logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

intibakta mali haklardan faydalanma ne zaman başlar

Daha
7 ay 3 hafta önce #13474 yazan vatan0707
arkadaşlar ben 657 ye tabi lise mezunu teknisyen kadrosunda çalışmaktayım.1998 de liseden mezun oldum . 16 aralık 2013 de memuriyete başladım.24 şubat 2016 da ön lisans diplomamı intibak için kuruma verdim. ancak kurumum 15.04.2016 da maaşıma yansıttı.7/2 den 4/2 ne yükseldim ama geriye dönük ödeme yapmadılar .Mali haklarımız kuruma dilekçeyi verdiğimiz tarihten itibaren değerlendirilmesi gerekmez mi?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 3 hafta önce #13478 yazan turanaga
Memurunyeri.com'da rastladığım bir yazı sizin sorunuzun tüm cevaplarını içeriyor sanırım. YAZI

Daha
7 ay 3 hafta önce #13480 yazan vatan0707

turanaga yazan: Memurunyeri.com'da rastladığım bir yazı sizin sorunuzun tüm cevaplarını içeriyor sanırım. YAZI

intibakın yapılmasında dilekçeyi verdikten sonraki ayı takip eden ilk ayın başında değerlendirmekten bahsediliyor. Bu durumda 50 gün sonra maaş bordrosuna yansıtılan bir maaşta dilekçeyi verdiğimiz tarihten itibaren 50 günlük geriye dönük ödeme yapılması gerekmez mi ?

Daha
7 ay 3 hafta önce #13481 yazan turanaga
28 Şubat'ta başvuru yapılmışsa 15 Mart maaşına yansıması gerekir. Sizin 15 Nisan maaşına yansıdığına göre 1 aylık (bir maaşlık) gecikme olmuş denilebilir.

Daha
7 ay 3 hafta önce #13482 yazan vatan0707

turanaga yazan: 28 Şubat'ta başvuru yapılmışsa 15 Mart maaşına yansıması gerekir. Sizin 15 Nisan maaşına yansıdığına göre 1 aylık (bir maaşlık) gecikme olmuş denilebilir.

24 şubat 2016 da kuruma verdim ama 15 nisan 2016 da bordroma yansıtıldı.7/2 den 4/2 ne yükseldim ama aradaki 50 gün değerlendirilmemiş durumda şuan benim hak kaybım var .Bunun için ne yapabilirim?

Daha
7 ay 2 hafta önce #13483 yazan osman1
Değerlendirilmemiş dediğiniz süre, 50 gün değil 1 ay (1 maaş). Çünkü derece ve kademe ilerlemelerinde alınacak maaşta prim kesilmesiyle birlikte ilgili için anlam ifade ediyor.
26 Şubat ile 15 Mart arasındaki dönemin size zaten maddi bir getirisi olmayacaktı. intibakınızı 15 Mart maaşınıza yansıyacak şekilde yapabilirlerdi, burada gecikme olmuş ve 1 ay sonraki maaşa yansımış. Bunun nedenini kuruma yazılı olarak sorabilirsiniz. gelecek cevaba göre bir yol izlersiniz.

Daha
7 ay 2 hafta önce #13498 yazan vatan0707

vatan0707 yazan: arkadaşlar ben 657 ye tabi lise mezunu teknisyen kadrosunda çalışmaktayım.1998 de liseden mezun oldum . 16 aralık 2013 de memuriyete başladım.24 şubat 2016 da ön lisans diplomamı intibak için kuruma verdim. ancak kurumum 15.04.2016 da maaşıma yansıttı.7/2 den 4/2 ne yükseldim ama geriye dönük ödeme yapmadılar .Mali haklarımız kuruma dilekçeyi verdiğimiz tarihten itibaren değerlendirilmesi gerekmez mi?

Kurumum Ankara ile yapılan yazışmalardan kaynaklandığını belirtmektedir. Ancak bu kanunlarda belirtildiği gibi uygulanması gerekir. Ben burada hak kaybına uğramış oluyorum ben diplomayı ibraz ettiğim tarihten itibaren fark ödenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Daha
7 ay 2 hafta önce #13499 yazan osman1
Diplomanın ibraz tarihinden geçerli olarak intibak yapılacağına ilişkin herhangi bir mevzuat hükmü bulunmuyor. Başka bir engel yoksa izleyen aybaşından itibaren memur hakkında hüküm ifade etmesi gerektiği yönünde mütalaalar var sadece.
Yine de siz bilirsiniz tabi. müracaat tarihinden geçerli ödeme yapılması gerektiğini düşünüyorsanız önce kurumunuzdan bunu isteyin, kabul edilmezse dava da açabilirsiniz.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.472 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.