logo yeni siyah

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Maaş'taki Yan Ödeme

Daha
3 yıl 2 ay önce #1417 yazan QIRIX
Bulunduğum kurumda sayman mutmedi olarak gorevlendirmem var.maasimdanda her ay 7, 5 tl kadar Kefaret kesilmekte. Bugün memurunyeri.com'un ana mansetlerinden birinde maastaki yan ödeme durumlarina değinilmiş. Burda mali sorumluluk ödeneği diye biseyden bahsedilmis. Ben bundan faydalanabilirmiyim? Maaşim dan Kefalet kesildigi icin bana bu mali sorumluluk ödeneğini veremeleri gerekmez mi? Ayni zamanda hergün para islemkeriylede uğraşıyorum. Teşekkürler

“Hayat iki bölümdür : Geçmiş bir Rüyadır ; Gelecek bir Dilektir.” (Arap Atasözü)

"Yükün Dürüstlükse,Gücün Düşer Belki Ama "Başın Düşmez" (Kızılderili Atasözü)

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1423 yazan Çalkarakuş
Mali sorumluluk zammı hakkında genel bilgi ve kimlerin alabileceği ile ilgili linkteki haberden öğrenebilirsiniz !

http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/sitemizden-gorusler/4176-mali-sorumluluk-zammi-nedir.html

Daha
3 yıl 2 ay önce #1461 yazan papatya
Sayın QIRIX,

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Sayıştay'a hesap vermekle yükümlü olan saymanlarla vezne açığından malen sorumlu olan veznedar ve diğer görevlilere mali sorumluluk zammı ödenmesi öngörmüş ve bu zammın kimlere ödeneceği Bakanlar Kurulu tarafından Zam ve Tazminat Kararnamesinde belirlenmiştir.
Öte yandan, Devlete ait para, menkul kıymet ve ayniyatı alıp veren ve elinde tutan; memur, sözleşmeli personel ve işçilerden (geçici işçiler hariç) veznedar, tahsildar, ambar ve tevzii memurları, konsolos ve kançılar ile kadro unvanı kefaleti gerektirmeyen ancak sayman mutemedi olarak görevlendirilenlerle taşınır kayıt ve kontrol yetkililerinin aylıklarından kefalet aidatı kesilmektedir.
Bu haliyle, mali sorumluluk zammı ile kefalet aidatı arasında doğrudan bir ilişki bulunmadığı anlaşılmaktadır.
Bu nedenle, zam ve tazminatlara ilişkin kararnamede belirtilmemiş olan personele mali sorumluluk zammı ödenemeyeceğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: QIRIX

Daha
3 yıl 2 ay önce #1465 yazan QIRIX

papatya yazan: Sayın QIRIX,

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Sayıştay'a hesap vermekle yükümlü olan saymanlarla vezne açığından malen sorumlu olan veznedar ve diğer görevlilere mali sorumluluk zammı ödenmesi öngörmüş ve bu zammın kimlere ödeneceği Bakanlar Kurulu tarafından Zam ve Tazminat Kararnamesinde belirlenmiştir.
Öte yandan, Devlete ait para, menkul kıymet ve ayniyatı alıp veren ve elinde tutan; memur, sözleşmeli personel ve işçilerden (geçici işçiler hariç) veznedar, tahsildar, ambar ve tevzii memurları, konsolos ve kançılar ile kadro unvanı kefaleti gerektirmeyen ancak sayman mutemedi olarak görevlendirilenlerle taşınır kayıt ve kontrol yetkililerinin aylıklarından kefalet aidatı kesilmektedir.
Bu haliyle, mali sorumluluk zammı ile kefalet aidatı arasında doğrudan bir ilişki bulunmadığı anlaşılmaktadır.
Bu nedenle, zam ve tazminatlara ilişkin kararnamede belirtilmemiş olan personele mali sorumluluk zammı ödenemeyeceğini düşünmekteyim.

TEŞEKKÜR EDERİM PAPATYA.

BU ARADA BİZ SAYMAN MUTEMETLERİNDEN KESİLEN PARA YANİ HER AY 7,5 TL. NE OLUYOR. BU PARAYI İLERİDE ALMA İMKANIMIZ VARMI?

“Hayat iki bölümdür : Geçmiş bir Rüyadır ; Gelecek bir Dilektir.” (Arap Atasözü)

"Yükün Dürüstlükse,Gücün Düşer Belki Ama "Başın Düşmez" (Kızılderili Atasözü)

Daha
3 yıl 2 ay önce #1472 yazan papatya
Sayın QIRIX,

Kefalet görevinden ayrılanlara, emekli olanlara ve ölüm halinde varislerine, sandıkta biriken mevduatları ödenmektedir.
Ölenlerin varisleri ile emekli olanlara ayrıldıkları yıla ait bilançonun onayını takip eden bir ay içinde, diğer şekillerde ayrılanlara ise ayrıldıkları yıla ait bilançonun onayını takip eden mart ayı sonuna kadar hesaplarında biriken tutarın yarısı ödenir.
Kefalet görevinden ayrılmalarını takip eden üçüncü yılda, en son kefilli olarak çalışılan saymanlıktan zimmet ve ilişiğinin olmadığını belirten yazının Kefalet Sandığına gönderilmesi ile kalan tutar (ikinci yarı) ödenir.
Ayrıca, Kefalet Sandığında biriken mevduatlara faiz uygulanmaktadır.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1496 yazan AKSOY
Benim sıkıntımda, iş güçlüğü ve iş riski zammında. Görevli olduğum kurumun bir fabrikasında çalışıyorum ve dökümhane sorumlusuyum. Ağır ve tehlikeli iş kolu olduğu için işçiler 7.5 saat çalışıyor ve zehirlenme tazminatı (%14) alıyorlar. Fakat ben ne 7.5 saat çalışıyor ne de herhangi bir tazminat alabiliyorum. İşin kötüsü bu konu ile ilgili kuruma dilekçe verdiğimde ,Devlet Memurlarına Verilecek Zam ve Tazminatlar 4.Madde 1 sayılı cetvel kapsamında, ilgili satırda belirtilmediğini ve tanımlandığı zaman ödeneceğini öğrendim ve tıkandım. Şimdi ne yapayım kime ne yazayım bilmiyorum. Benim gibi 25-30 kişi var..

Daha
3 yıl 2 ay önce #1497 yazan papatya
Sayın AKSOY,
Zam ve tazminatlara ilişkin Kararname eki Kararın (I/B/Not/2/e )kısmına göre, kadroları teknik hizmetler sınıfında bulunan personelden; “…yüksek fırın veya maden izabesi, dökümhane, haddehane, elektrolizhane, filotasyon, konsantrasyon, çelikhane ve tünel inşaatlarında sürekli olarak çalışanlara” 325 puan iş riski zammı ilave olarak ödenebilmektedir.

Kararnamede belirtilmeyen durumlarda zam ve tazminat ödemesine ilişkin hüküm getirilmesi, Bakanlar Kurulu Kararı ya da yasal düzenleme sonucunda mümkün olabilecektir.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.382 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.