logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

4483 soruşturma izni

Daha
6 ay 2 hafta önce #13813 yazan emin emin
Eğitim daire başkanı için soruşturma iznini kim verir? Daire başkanı ortak kararla atanıyor kanuna göre bakan vermeli soruşturma iznini.ancak gümrük bakanlığı yükselme sınavında cevap müsteşar olarak verilmiş iki kez sorulmuş.egitim daire başkanı farklı olarak daire başkanı kapsamında atanıyor mu yoksa?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
6 ay 2 hafta önce #13816 yazan turanaga
Bakanlıklarda, sadece müstakil olan daire başkanlıklarına müşterek kararname ile atama yapılıyor. Müstakil olmayan yani bir genel müdürlüğe veya başkanlığa bağlı olan daire başkanlıklarına atamalar ise ilgili bakan tarafından yapılıyor.
Ataması müşterek kararname ile yapılmayan daire başkanı hakkında soruşturma iznini de Bakanlıktaki en üst idari amir olan müsteşar veriyor.
Soruya konu Daire başkanı müstakil daire başkanlığı olmayabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: emin emin

Daha
6 ay 2 hafta önce #13817 yazan emin emin
Tesekkur ederim.mustakil olmayan daire başkanını bakanın aradığını bilmiyordum. 2451 sayili kanunda ortak kararla atanacakların olduğu 2 sayılı listede daire başkanı ibaresi yer alıyor. O yüzden daire başkanı ortak kararla atanıyor diye düşünüyordum.s sanırım kastedilen müstakil daire baskani

Daha
6 ay 2 hafta önce #13818 yazan emin emin
Soruda eğitim daire başkanı demiş...müsteşar veriyor diyor cevap anahtarinda. İki kez sorulmuş ikisinde de aynı

Daha
6 ay 2 hafta önce #13820 yazan turanaga
2451 sayılı Kanunda "Bakanlık Daire Başkanı" deniliyor. Bunun dışında, Müsteşarlık, genel müdürlük ve başkanlıklara bağlı daire başkanlıkları da var. Bakanlık daire başkanı, herhangi bir genel müdürlük veya başkanlık teşkilatına bağlı olmadan doğrudan bakanlıkta örgütlenmiş daire başkanlığı oluyor. Örneğin bir bakanlıkta personel genel müdürlüğü var ve genel müdürlükte çeşitli daire başkanlıkları var. Bu daire başkanları müşterek kararla atanmaz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: emin emin

Daha
6 ay 2 hafta önce #13822 yazan emin emin
O zaman cevap anahtarı yanlış olmalı..tesekkur ederim

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.367 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.