logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

lojman telebi

Daha
8 ay 5 gün önce #13355 yazan vatan0707
Merhaba arkadaşlar 657 ye tabi olarak üniversite de teknisyen olarak çalişmaktayım. İçinde bulunduğum ekonomik sıkıntılardan ve eşimin engelli olmasından dolayı kurumumdan lojman talep edeli 1 yıl oldu. Ancak memurlara üniversitede önem verilmediği için hiç bir bilgi verilmiyor . son olarak rektör yardimcısına durumumu anlattım ama şu anda mümkün değil dedi. Kendi yaptığım araştırmalara göre 15-20 yıldır lojmanda oturanlar var . zaten üst düzey tanıdığın yoksa lojman da vermiyorlarmış. tayin istiyorum muvafakat vermiyorlar .lojman zatan yok. Borçlarımdan dolayı ay sonunu zor getiriyorum. Ben bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 5 gün önce #13356 yazan semazen
sıra tahsisli olan lojmanlar için her yıl başında talep toplanır ve puanlama yapılır. Sizde böyle bir uygulama yokmu?

Daha
8 ay 5 gün önce - 8 ay 5 gün önce #13357 yazan vatan0707
sayın semazen;
Kamu Konutları kanununa göre öyle olması gerekir ama denetim olmadığıdan, üniversitelerin özerk yapısından, öğretim üyelerine öncelik tanınmasından , Üniversitedeki baskın sendika görüşünün üst yönetimine yakın oluşundan, yandaşı koruma durumundan...... den dolayı Lojman sayısın yetersiz olduğunu da bahane ederek vermemek için ne gerekiyorsa yapılıyor . Adamın kendi evi varken hizmet tahsisli olarak lojmanda oturuyor kendi evini de kiraya veriyor . Biz ise yasal hakkımız olan kamu lojmanlarından yararlanamıyoruz. Görüşmediğim bir tek rektör kaldı. şimdi ne yapmalıyım?
Son Düzenleme: 8 ay 5 gün önce yazan vatan0707.

Daha
8 ay 5 gün önce #13363 yazan birgul
Hizmet tahsisli konut ve bu konutlarda oturacak personel sayısı ile sıra tahsili konut sayısı ve bu konutlarda oturacak personel sayısı göz öününde bulundurulup, kurumunuz tarafından gerekli ayarlamalar yapılabilr sanırım.

Daha
8 ay 5 gün önce #13364 yazan vatan0707
değerli birgül,
paylaşımlarınız için öncelikle tesekkür ederim. Özellikle üniversitelerde kamu lojmanları denetlenmiyor. yönetimde söz sahibi olanlar kendi yandaşlarına öncelik veriyor. zaten memurlar ırgat olarak görülüyor. Ben tek başıma kanunların uygulanmasını talep etsem de kime nasıl derdimi anlatabilirim zaten bildiğim dilekçe ile başvurmaktı. ama kanun uygulanmayan yerde bu da işe yaramıyor. sen zaten yeni memursun boş yer yok gibi sözlerle sürekli geçiştiriyorlar. tayin istiyorum muvafakat yok, kalmak istiyorum lojman yok, engelli eşime iş istiyorum iş yok,
ama iş isteyen çok bu durunda halimi kime arz edebilirim acaba?

Daha
8 ay 4 gün önce #13368 yazan metinc
bir hukuksuzluk olduğunu düşünüyorsan kamu denetçiliğine başvurabilirsin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: vatan0707

Daha
8 ay 4 gün önce - 8 ay 1 gün önce #13370 yazan vatan0707
teşekkürler
Son Düzenleme: 8 ay 1 gün önce yazan vatan0707.

Daha
8 ay 1 gün önce #13383 yazan vatan0707
Kamu denetçiliğine şikayetlerde ıspat yükümlülüğü var mı ? Ben daha önce sayıştay denetimi yapılması talebini düşünmüştüm ama bu kurumdaki her sey bir şekilde kılıfına uydurulduğu için elimde somut delil olarak da sadece kendi müracaatlarım var. Diğer usülsüz kullananlara hizmet tahsisli gösteriyorlar ve adamlar 20-30 yıl kullanıyorlar kanunda da hizmetine gerek olduğu sürece kullanabilir diyor. ama adamlar kendi tanıdıklarına tahsis ediyorlar. lojman yetersiz vb çok bahane var ama kimse o benim yandaşım demiyor. Şimdi sonunda hakkımı elde edebilecek nasıl bir yol izlemeliyim?

Daha
8 ay 1 gün önce #13386 yazan nazli
Devlet memurları gerek başka kurumların kendileri hakkındaki iş ve işlemlerini, gerekse kendi kurumlarının haklarındaki tasarruflarını Kamu Denetçiliği Kurumuna şikayet konusu yapabilirler.
KDK'ya başvuruda bulunulabilmesi için, idari başvuru yollarının tüketilmiş olması gerekmektedir. İdari başvuru yolları tüketilmeden yapılan başvurular (telafisi güç veya imkânsız zararların doğması ihtimali bulunan hâller hariç) ilgili kuruma gönderilmektedir.
Bu nedenle, belirttiğiniz şekildeki bir şikayetin değerlendirmeye alınmayabileceğini düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: vatan0707

Daha
8 ay 1 gün önce #13387 yazan vatan0707
değerli nazlı ;
öncelikle teşekkür ederim. Ben Şu ana kadar hiyerarşik sıra içinde yazılı ve sözlü olarak müracaat ettim bir tek rektörüm kaldı ondan randevu talep ettim ama randevu vermediler bunu ispat yükümlülüğü var mı?. Benim başka bir seçeneğim kalmadı. kamu denetçiliği tavsiye nitelikli kararlar alıyor bunun nasıl bir etkisi olabilir acaba?

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.443 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.