logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

hizmet birleştirilmesi

Daha
7 ay 1 hafta önce #13642 yazan 007
11989 yılından 2016/07/30 tarihine kadar özel de calıştım.01/08/2013 yılıda devlet memuru oldum şehit kardeşi olarak. hizmetlerimi birleştirdim. 11/2 kadrom 7/2 emekliliğe esasım. ama yıllık iznimi 20 gun olarak kullanıyorum...kurum emekli sandığında 10 çalışmam gerektığığ döyledi....peki ben onca yıl maaşomdan devlet bergi aldı...beden kullanamıyorum... bu kanu ole ilhili yatdımcı olurmusunuz. kanunları beliryirseniz sevinirim...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 1 hafta önce #13646 yazan nilüfer
Hizmet süresine göre yıllık izin süresi belirleyen 657 sayılı Kanun, hangi sürelerin yıllık izin süresine esas hizmet süresinden sayılacağına ise açıklık getirmemiştir. Uygulamada, Devlet Personel Başkanlığı tarafından verilen görüşler ve çıkarılan Devlet Memurları Kanunu Genel Tebliğleriyle bu konuya açıklık getirilmeye çalışılmaktadır.

Buna göre;
-Kamu kurum ve kuruluşlarında hangi statüde olursa olsun (memur, işçi, sözleşmeli, 4/B, 4/C gibi) geçen sürelerin tamamı dahil edilir.

-Memuriyete girmeden önce ya da memuriyette iken aylıksız izin kullanarak askerlik görevini yapanların, muvazzaf askerlikte geçirdikleri sürelerin (okul devresi ve yedek subaylıkta geçirilen süreler dahil) tamamı dahil edilir. Bu sürelerin yıllık izin süresi hesabında değerlendirilmesi için askerlik borçlanması yapılmasına gerek yoktur. Ayrıca, hazarda ve seferde silahaltına alınan memurların silahaltında geçirdikleri sürelerin tamamı da yıllık izin hesabında esas alınan sürelere dahil edilir.

-Görev yaptıkları sınıf veya kadroya bakılmaksızın, avukatlık stajını yapmış olan memurların staj süresinin (ilgili mevzuatta belirlenen sürenin) tamamı dahil edilir.

-Teknik Hizmetler Sınıfında görev yapanlardan, memuriyete girmeden önce yurt içinde veya yurt dışında mesleklerini serbest olarak veya özel iş yerlerinde yapanlar ile memuriyetten ayrılıp bu işlerde çalıştıktan sonra yeniden memuriyete girenlerin, teknik hizmetler alanında geçirdikleri sürenin (en çok 16 yılın) 3/4’ü dahil edilir.

-Sağlık Hizmetleri Sınıfında görev yapanlardan, memuriyete girmeden önce yurt içinde veya yurt dışında mesleklerini serbest olarak veya özel iş yerlerinde yapanlar ile memuriyetten ayrılıp bu işlerde çalıştıktan sonra yeniden memuriyete girenlerin, sağlık hizmetleri alanında geçirdikleri sürenin (en çok 16 yılın) 3/4’ü dahil edilir.

-Avukatlık Hizmetleri Sınıfında görev yapanlardan, memuriyete girmeden önce serbest avukatlık yapanlar ile memuriyetten ayrılıp serbest avukatlık yaptıktan sonra yeniden memuriyete girenlerin, serbest avukat olarak geçirdikleri sürelerin (en çok 16 yılın) 3/4’ü dahil edilir.

-Memuriyete girmeden önce Basın Kartları Yönetmeliğine göre basın kartı sahibi olarak gazetecilik yapmış olanlar ile memuriyetten ayrılıp bu şekilde gazetecilik yaptıktan sonra yeniden memuriyete girenlerin, meslekleriyle ilgili görevlerde çalışmaları kaydıyla, memuriyet dışında fiilen gazetecilik yapmış oldukları sürelerin (en çok 16 yılın) 3/4’ü dahil edilir.

-Memuriyete girmeden önce özel okullarda öğretmenlik veya yöneticilik yaptıktan sonra veya memuriyetten ayrılarak bu şekilde çalıştıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı emrinde memuriyete girenlerin, özel okullarda geçirdikleri hizmet sürelerinin (en çok 18 yılın) 2/3’ü dahil edilir.

-Yıllık izin, mazeret izni, hastalık izni, refakat (ücretli) izni, sağlık izni ve süt izni kullanılarak geçirilen sürelerin tamamı dahil edilir. (Askerlikte geçen aylıksız izin süreleri hariç olmak üzere aylıksız izinde geçen süreler dahil edilmez)

Bu nedenle, verdiğiniz bilgilere göre yıllık izin süresi hesabında değerlendirilebilecek 10 hizmet yılınız olmadığından, yıllık izin hakkınız şimdilik 20 gün olacaktır.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: 007

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.401 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.