logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

geçici görev mahalline erken gitme geç dönme

Daha
7 ay 1 hafta önce #13690 yazan kasım
Merhaba size bir soru sormak istiyorum.
Görev yaptığım kurum tarafından yol hariç 10 gün süre ile orduya geçici görevlendirildim. Görev onayımda seyahat şeklinin uçak ile
yapılacağı belirtilmektedir. Ancak asli görev mahallimden geçici görev mahalline
direkt uçuş olmadığından aktarmalı olarak gitmem gerekmektedir. Aktarma merkezleri de Ankara veya İstanbul İlleridir.
Söz konusu geçici görevlendirilmeme ilişkin yol tarihinden 2 veya 3 gün önce asli
görev yerimden İstanbul'a giderek (güzergah dışına çıkmamak kaydıyla) asıl yol tarihinde de geçici görev yerine gitsem uçak biletinin ücretini 6245 sayılı harcırah kanunu hükümlerine göre alabilir miyim?

Ayrıca erken gidilen günler için harcırah ödenmemesi, sadece uçak biletimin ücretini yolluğumda beyan etsem alabilir
miyim?
Bu konuda yardımcı olursanız
sevinirim.
Saygılarımla?.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 1 hafta önce #13695 yazan nazli
Yol masrafı, geçici görev yerine gidiş ve dönüş için ödenmektedir. Bu ödemenin sadece görev gününden bir gün önceki yolculuğa veya görev biriminden sonraki gün yapılacak yolduluğa ilişkin olması gerekeci konusunda herhangi bir hükme rastlamadım.

Kişi izinli olduğu dönemde veya tatil günlerinde, geçici görev yerine erken gidebileceği gibi, görev bitiminde bir kaç gün sonra da dönebilir. Bu durumlarda yol mastafını almasına engel bir husus olmaz. Önemli olan, görev başında olunması gereken sürelerde görevde olmaktır.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.340 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.