logo yeni siyah

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

hizmet süresi yıllık izin ilişkisi hakkında

Daha
8 ay 2 hafta önce #13288 yazan SAMSUN55
merhaba arkadaşlar...benim bilgi edinmek istediğim konu kısaca şu....memur olarak çalışan bir kişinin memuriyetteki 10 hizmet yılını mayıs 2016 da doldurduğunu farzedersek....bu kişinin yıllık izni 2016 yılında 20 günden 30 güne çıkar mı ....10 yılını doldurduğu için...bu konuda elinde bilgi ve belge mevcut olan arkadaşlar paylaşımda bulunurlarsa çok sevinirim...herkese selam ve saygılar....

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 2 hafta önce #13291 yazan osman1
Memurun 10 hizmet yılını doldurduğu tarihten itibaren 30 gün izne hak kazanacağı 657 sayılı Kanunda açıkça yazıyor ve kurumların uygulaması da böyle. yıllık izin hesabına esas 10 hizmet ylının doldurulduğu yıl içerisinde memurun 30 gün izin hakkı olur. Ancak 20 günden sonki izin süresini kullanabilmesi için 10 yılın dolmuş olması gerekecektir.Örneğin 30 Aralıkta 10 yıl doluyorsa o yıla ait izin hakkı 30 gün olmakla birlikte 30 aralık tarihine kadar ancak o yıla ait 20 gün izin kullanılabilir ve kullanılamayan 10 gün sonraki yıla aktarılır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: SAMSUN55

Daha
8 ay 2 hafta önce #13307 yazan SAMSUN55
teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgi için....durumumu izah etsem benim 2016 yılı içerisinde 30 gün yıllık izin kullanma hakkım olup olmadığı konusunda bilgi verebilir misiniz....22.05.2007 tarihinde memuriyete atandım...yani kıdem süresi 8 yıl 10 ay.....2003 yılında askerliğimi kısa dönem olarak yaptım 6 ay olarak....bilmiyorum askerlikte geçen süre hizmetimden sayılıyor mu...memuriyete atanmadan önce askerliğimi yaptım....

Daha
8 ay 2 hafta önce #13308 yazan Kül Tigin
Askerlikte geçen süreler yıllık izin süresinin hesabında dikkate alınır. ayrıntılı bilgi için aşağıdaki yazıya bakabilirsiniz.

http://memurunyeri.com/memur/izin/6856-memurlarin-yillik-izin-suresi-hesabini-etkileyen-unsurlar.html

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
8 ay 2 hafta önce #13309 yazan osman1
22 Kasım 2016 itibariyle 30 gün izne hak kazanırsınız. O tarihe kdar 20 gün izninizi kullanmışsanız 10 gün dha izin hakkınız olur.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.446 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.