logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Görevde Yükselme Başarı Sıralamas

Daha
8 ay 1 hafta önce #13335 yazan orsonwelles
12 Mart 2016 tarihinde Jandarma Genel Komutanlığının yapmış olduğu Görevde Yükselme Sınavına katıldım. Muhasebe unvanında 90 puan aldım. Eşit puan alan bir personel daha bulunmakta.

Jandarma Genel Komutanlığında görevli devlet memurlarının görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde yapılan değişikliğe göre 19. Madde 5. Bent de; yazılı veya sözlü sınav sonucunda başarı puanlarının eşit olması halinde sırasıyla a) Hizmet süresi fazla olanlara b) Daha üst öğrenimi bitirmiş olanlara c) Üst öğrenim mezuniyet not yüksek olanlara öncelik verilir ibaresi geçmekte.

Başarı sıralamasında hizmet süreleri hesabı yapılırken kurum öncesindeki özel sektörde MUHASEBE bürolarında geçen hizmetlerim bu süreye dahil edilir mi? 7 yıla yakın muhasebe bürosunda sigortalı eleman olarak çalıştım. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 1 hafta önce - 8 ay 1 hafta önce #13336 yazan papatya

orsonwelles yazan: 12 Mart 2016 tarihinde Jandarma Genel Komutanlığının yapmış olduğu Görevde Yükselme Sınavına katıldım. Muhasebe unvanında 90 puan aldım. Eşit puan alan bir personel daha bulunmakta.

Jandarma Genel Komutanlığında görevli devlet memurlarının görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde yapılan değişikliğe göre 19. Madde 5. Bent de; yazılı veya sözlü sınav sonucunda başarı puanlarının eşit olması halinde sırasıyla a) Hizmet süresi fazla olanlara b) Daha üst öğrenimi bitirmiş olanlara c) Üst öğrenim mezuniyet not yüksek olanlara öncelik verilir ibaresi geçmekte.

Başarı sıralamasında hizmet süreleri hesabı yapılırken kurum öncesindeki özel sektörde MUHASEBE bürolarında geçen hizmetlerim bu süreye dahil edilir mi? 7 yıla yakın muhasebe bürosunda sigortalı eleman olarak çalıştım. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı?


Sayın ORSONWELLES,
“Jandarma Genel Komutanlığında Görevli Devlet Memurlarının Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği”nin 5/d maddesinde, bu Yönetmelikte geçen “Hizmet süresi” ibaresinin: “657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin B bendine göre hesaplanan süreleri,” ifade edeceği belirtilmiştir.
Yönetmeliğin 19 uncu maddesinin 5 inci fıkrasında ise; Yazılı veya sözlü sınav sonucunda başarı puanlarının eşit olması halinde sırasıyla; a) Hizmet süresi fazla olanlara, b) Daha üst öğrenimi bitirmiş olanlara, c) Üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olanlara öncelik verilir.” denilmiştir.
Öte yandan, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68/B maddesi kapsamında değerlendirilebilecek sürelerin hangileri olacağı, Kanunun ilgili maddesinde belirtilmiştir. Buna göre, hizmet süresinin hesabına; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışılmış (işçi, memur, sözleşmeli veya geçici olarak) süreler ile askerlikte geçirdikleri sürelerin tamamı ve yükseköğrenim gördükten sonra özel kurumlarda veya serbest olarak çalıştıkları sürelerin dörtte üçü (altı yılı geçmeyecek şekilde) dikkate alınır.
Bu nedenle, özel sektörde yüksek öğrenim gördükten sonra çalışmışsanız, bu sürelerin 3/4’ü görevde yükselmede aranan “hizmet süresi” şartında dikkate alınacaktır. Ancak, yükseköğrenim öncesi özel sektör hizmetleriniz ise göz önünde bulundurulmayacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 8 ay 1 hafta önce yazan papatya.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 1 hafta önce #13337 yazan orsonwelles
desene benim iş yattı :( :( :(

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.353 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.