logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

engelli maaşı ve ikramiye

Daha
8 ay 1 hafta önce #13343 yazan hero066
35 yaşındayım. 2001 sigorta başlangıcım var. 2500 gün ssk primim. %40 engelli raporuda 2010 aldım.2010 eylül ayında engelli memur olarak memuriyete başladım. ama vergi indiriminden yararlanıp yararlanmadığımı bilmiyorum. yararlanmadığım takdirde emekliliğe bir etkisi varmı. sizden ricam ne zaman emekli olurum emekli maaşı ve ikramiyemiz ne kadar olur. iyi çalışmalar.9/3 kardo derecem

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 1 hafta önce #13350 yazan papatya

hero066 yazan: 35 yaşındayım. 2001 sigorta başlangıcım var. 2500 gün ssk primim. %40 engelli raporuda 2010 aldım.2010 eylül ayında engelli memur olarak memuriyete başladım. ama vergi indiriminden yararlanıp yararlanmadığımı bilmiyorum. yararlanmadığım takdirde emekliliğe bir etkisi varmı. sizden ricam ne zaman emekli olurum emekli maaşı ve ikramiyemiz ne kadar olur. iyi çalışmalar.9/3 kardo derecem

Sayın HERO066,
Emekli olabilmeniz için 18 yıl prim ödemeniz gerekecektir. Emekli ikramiyenizin miktarı, ssk'lı çalışmalarınızın kamuda olup olmamasına göre farklı değerlendirilebilecektir. Emekli maaşınız ise 2016 yılı ilk altı ayı rakamlarına göre 1618 TL olacaktır.
Engelli emekliliği için vergi indiriminden yararlanıyor olmanız gerekmeyecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
8 ay 1 hafta önce #13353 yazan hero066
yani anladığım 2019 yılında emeklilik mümkün diyorsunuz emekli olmadığımız takdirde peki emeklilik maaşımıza emekli olduğumuzda etkisi ne olur şimdiden teşekkürler papatya

Daha
8 ay 1 hafta önce #13360 yazan papatya
Sayın HERO066,
Belirttiğim maaş tutaraı en düşük emekli maaşı tutarıdır. Hizmet süreniz dolduğunda emekli olmayıp çalışmaya devam ederek daha fazla hizmet ile emekliye ayrılmayı düşünmeniz durumunda, emekli maaşınızın en düşük düzeyden daha yukarıda ( maaş zamları nedeniyle olacak artış dışında) olabilmesi uzun yıllar çalışmanızı gerektirecektir. Ancak çalışacağınız fazladan her yıl emekli ikramiyenizi artıracaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
8 ay 1 hafta önce #13366 yazan hero066
emeklilik tarihini ötelesek yılına ne kadar bir artış olur emeklilik ikramiyesi için kabaca bir miktar belirtebilir misiniz ayrı bir sorum daha olacak emekli olacağımız zaman çalıştığımız kuruma mı müracaat etmemiz gerekiyor (sürekli ibaresi olan raporumuz olduğu halde tekrar bir rapor daha çıkartmamızı isteyecekler mi? teşekkürler kolay gelsin...

Daha
8 ay 1 hafta önce #13374 yazan osman1
emekli olacağınız zamanki unvanınız, derece ademeniz, o an ki ikramiye yılınız etkili olacaktır. o anı şimdiden tahmin ederek bir rakam zor verilir. ama şu kadar hizmetle şu derecede şu unvanda maaş ne olur diye sorsanız daha isabetli olur gibi.
Sürekli rapor olduğunda yeniden rapor istememeleri gerekiyor ancak raporunuz sgk tarafından değerlendirmeye alınır.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.363 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.