaat mühendisi özel firmaya görevlendirilmek istiyor. İş bitimine kadar. görevlendirme yapılır mı ? Yapılmaz mı ? Şirket dilekçeyle bize baş vurmuş. Hangi kanuna göre yapılır ya da yapılmaz gerekçe nedir ? yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler Kolay gelsin (Acil bugün cevap vermem gerekiyor)

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
5 ay 1 gün önce #13850

Devlet memurunun ikinci iş yasağı bulunmaktadır. Ancak mühendisler için aşağıdaki kanun hükmü istinsa olmakla birlikte uygulanması için çok şart istemektedir.
3458 sayılı Mühendislik ve Mimarlık Hakkında Kanunun 9 uncu maddesi:

Madde 9 – Devlet daire ve müesseselerile belediye hizmetlerinde bulunan Yüksek mühendis, Yüksek mimar, mühendis, mimar ve fen memurları çalışma saatleri dışında bile olsa ücretli veya ücretsiz hususi surette sanatlarını icra edemezler. Ancak serbest meslek erbabı bulunmayan ve mahallin belediye veya Nafıa idarelerinin müracaatı ve en büyük mülkiye amirinin muvafakatile zaruret bulunduğu tahakkuk eden yerlerde tasdik ve murakabesi kendilerine veya mensub oldukları mahalli idarelere aid olmıyan memleketin umranile alakalı hususi mesleki işleri devamlı olmamak ve hariçte bir yazıhane açmamak ve asıl vazifelerinin çalışma saatleri dışında yapmak şartile birinci fıkrada yazılı memurlar iş kabul edebilirler.

Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: kadir02

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
4 ay 3 hafta önce #13870

Kanunun dili biraz daha sarih olsaymış iyiymiş, şartların yarısını anlamadım.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.547 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.