logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

üst öğrenim intibakı hesaplama

Daha
7 ay 2 hafta önce #13521 yazan vatan0707
Merhaba;
1998 de meslek lisesini bitirdim.18 ay askerlik +12 yıl özel sektör de çalıştim. 15,12,2013 te 657 ye tabi teknisyen olarak göreve başladım. Hizmet birleştirmesi yaparak 8/2 ne devlet 1 derece verince 7/2 ne yükseldim. 15,02,2016 de aöf ön lisans bölümünü bitirdim. kurumum beni 4/2 ne intibak ettirdi.Kanunda emsalinin ulaşa bileceği kadro derecesini geçemez diyor. bu hesaba göre benim derece ve kademe hesabımda bir yanlışlık var mıdır ? eğer doğru ise torba kadrodan yaralanarak yeni bir kadro telep edebilir miyim ?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 2 hafta önce #13522 yazan emin emin
Ozelde nerde calistiniz? Hangi unvanda

Daha
7 ay 2 hafta önce #13524 yazan papatya

vatan0707 yazan: Merhaba;
1998 de meslek lisesini bitirdim.18 ay askerlik +12 yıl özel sektör de çalıştim. 15,12,2013 te 657 ye tabi teknisyen olarak göreve başladım. Hizmet birleştirmesi yaparak 8/2 ne devlet 1 derece verince 7/2 ne yükseldim. 15,02,2016 de aöf ön lisans bölümünü bitirdim. kurumum beni 4/2 ne intibak ettirdi.Kanunda emsalinin ulaşa bileceği kadro derecesini geçemez diyor. bu hesaba göre benim derece ve kademe hesabımda bir yanlışlık var mıdır ? eğer doğru ise torba kadrodan yaralanarak yeni bir kadro telep edebilir miyim ?

Sayın VATAN0707,
Teknik Hizmetler Sınıfına dahil bir kadroya atanmış olmanız nedeniyle, mesleğiniz ile ilgili olarak özel sektörde geçirdiğiniz sürelerin 3/4'ü memuriyette değerlendirilebilecektir. Sözünü ettiğiniz 12 yıllık sürenin bu kapsamda olması durumunda özel sektör hizmetinizin 9 yıllık süresi memuriyette geçmiş sayılacaktır. Bu da 3 derece yükselmesine tekabul eder.
18 ay süreli askerlik hizmetinizin tamamı ve 2 yıl 3 ay hizmetiniz (3 yıl 9 ay) 1 dere yükselmesi sağlayacaktır.
İlave 1 derece yükselmesinden de yararlandığınızda toplam 5 derece yükselmesi yapmış olmanız gerekecektir. (15 2 2016 tarihi itibarine kadar)
Lisans mezuniyetnize göre 9/1'den memuriyete başlamanız gerekeceğinden şu an itibariyle 4/1'de olmanız gerekecektir. 15 Mayıs 2016 itibariyle 4/2 olmanız gerekecektir.

Öte yandan, teknisyen unvanı en yüksek 5. derecede ihdas edildiğinden, bu unvanda torba kadro uygulamasından yararlanmanız mümkün olamayacaktır. Ayrıca, torba kadrodan yararlanmak suretiyle başka bir unvanda ilk 3 dereceli bir kadroya atanabilmeniz için hizmet süreniz yeterli değildir. Çünkü özel sektör hizmetleriniz yükseköğrenim sonrasına ait olmadığından bu süreler torba kadroya atanmada değerlendirilmez.
Ancak, kazanılmış hak aylık dereceniz 4 olduğu için, bu derecedeki bir kadroya atanmanız (torba kadro değil) mümkün olabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: vatan0707

Daha
7 ay 2 hafta önce #13531 yazan vatan0707

emin emin yazan: Ozelde nerde calistiniz? Hangi unvanda

özelde mesleğimle ilgili teknik olarak çalıştığıma dair yazıyı kurumuma verdim.4/3 ünü saydılar

Daha
7 ay 2 hafta önce #13532 yazan vatan0707
Papatya hanım;
kazanilmiş hak aylığı derecem ve emekliliğe ilişkin derecemin ikisi de 15,04,2016 itibari ile 4/2 de görünmektedir. Bu tesbit doğru değilmidir acaba bu duruma ilişkin olarak emeklilikte yada kesintilerde bir hak kaybı söz konusu olabilir mi , Şimdiden askerlik borçlanması yapsam bir artısı olur mu ? 1997 sigorta girişim var aradaki boşluğun primini ödesem bir faydası olur mu?

Daha
7 ay 1 hafta önce #13533 yazan osman1
Emsali geçemeyeceğinize göre her ikisi seviyenzin de eşit olması normal. askerlik borçlanması yapıp yapmamanız emeklilik bakımından hizmet sürenizi ve emekli keseneğine esas derece kademenizi etkileyecektir. Emeklilik hizmet sürenizin fazla olması da maaş ve ikramiye miktarını etkileyecektir. Bildiğim kadarıyla prim ödeyerek boşluk doldurma uygulması yapılmıyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: vatan0707

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.354 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.