logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

emeklilik derecesi

Daha
8 ay 3 gün önce - 8 ay 3 gün önce #13384 yazan vatan0707
Arkadaşlar 1997 sigorta girişim var özel sektörde 12 , memuriyette 3 yıl hizmetim var memuriyetten sayılan hizmet yılım 12 dir şuanda 4/2 deyim. emeklilik derecemi nası öğrenirim? özeldeki hizmetlerim asgari ücretten görünmektedir memuriyette ise aldiğim maaştan aradaki farkı ödesem emeklilikte bir avantajı olur mu ?
Son Düzenleme: 8 ay 3 gün önce yazan vatan0707.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 3 gün önce #13385 yazan osman1
Özel sektörde geçen hizmetlere ilişkin ödenmiş primleri fark ödeyerek artırmanızın mümkün olmayacaktır. Ancak özel sektör çalışmalarınızda aldığınız ücret düşük gösterilerek primleriniz de düşük yatırılmışsa, buna ilişkin olarak SGK'ya yapacağınız başvuru veya açacağınız dava neticesinde haklı görülmeniz ve çalıştığınız işyerlerinden gerçek primlerin tahsili yoluyla primlerinizin artması sağlanabilir diye düşünüyorum.

Daha
8 ay 3 gün önce - 8 ay 3 gün önce #13388 yazan vatan0707
sayın osman1 ;
Özelde 12 Yıl fiili olarak çalıştım. asgari üçretten gösterdiler ama ben asgari ücretin 2 katına çalışıyordum. Ama bunu ıspat edecek somut bir belgem yoktu. Ama 15 yıl sigortalılık sürem ve aynı iş yerinde 4300 günüm vardı.Memurluğa atandıktan sonra da kendi isteğimle ayrıldığım için tazminat talebim olmadı. SGK nın avukatlarına danıştım zaten alamazsın dediler. ama işveren Aradan 3 yıl geçti şimdi ne yapmalıyım ?
Son Düzenleme: 8 ay 3 gün önce yazan vatan0707.

Daha
8 ay 3 gün önce - 8 ay 3 gün önce #13389 yazan osman1
Maaşınız bankaya yattıysa ve o bilgilere ulaşabiliyorsanız, o bilgilerle önce SGK'ya başvurmanız, sonuç alamamanız hakinde ise çalıştığınız işyerlerine karşı dava açmanız gerekebilir.
Son Düzenleme: 8 ay 3 gün önce yazan osman1 .

Daha
8 ay 3 gün önce #13390 yazan vatan0707

osman1 yazan: Maaşınız bankaya yattıysa ve o bilgilere ulaşabiliyorsanız, o bilgilerle önce SGK'ya başvurmanız, sonuç alamamanız hakinde ise çalıştığınız işyerlerine karşı dava açmanız gerekebilir.

Evet maaşım bankaya yattı ama asgari ücretten yattı. geri kalanını elden aldım ama hiç bir resmi belge yok. imzaladığımız maaş ödeme tutanaklarını kendileri almişlardı. Ben bu durumda SGK ya müracaat ederek nasıl hak elde ederim ?

Daha
8 ay 2 gün önce - 8 ay 2 gün önce #13392 yazan osman1
Bir sonuç alabileceğinizi sanmıyorum. Bankaya yatan ücret miktarı üzerinden prim yatırılmış. Buna göre bir sorun olmadığı anlaşılıyor.
Son Düzenleme: 8 ay 2 gün önce yazan osman1 .
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: vatan0707

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.389 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.