logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

teknisyen maaşı ne kadar olur acill...

Daha
7 ay 4 gün önce - 7 ay 4 gün önce #13696 yazan esma
slm ben bilgisayar teknisyeniyim. aynı zamanda bilgisayar programlama mezunuyum bu yüzden tekniker haklarından da faydalanıyorum. maaş kadro derecem (7/2) .yalnız bir sorunum var: arkadaşlar mart ve nisan maaşım eksik gördüm internet sitelerine baktım gerek benimle aynı şartları taşıyan ve aynı ünvanda olan arkadaşlarımın e-bordrolarına baktım eksik. kadromun bulunduğu ilçe mem dilekçe yazdım bununla ilgili bana cevap yazdılar maaşınızda hiçbir eksiklik yok diye. ama 2 aydır maaşım eksik anlatamıyorum ne yapayım. düzeltmiyorlar .. bana bi yol gösterin...
Son Düzenleme: 7 ay 4 gün önce yazan esma.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 4 gün önce - 7 ay 4 gün önce #13697 yazan metinc
Bordro kalemlerini yazarsan yardımcı olunabilir. Aksi takdirde eksik mi fazla mı bilmek mümkün değil
Son Düzenleme: 7 ay 4 gün önce yazan metinc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esma

Daha
7 ay 3 gün önce #13699 yazan esma
Aylık Tutar 63.95 Gelir Vergisi 59.52
Ek Gösterge 0 Damga Vergisi 22.23
Taban Aylık 1390.28 Emekli Keseneği (Devlet) 224.59
Hizmet Sınıfı / Ünvanı T.H / Teknisyen Kıdem Aylık 5.33 Emekli Keseneği (Kişi) 183.76
Medeni Hali / Çocuk Sayısı Bekar / 0 Yan Ödeme 61.26 Artış %100 (Devlet + Kişi) 0
Kıdem Ay / Yıl 4 / 3 Em.Kes.Karşılığı 224.59 Giriş %25 (Devlet + Kişi) 0
Derece / Kademe 7 / 2 Artış %100 (Devlet) 0 Gen.Sag.Sig.Pir.(Devlet) 153.13
Ek Gösterge 0 Giriş %25 (Devlet) 0 Gen.Sag.Sig.Pir.(Kişi) 102.09
Derece / Kademe (Emekliliğe Esas) 7 / 2 Gen.Sag.Sig.Pir.(Devlet) 153.13 Sendika Aidatı 14.65
Ek Gösterge (Emekliliğe Esas) 0 Aile Yardımı 0
Raporlu Gün 0 Çocuk Yardımı 0 Gelir Toplamı 3306.74
Sigorta 0 Özel Hizmet Tazminatı 582.2 Kesinti Toplamı 759.97
Aylık Vergi Matrahı 1220.32 Dil Tazminatı 0 Net Ödenen 2546.77
Geçen Aylar Vergi Matrahı Toplamı 3709.89 Makam / Görev Tazminatı 0
Asgari Geçim İndirimi Tutarı 123.53 Ek Öde.(666 KHK 759.39 Toplam Ödenen 2546.77
Top.Söz.İkram. 66.61

Daha
7 ay 3 gün önce #13701 yazan papatya
Sayın ESMA,

2 yıl süreli teknik öğrenim mezunu olarak Teknisyen unvanlı kadroda görev yapıyor olmanız durumunda, verdiğiniz bilgilere göre;

-Özel Hizmet Tazminatınız eksik ödeniyor. En az iki yıl süreli mesleki teknik yükseköğrenim görmüş olanlardan ilk 4 derece dışında aylık alanlar hakkında uygulanan %93 oranı uygulanması gerekirken (2. sıra), hakkınızda lise üzerine en az 2 yıl mesleki teknik kurs görenlerden ilk 5 derece dışındaki derecelerden aylık alanlar için belirlenmiş olan %69 oranı uygulanmıştır (3. sıra).

-Yan ödeme puanınız fazla ödeniyor. Yan ödeme toplam puanınız 1625 olması gerekirken hakkınızda 2175 puan uygulanmıştır. (yararlanılan ilave bir yan ödeme daha yoksa)

Bu durum, aylık net maaşınızın 164 TL eksik ödendiği anlamına gelir. Konuyu bordro işlemlerini yürüten birimle görüşüp çözüme kavuşturacağınızı düşünüyorum.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esma

Daha
6 ay 4 hafta önce - 6 ay 4 hafta önce #13738 yazan esma
Papatya hanım kadrom ilçe mem de. İlçe Mişlli eğitime dilekçe yazdım verdim. resmi dilekçeme cevap olarak e-bordonuzda bir eksiklik yok denildi. İL MEM 'e yazdım İl MEM beni haklı buldu maaşın eksik dedi düzelteceklermiş bakalım bu iki aydır maaşım böyle geriye yönelik ödemede istedim. düzeltmezlerse mahkemeye başvursam haklı cıkar mıyım kesin olarak.
Son Düzenleme: 6 ay 4 hafta önce yazan esma.

Daha
6 ay 3 hafta önce #13740 yazan feylesof
Papatya Hanım eksik diyorsa eksiktir :) . Dava açmanıza gerek kalacağını sanmam.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
6 ay 3 hafta önce #13742 yazan esma
İlçe maaşımı ilin beni haklı bulmasına rağmen düzeltmez ve geriye yönelik ödeme yapmazsa mahkemeye başvuracağım. mahkeme masraflarımı ve avukatlık ücretimi de ilçe öder . onların hatası. defalarca dedim para etmedi dilekçe yazdım eksiklik yok denildi. bakalım il mem 'i dikkate alacak mı?

Daha
6 ay 3 hafta önce - 6 ay 3 hafta önce #13762 yazan esma
Sayın Yöneticimiz Papatya Hanım bana bu ay 2714 lira yattı hesabıma bu aylık maaşım düzeltilmiş ancak martta bana 2480 nisanda ise 2546 yattı bu iki aylık maaşım eksikti bunu dilekçemde belitmeme rağmem geriye yönelik hiçbir ödeme yapılmadı. beni yönlendirirseniz bu konuda sevinirim.
Son Düzenleme: 6 ay 3 hafta önce yazan esma.

Daha
6 ay 3 hafta önce #13763 yazan papatya

esma yazan: Sayın Yöneticimiz Papatya Hanım bana bu ay 2714 lira yattı hesabıma bu aylık maaşım düzeltilmiş ancak martta bana 2480 nisanda ise 2546 yattı bu iki aylık maaşım eksikti bunu dilekçemde belitmeme rağmem geriye yönelik hiçbir ödeme yapılmadı. beni yönlendirirseniz bu konuda sevinirim.

Sayın ESMA,

Maaş ödemenizdeki hatanın düzeltilmiş olmasına sevindim.
Normal koşullarda, üst öğrenimi bitirdiğinize dair belgeyi kuruma ibraz ettiğiniz tarihi izleyen aybaşından geçerli olarak, intibak yapılmış haliyle ve üst öğrenim esas alınarak maaş ödemesi yapılması gerekecektir.
Bu nedenle, üst öğrenime ilişkin belgeyi kuruma yazılı olarak ibraz ettiğiniz tarihe göre ek ödeme yapılan ay söz konusu ise, konuyu yazılı olarak kurumunuza ileterek eksik yatan kısımların ödenmesini talep edebilirsiniz. Bu talebinizin reddedilmesi halinde, isterseniz dava da açabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
6 ay 3 hafta önce #13765 yazan esma
Papatya Hanım . ben 1 yıldır diplomamı dilekçem ile beraber verdim. alıyordum maaşımı sorun yoktu. maaşım son iki aydır böyle düşürüldü muhasebeci tarafından. bu benim mayıs 2016 maaşım. yan ödemem doğru mu ve diğer oranlar. bana halen yanlış gibi geliyor. bir de diğer mart ve nisan ayına yönelik ödeme yapılmadı. bunun için ayrıca dilekçe vereceğim.
Aylık Tutar 63.95 Gelir Vergisi 65.42
Ek Gösterge 79.94 Damga Vergisi 23.87
Taban Aylık 1390.28 Emekli Keseneği (Devlet) 255.66
Hizmet Sınıfı / Ünvanı T.H / Teknisyen Kıdem Aylık 5.33 Emekli Keseneği (Kişi) 209.18
Medeni Hali / Çocuk Sayısı Bekar / 0 Yan Ödeme 61.26 Artış %100 (Devlet + Kişi) 0
Kıdem Ay / Yıl 5 / 3 Em.Kes.Karşılığı 255.66 Giriş %25 (Devlet + Kişi) 0
Derece / Kademe 7 / 2 Artış %100 (Devlet) 0 Gen.Sag.Sig.Pir.(Devlet) 174.32
Ek Gösterge 900 Giriş %25 (Devlet) 0 Gen.Sag.Sig.Pir.(Kişi) 116.21
Derece / Kademe (Emekliliğe Esas) 7 / 2 Gen.Sag.Sig.Pir.(Devlet) 174.32 Sendika Aidatı 15.72
Ek Gösterge (Emekliliğe Esas) 900 Aile Yardımı 0
Raporlu Gün 0 Çocuk Yardımı 0 Gelir Toplamı 3574.83
Sigorta 0 Özel Hizmet Tazminatı 784.7 Kesinti Toplamı 860.38
Aylık Vergi Matrahı 1259.65 Dil Tazminatı 0 Net Ödenen 2714.45
Geçen Aylar Vergi Matrahı Toplamı 4930.21 Makam / Görev Tazminatı 0
Asgari Geçim İndirimi Tutarı 123.53 Ek Öde.(666 KHK 759.39 Toplam Ödenen 2714.45

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.897 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.