logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Hukuki lojman talebi

Daha
7 ay 1 hafta önce #13616 yazan vatan0707
Merhabalar arkadaşlar,
2013 yılında Anadoludan istanbulda ki bir üniversiteye memur olarak atandım.Geldiğim günden beri Lojman hakkımdan yararlanmak için uğraşıyorum ama artık tamamen ümidim kalmadı .elimde birkaç belge var ama yeterli mi bilmiyorum. Artık yargıya gitmeyi düşünüyorum. Üniversitelerde çalışan memurlar lojman talebinde bulunurken nasıl bir hukuki yol izlemelidir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 1 hafta önce #13621 yazan nazli
Her kurumun lojman imkanı olmuyor. Bazı kurumlarda hiç olmuyor, bazılarında sınırlı olabiliyor. Ayrıca, tahsis şekline göre de lojmanların sayısı değişebiliyor. Sıra tahsisli kont örneğin 1 taneyse ve o konutta oturan kişi 5 yılını doldurmadıkça yeniden sıralama yapılıp başka birisine sıra tahsisli konut verilmiyor.

Daha
7 ay 1 hafta önce #13628 yazan vatan0707

nazli yazan: Her kurumun lojman imkanı olmuyor. Bazı kurumlarda hiç olmuyor, bazılarında sınırlı olabiliyor. Ayrıca, tahsis şekline göre de lojmanların sayısı değişebiliyor. Sıra tahsisli kont örneğin 1 taneyse ve o konutta oturan kişi 5 yılını doldurmadıkça yeniden sıralama yapılıp başka birisine sıra tahsisli konut verilmiyor.

paylaşımız için sağ olun
Arkadaşlar; imkansızlıktan değil kanunların keyfi uygulanmasından ve üniversitelerde çalışan memurlara kanuni haklarından yararlanma imkanı verilmemesinden, memurların siyasi yaklaşımlarla değerlendirilerek kanunda belirtildiği gibi kurumda çalışma, çocuk sayısı, kıdem yılı, hane halkı geliri.. v.b durumlara bakmayı bırakın Lojman talep formunu bile rica minnet bulmaktan bahsediyorum. doldurup kuruma verdiğin dilekçeye bir sayı numarası vermek bile istenmiyor, Puanlama diye bir sey yapılmadığından bizden değilsen ihtiyaç sahibi değilsindir anlayışından bahsediyorum. hizmet , görev sıra vb tahsis adı altında lojmana girip kılıfına uydurularak 20-30 yıl çıkmayanlardan, bir yakını adına konut alıp içine kiracı koyarak kendisi kamu lojmanlarında oturmaya devam edenlerden bahsediyorum. Anadolu'dan gelip 3 çocuk, ev kira, eşi engelli, bırakın para biriktirmeyi ayın on beşini iple çekenlerden, Naklen tayin hakkı olmayan, tayin olabilmek için birilerine yalvarmak zorunda kalanlardan, yalvarsan da senato kararı var 4-5 yıl görev yapmadan gidememekten bahsediyorum. Artık bildiğiniz kanuni bir yol varsa lütfen paylaşalım

Daha
7 ay 1 hafta önce #13631 yazan nazli
Hiçbir kurala uyulmayan yerlerdeki uygulamalarla mücadele etmek zor tabi. Ancak yine de umutsuz olmamak ve hukuki yolları denek lazım diye düşünüyorum. Bunu yeparken yeni sıkıntılar yaşamanız da söz konusu olabilir tabi.

Daha
7 ay 1 hafta önce #13633 yazan vatan0707

nazli yazan: Hiçbir kurala uyulmayan yerlerdeki uygulamalarla mücadele etmek zor tabi. Ancak yine de umutsuz olmamak ve hukuki yolları denek lazım diye düşünüyorum. Bunu yaparken yeni sıkıntılar yaşamanız da söz konusu olabilir tabi.

arkadalar kanunda belirtildiği gibi en yakın amirimden başlayarak gerek yazılı gerekse sözlü olarak talepte bulundum ama sürekli zamanı uzatarak yıldırma politikası izliyorlar yari özerk statüsü olan üniversitelerde kurumlar sözde yönergeler hazırlayarak kanuna uydurma yoluna gidiyorlar daha olmazsa yeterli lojman yok deniliyor ama haksız tahsis edilenlerden bahsedilmiyor bu durumda memurların hak kaybına uğramasına neden olmaktadır rektörden randevu talebimiz zaten dikkate alınmıyor bu durumda nasıl bir hukuku yol izlemeliyim acaba?

Daha
7 ay 1 hafta önce #13634 yazan isletmeci
idare mahkemesi çözer bu işi ;)

Kitap en ketum bir mürşittir.Öğretir,fakat öğrettiğini söylemez.

Daha
7 ay 1 hafta önce #13636 yazan vatan0707

isletmeci yazan: idare mahkemesi çözer bu işi ;)

idare mahkemesinde dava açmak için bütün hiyeraraşik amirlerle konuyu görüşerek hukuki yolların tamamını bitirmek gerekiyor mu yoksa rektör yardımcısına kadar çıkmak yeterli midir zaten rektör ve vali kaldı . nereden ve nasıl başlamalıyız ?

Daha
7 ay 1 hafta önce #13638 yazan metinc
Bütün hiyerarşik makamlara tek tek başvurmana gerek yok. Kurumuna yazılı bir dilekçe verip olumsuz cevap alman, mahkemeye başvurman için yeterli.

Daha
7 ay 1 hafta önce #13640 yazan vatan0707

metinc yazan: Bütün hiyerarşik makamlara tek tek başvurmana gerek yok. Kurumuna yazılı bir dilekçe verip olumsuz cevap alman, mahkemeye başvurman için yeterli.

Genel sekreterliğe bir yıl önce ve bu yıl ocak ayında yaptığım yazılı müracaatlarım var ama olumsuz cevabı sözlü veriyorlar somut bir olumsuz cevap yok bu durumda rektörlüğe mi dilekçe yazmalıyım yoksa bilgi edinmeden de talep etsem olur mu?

Daha
7 ay 1 hafta önce #13641 yazan metinc
Rektörlüğe dilekçe yazarak lojman tahsis edilmesi talebinde bulun. 60 gün içinde yazılı cevap gelmezse olumsuz cevap demektir. Bu durumda lojman tahsis edilmemesi işlemine karşı dava açabilirsin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: vatan0707

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.483 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.