logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

"AYLIKSIZ İZİN DERECE KADEME VERİLMESİ"

Daha
7 ay 1 hafta önce - 7 ay 1 hafta önce #13566 yazan aobm
20.08.2014 tarihinden 01.01.2016 tarine kadar doğum nedeniyle 1 yıllık aylıksız izne ayrıldım. Söz konusu iznimi 2015 yılının aralık ayında 20.04.2016 tarinine değin tekrar uzattım ve bu tarihte işe başladım. Aylıksız iznimi kullanırken 10.02.2016 tarihinde 6663 Sayılı GELİR VERGİSİ KANUNU İLE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN yürülüğe girdi. dolayısı ile ben iznimi uzatma dilekçemi verdiğim tarihten yaklaşık 2 ay sonra söz konusu kanun yürülüğe girdi. Bu kanuun 5. maddesinde "108 inci maddenin ( B ) fıkrası uyarınca kullanılan aylıksız izin süreleri, her yıl için bir kademe ilerlemesi ve her üç yıl için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir." denilmektedir.
Kanun 10.02.2016 tarihinde yürürlüğe girmiştir ben ise 2015 yılının aralık ayında izin aldım ve 20.04.2016 tarihine kadar aylıksız izinliydim.Bu kanunun bana uygulanma olanağı var mıdır, Bu kanundan 10.02.2016 - 20.04.2016 tarihleri arasında faydalanabilir miyim? Teşekkürler...
Son Düzenleme: 7 ay 1 hafta önce yazan aobm.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 1 hafta önce #13568 yazan papatya
Sayın AOBM,
Doğum nedeniyle kullanılan aylıksız izinlerin memuriyette değerlendirilmesi, 6663 sayılı Kanunun yürürlük tarihinden sonra aylıksız izne ayrılanlar hakkında mümkün olacaktır. Öte yandan, Kanunun yürürlük tarihinde doğum nedeniyle aylıksız izinli olanlar için ise, Kanunun yürürlük tarihinden sonra kullanacakları izin süreleri memuriyette değerlendirilebilecektir.

6663 sayılı Kanun 10/2/2016 tarihinde yürürlüğe girdiğinden, 10.02.2016 - 20.04.2016 tarihleri arasında kullandığınız doğuma bağlı aylıksız izin süreleri memuriyet hizmetinizde değerlendirilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: aobm

Daha
7 ay 1 hafta önce #13574 yazan aobm
Peki söz konusu kanun dolayısı ile 10.02.2016 - 20.04.2016 tarihleri arasında tarafım hakkında emeklilik kesintisinin de kurumumca yatırılması gerekir mi, gerekir ise emeklilik kesinti karşılığı (miktarı) hesaplanırken o döneme (10.02.2016 - 20.04.2016) ait aylık maaşım(çalışsaydım alacak olduğum miktar) mı esas alınmaktadır?

Daha
7 ay 1 hafta önce #13576 yazan papatya

aobm yazan: Peki söz konusu kanun dolayısı ile 10.02.2016 - 20.04.2016 tarihleri arasında tarafım hakkında emeklilik kesintisinin de kurumumca yatırılması gerekir mi, gerekir ise emeklilik kesinti karşılığı (miktarı) hesaplanırken o döneme (10.02.2016 - 20.04.2016) ait aylık maaşım(çalışsaydım alacak olduğum miktar) mı esas alınmaktadır?

Sayın AOBM,

Aylıksız izinde geçen sürenin memuriyetten sayılarak kazanılmış hak aylığında değerlendirilmesi aydı bir konu, bu sürelerin emeklilik süresinden sayılması ise ayrı bir konudur. 6663 sayılı Kanun, doğum nedeniyle kullanılan aylıksız izin sürelerinin sadece memuriyette değerlendireceğini hüküm altına alınmış olup, bu sürenin emeklilikte de değerlendirileceğine ilişkin herhangi bir hükme yer vermemiştir.

Bu nedenle, söz konusu sürelerin emeklilik hakları bakımından değerlendirilmesi, ancak ilgili döneme ait kesenek ve kurum karşılıklarının (sosyal güvenlik primlerinin) ilgili memur tarafından Sosyal Güvenlik Kurumuna yatırılması halinde mümkün olabilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
7 ay 1 hafta önce #13580 yazan sermis
10.02.2016 tarihinde 6663 Sayılı GELİR VERGİSİ KANUNU İLE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN yürülüğe girdi ve doğum nedeniyle aylıksız izinde olanlar derece ve kademe ilerlemesinden faydanlandı. Benim bu kıonuda bire sorum olacak. Memur aylıksız izin döneminde bu kanunla ilgili olarak sanki aylıksız izinde ama sanki aylıksız izin döneminde de memurmuş gibi bir işlem mi var ?

Daha
7 ay 1 hafta önce #13581 yazan metinc

sermis yazan: 10.02.2016 tarihinde 6663 Sayılı GELİR VERGİSİ KANUNU İLE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN yürülüğe girdi ve doğum nedeniyle aylıksız izinde olanlar derece ve kademe ilerlemesinden faydanlandı. Benim bu kıonuda bire sorum olacak. Memur aylıksız izin döneminde bu kanunla ilgili olarak sanki aylıksız izinde ama sanki aylıksız izin döneminde de memurmuş gibi bir işlem mi var ?

Aylıksız izinde ancak sadece derece kademe ilerlemesi yapılacak. İstisnai bir durum yani

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.450 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.