logo yeni siyah

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

üniversitelerde memurun lojman talebi

Daha
7 ay 5 gün önce #13711 yazan kanuncu
arkadaşlar bir yıl önce lojman talebinde bulundum ama kamu konutları kanununa göre hiç bir değerlendirme yapılmadı sadece biz sıra tahsisli
lojman ayırmadık veya görev tahsisli lojmanımız kalmadı denmekte.yazılı bir belge ile reddetmiyorlar ama üniversiterler özerktir bir hak elde edemzsin bu işlerle uğraşma zararlı çıkarsın diyorlar bu nasıl iştir ne yapmalıyım

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 5 gün önce #13713 yazan turanaga
Yazılı olarak talepte bulunursunuz, verilecek cevabı hukuka aykırı bulursanız dava açma durumu söz konusu olabilir.

Daha
7 ay 5 gün önce #13714 yazan kanuncu

turanaga yazan: Yazılı olarak talepte bulunursunuz, verilecek cevabı hukuka aykırı bulursanız dava açma durumu söz konusu olabilir.

Üniversitelerin özerk yapısnı sürekli olarak yıldırma politikası olarak kullanıyorlar akademik personele hizmet ve görev tahsisli olarak bütün lojmanları tahsis etmisler simdi sıra tahsisli lojman yok gibi açıklamalar yaparak başlarından atıyorlar mahkemeye gidersen parana yazık olur birsey elde edemezsin diyorlar elinde emsal karar olan varsa paylaşabilir mi?

Daha
7 ay 4 gün önce #13722 yazan keremke
dairelerin, komisyon kararına göre tahsisi yapıldığından bir sonuç alamazsın diye düşünüyorum. yalnız yetkili sendika kurum idari kurul toplantısında bu konuyu öne taşıyıp, komisyon kararında değişikliğe gidilmesini sağlayabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kanuncu

Daha
7 ay 4 gün önce - 7 ay 4 gün önce #13723 yazan kanuncu

keremke yazan: dairelerin, komisyon kararına göre tahsisi yapıldığından bir sonuç alamazsın diye düşünüyorum. yalnız yetkili sendika kurum idari kurul toplantısında bu konuyu öne taşıyıp, komisyon kararında değişikliğe gidilmesini sağlayabilir.

Zaten sorunun başlangıç noktası burası yetkili sendika yönetimle işbirliğine giderek kendi ideolojilerine uygun buldukları insanları kanunların emredici ilkelerine riayet etmeden, kamu yararı da gözetilmeden, kanuna uydurma yoluna gidilerek, rica-minnet ,sanki kullanım hakkı sadece kendilerine aitmiş gibi önceliği akademik personele vererek kendi adamları olan idari personelinde hizmetine yada görevine ihtiyaç varmiş gibi göstererek adaletsizlik yapıyorlar. Kendi siyasi görüşlerine yakın olmayanın zaten hiç bir hakkı yokmuş gibi keyfi hareket ediyorlar. Sonra da bana hak adalet masalı anlatıyorlar. Bu duruma karşı gelince düzen bozucu olarak görülüyorum bu durumda neyapmalıyım?
Son Düzenleme: 7 ay 4 gün önce yazan kanuncu. Sebep: eksik bilgi

Daha
7 ay 4 gün önce #13726 yazan metinc
Hak arama yolları belli zaten:
1-Kurum içi şikayet
2-Kamu Denetçiliği Kurumuna başvuru
3-İdari mahkemelerde dava açmak

Daha
7 ay 1 gün önce #13743 yazan Edirneden
Evli ya da bekar olmanız. .Bununla birlikte kütüğün aynı sehirdemi başka yerdemi. .raporlu engel durumun varmı..bu kriterler genellikle lojmanlar için öncelik sebebidir. Eğer bu konularda eliniz gücluyse ilk önce yazılı müracaat edip sonra duruma göre yargıya başvurabilirsiniz. Birde söyle düşünün ..diyelim kafayı takıp üzerinize geldiler. .En kötü ne olabilirki..Aynı il içinde başka ilçede bir myo na sürerler (en kötü ihtimal) keyfine bakıp yatarsin..ayrica sana hergun icin 6245 sayılı harcirah kanununa göre para vermek zorunda olurlar. .

Daha
6 ay 3 hafta önce #13766 yazan kanuncu

Edirneden yazan: Evli ya da bekar olmanız. .Bununla birlikte kütüğün aynı sehirdemi başka yerdemi. .raporlu engel durumun varmı..bu kriterler genellikle lojmanlar için öncelik sebebidir. Eğer bu konularda eliniz gücluyse ilk önce yazılı müracaat edip sonra duruma göre yargıya başvurabilirsiniz. Birde söyle düşünün ..diyelim kafayı takıp üzerinize geldiler. .En kötü ne olabilirki..Aynı il içinde başka ilçede bir myo na sürerler (en kötü ihtimal) keyfine bakıp yatarsin..ayrica sana hergun icin 6245 sayılı harcirah kanununa göre para vermek zorunda olurlar. .

Evli ve 3 çocuk sahibiyim eşim engelli ama zaten bunları hiç dikkate alan yok sadece siyasi ve yüksek mevki sahiplerinden birinin tanidığı olup olmama ölçütleri var. kamu konutu olarak 200-250 civarı konut var ama bir giren 15-20 yıl çıkmayınca maalesef boş yer yok gibi sözlü cevaplarla geçiştiriyorlar. Öğretim görevlileri ve yandaş sendikalılara hizmet yada görev tahsisli olarak tahsis edildi gösteriyorlar sıra tahsisli olarak zaten kamu konutumuz yok gibi cevaplar veriliyor

Daha
6 ay 3 hafta önce #13774 yazan turanaga
Önce kuruma yazılı müracaat edilerek lojman konusundaki eşit olmayan uygulamadan söz edip, sonra da lojman talebinde bulunduktan sonra, verilecek red cevabına karşı dava açma yolu denenebilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: vatan0707

Daha
6 ay 3 hafta önce #13776 yazan vatan0707

turanaga yazan: Önce kuruma yazılı müracaat edilerek lojman konusundaki eşit olmayan uygulamadan söz edip, sonra da lojman talebinde bulunduktan sonra, verilecek red cevabına karşı dava açma yolu denenebilir.

kurumun avukatı ile de konuyu görüştüm ama nafile üniversitelerin özerk statüsü gereği idare sıra tahsisli lojman ayırmadığını mahkemeye sunar ve lojman sayısının yetersiz olduğuna değinirse mahkeme birşey yapamaz demektedirler ben kendi memleketime gitmek istiyorum senato kararı var 4 yıl kurumda çalışmadan gidemezsin diyorlar tamam kalayım ama barınma ihtiyacımı karşılayın diyorum onuda yapmıyorlar bu durumda ne yapılabilir?

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.433 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.