logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Programcı Maaşları 2014

Daha
3 yıl 2 ay önce #1432 yazan programcı77
Merhaba kolay gelsin ..Sayın editörüm ben 8/1 kademesinde çalışıyorum şu an aylık 1920 alıyorum ünvanım programcı.4 yıllık işletme mezunuyum(bekarım)..
2014 ocak ayında net maaşım ne kadar olur :) ilginiz için teşekkürler..

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #1434 yazan siyahkartal
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan Çalkarakuş.

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #1457 yazan papatya

programcı77 yazan: Merhaba kolay gelsin ..Sayın editörüm ben 8/1 kademesinde çalışıyorum şu an aylık 1920 alıyorum ünvanım programcı.4 yıllık işletme mezunuyum(bekarım)..

2014 ve 2015 yıllarında programcılar için TH Sınıfı için belirlenen zam ve tazminatların uygulanmasına ilişkin toplu sözleşme hükümleri sadece mesleki teknik yüksek öğrenim görenlere ilişkindir.

Bu nedenle, yüksek öğreniminizin mesleki teknik nitelik taşımaması nedeniyle, farklı bir düzenleme yapılmadığı sürece, GİH sınıfı için belirlenen ve halen yararlanmakta olduğunuz zam ve tazminatlar üzerinden aylık ücretinizin belirleneceği düşünülmektedir.

Bu durumda, %15 Gelir Vergisi diliminde Ekim 2013 maaşınız 1.961 TL, 2014 yılında ise aynı vergi diliminde 2.087 TL olacaktır. (Sendika aidatı kesintisi, kefalet kesintisi dahil değildir. 3 Yıl hizmet üzerinden hesaplama yapılmıştır)

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan papatya.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1564 yazan ubdool

papatya yazan:

programcı77 yazan: Merhaba kolay gelsin ..Sayın editörüm ben 8/1 kademesinde çalışıyorum şu an aylık 1920 alıyorum ünvanım programcı.4 yıllık işletme mezunuyum(bekarım)..

2014 ve 2015 yıllarında programcılar için TH Sınıfı için belirlenen zam ve tazminatların uygulanmasına ilişkin toplu sözleşme hükümleri sadece mesleki teknik yüksek öğrenim görenlere ilişkindir.

Bu nedenle, yüksek öğreniminizin mesleki teknik nitelik taşımaması nedeniyle, farklı bir düzenleme yapılmadığı sürece, GİH sınıfı için belirlenen ve halen yararlanmakta olduğunuz zam ve tazminatlar üzerinden aylık ücretinizin belirleneceği düşünülmektedir.

Bu durumda, %15 Gelir Vergisi diliminde Ekim 2013 maaşınız 1.961 TL, 2014 yılında ise aynı vergi diliminde 2.087 TL olacaktır. (Sendika aidatı kesintisi, kefalet kesintisi dahil değildir. 3 Yıl hizmet üzerinden hesaplama yapılmıştır)

mesleki teknik yüksek öğrenim görenler TH den yaraalanacak demişiniz.
Benim bölümüm, Bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri.
Zam ve tazminatları alabilir miyim?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1572 yazan turanaga
Teknik bir bölüme benziyor. Yararlanmanız gerekir

Daha
3 yıl 2 ay önce #1573 yazan papatya
Başka bir düzenleme yapılmadığı takdirde, 2014 ve 2015 yıllarında mesleki teknik eğitim almış olan programcı ve çözümleyiciler hakkında THS için belirlenmiş zam ve tazminatlar uygulanacak.

Bitirdiğiniz bölümün de teknik eğitim kapsamında bir bölüm sayıldığı değerlendirildiğinden, bu bölüm mezunu programcı ve çözümleyicilerin de THS zam ve tazminatlarından yararlanabileceğini düşünmekteyim.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ubdool

Daha
3 yıl 2 ay önce #1589 yazan programcı77
Ben önlisans kpss den programcı kadrosuna yerleştim okuduğum bölüm de iki yıllık bilgisayar teknolojileri ve programlama bölümü bu mesleki teknik yüksek öğretim için yeterli değil midir ? Ne anlamı kaldı ki Th hizmet sınıfına alınmamın maaşımda bi değişiklik olmayacaksa :(

Daha
3 yıl 2 ay önce #1596 yazan papatya
Bitirdiğiniz bölümün mesleki teknik olması durumunda, lisans ya da önlisans düzeyinde olması zam ve tazminatlardan yararlanmanız bakımından farklılık göstermeyecektir. (miktar farklılığı hariç)

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 1 ay önce #1713 yazan ftaymaz
:dry:
Son Düzenleme: 3 yıl 1 ay önce yazan ftaymaz.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1716 yazan papatya
Sayın TAYMAZ,

Mesajı yazdığınız forum başlığından, programcı unvanlı personele ilişkin soru yönelttiğiniz anlaşılmaktadır.

Mesleki teknik eğitim görmemiş olan programcı unvanlı kadrolardaki personelin TH Sınıfı zam ve tazminatlarından yararlanmalarına ilişkin bir düzenleme bulunmadığı değerlendirilmektedir.

Öte yandan, 1 inci derece programcı kadrosunda ek gösterge ve ek ödemelerden kaynaklı olarak herhangi bir ücret artışı olmayacağından, 2014 yılı itibariyle GİH Sınıfındaki belirlemeler üzerinden ücret alacağınız düşünülmektedir.

Bu haliyle, 2014 yılı itibariyle taban aylıkta oluşacak 175 TL brüt ve yaklaşık 125 TL net artış kadar bir maaş artışınız olacaktır. (olası enflasyon farkı zammı ya da asgari geçim indirimi artışından kaynaklı artışlar hariç)

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ftaymaz

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.453 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.