logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

68/b torba kadro

Daha
8 ay 2 hafta önce - 8 ay 2 hafta önce #13253 yazan vatan0707
Arkadaşlar merhaba ben THS sınıfındayım. torba kadro ile 4/2 ne yükseldim ama ben 3 derecede bir kadroya atanmak istemiştim .Kurumum boş kadro olmadığını ifade etti. Ancak ben zaten 7/2 de idim. teknik AÖF Ön lisans fot ve kam böl bitirdim .normalde 1998 mezunu olan birisi kaçıncı derecede olmalı acaba ?
Son Düzenleme: 8 ay 2 hafta önce yazan vatan0707.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 2 hafta önce #13256 yazan kuzey
İdare torba kadroya atama konusunda ve hangi dereceye atama yapacağı konusunda (şartları taşıyanlar arasından) atama yapma konusunda takdir hakkına sahiptir.

Daha
8 ay 2 hafta önce #13259 yazan semazen
Zaten torbadan yararlanmışsın zaten.Seni torba ile 4 e atayan idare 3 e de atayabilirdi. Demekki boş kadroları yok. Kaçıncı derece olman gerektiğini hesaplayabilmek için ne zaman işe girdiğin önemli.

Daha
8 ay 2 hafta önce - 8 ay 2 hafta önce #13262 yazan vatan0707
sayın semazen; yaklaşımın kısmen doğru ama esas olan ne zaman işe başladığım değil, Mezuniyet tarihi,memuriyetten sayılan hizmet süresi ve memuriyette iken bitirmiş olduğun üst öğrenim (kadro ile ilgili) vb durumlardır .Ancak benim durum biraz karışık ,
1998 mes lis matbaa dan mezunum ,12 yıl özel sektör hizmetim var, 2013 aralık memuriyete giriş(12/2) hizmet birleştirme sonucu 8/2 ne ,1derece devlet 7/2 aöf teknik ön lisans fot ve kam. proğ.dan 15,02,2016 da mezun oldum. torba yasaya göre ön lisans mezunlarına 8 yıl ve yukarı hizmeti olması durumunda 3. ve 4. derecelere atanabilme hakkı verildi.(benim 12 yıl memuriyetten sayılan hizmetim var).Kanunda derece vekademe hesabı yaparken aynı yıl(1998) mezun olup eğitime ara vermeden memur olan kişiyi geçmemek şartı ile derece vekademeden yararlanacaksın diyor .tabi bu badar karışık bir konu olunca her yönü ile araştırmak gerekiyor .Şimdi tam olarak ben kaçıncı derece ve kademede olmalıyım acaba ?
Son Düzenleme: 8 ay 2 hafta önce yazan vatan0707.

Daha
8 ay 2 hafta önce #13268 yazan vatan0707
sayın Papatya ;
Ben Şuanda ön lisans diplomasını verdiğim ve memuriyetten sayılan hizmet yılım 12 yıl olduğu için torba yasaya göre zaten 4/2 ne yükseldim.Ancak, torba kadroya bu şekilde bir atamanın yapılabilmesi için ilgilinin;
a) 1 inci dereceli kadrolardan ek göstergesi 5300 ve daha yukarıda olanlar için en az 12 yıl,
b) 1 inci ve 2 nci dereceli kadrolardan ek göstergesi 5300'den az olanlar için en az 10 yıl,
c) 3 üncü ve 4 üncü dereceli kadrolar için en az 8 yıl,
hizmetinin bulunması ve yüksek öğrenim görmüş olması şarttır ." denmesi sebebiyle idareye takdir hakkı tanınmıştır. İdare isterse atar, istemez ise atama yapmaz.
Torba kadroya atanmada sayılabilecek hizmetler sayılmış, bazı unvanlarda sayılacak hizmetlerin sürelerinde farklılar yer almaktadır.
Yüksek öğretimden sonra özel sektörde geçen hizmetler genel olarak ¾ ü 6 yılı geçmemek üzere değerlendirilmektedir.
Yüksek öğretimden sonra çalışılan sürelerin 68/B değerlendirilmesinde memurun mesleği ile ilgili olma şartı bulunmamaktadır.
Bütün bunlar göz önünde bulundurulursa benim 3 dereye atanma hakkım oluyor. ancak kurum 3 derecede boş kadro yok dedi. Bu durumda Benim emsalim olan eğitime ara vermeden liseden sonra memuriyete tekniker olarak başlayan bir kişi şu anda kaçın kaçında olmalıdır ?

Daha
8 ay 2 hafta önce #13269 yazan papatya

vatan0707 yazan: sayın Papatya ;
Ben Şuanda ön lisans diplomasını verdiğim ve memuriyetten sayılan hizmet yılım 12 yıl olduğu için torba yasaya göre zaten 4/2 ne yükseldim.Ancak, torba kadroya bu şekilde bir atamanın yapılabilmesi için ilgilinin;
a) 1 inci dereceli kadrolardan ek göstergesi 5300 ve daha yukarıda olanlar için en az 12 yıl,
b) 1 inci ve 2 nci dereceli kadrolardan ek göstergesi 5300'den az olanlar için en az 10 yıl,
c) 3 üncü ve 4 üncü dereceli kadrolar için en az 8 yıl,
hizmetinin bulunması ve yüksek öğrenim görmüş olması şarttır ." denmesi sebebiyle idareye takdir hakkı tanınmıştır. İdare isterse atar, istemez ise atama yapmaz.
Torba kadroya atanmada sayılabilecek hizmetler sayılmış, bazı unvanlarda sayılacak hizmetlerin sürelerinde farklılar yer almaktadır.
Yüksek öğretimden sonra özel sektörde geçen hizmetler genel olarak ¾ ü 6 yılı geçmemek üzere değerlendirilmektedir.
Yüksek öğretimden sonra çalışılan sürelerin 68/B değerlendirilmesinde memurun mesleği ile ilgili olma şartı bulunmamaktadır.
Bütün bunlar göz önünde bulundurulursa benim 3 dereye atanma hakkım oluyor. ancak kurum 3 derecede boş kadro yok dedi. Bu durumda Benim emsalim olan eğitime ara vermeden liseden sonra memuriyete tekniker olarak başlayan bir kişi şu anda kaçın kaçında olmalıdır ?

Sayın VATAN0707,

Verdiğiniz bilgilere göre;
-Emsaliniz şu an 3/2'dir. Emsaliniz 3/2 oldu diye siz de mutlaka 3/2 olursunuz denilemez. Kural, emsali geçememenizdir. Geride kalabilirsiniz. Mevcut durumda hizmet sürenize göre geride kalıyorsunuz.
-Memuriyette değerlendirilecek 9 yıl hizmet ve 2013 Aralık ayında işe girdiğiniz için 2,5 yıl memuriyet olmak üzere toplam yaklaşık 11,5 yıl hizmet. (yükseköğrenim sonrası özel sektör hizmeti yok.) her memura verilen ilave 1 dereceden de yararlandığınız varsayıldığında şu an 4/1 olmanız gerekir.
-Torba kadrodan yararlanamazsınız. (torba kadroda değerlendirilecek hizmet süreniz en çok 2,5 yıldır). Normal derece ilerlemesi ile 4 üncü derece kadroda görev alırsınız. 3. dereceye bu hizmet süresi ile atanmanız mümkün değildir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
8 ay 2 hafta önce #13275 yazan vatan0707
Sayın papatya ;
Bu hesaplamalara 18 ay askerlik süresini de dahil edildiği için mi acaba 4/2 oldum. Yüksek öğrenimden önceki süreler hesaplanırken Memuriyetten önceki 12 yıl torba yasada (68/B) değerlendirilmiyor mu ? o zaman hesaplama yapılırken öğrenimine ara vermeden Tekniker olan kişiyi neden emsal gösteriyorlar.? Kurumum bana 3. derece de boş kadromuz yok kadro talebinde bulunacağız dedi o zaman bunda bir yanlışlık var gibi Ben bu konuda tereddütte kaldım.

Daha
8 ay 2 hafta önce #13276 yazan papatya

vatan0707 yazan: Sayın papatya ;
Bu hesaplamalara 18 ay askerlik süresini de dahil edildiği için mi acaba 4/2 oldum. Yüksek öğrenimden önceki süreler hesaplanırken Memuriyetten önceki 12 yıl torba yasada (68/B) değerlendirilmiyor mu ? o zaman hesaplama yapılırken öğrenimine ara vermeden Tekniker olan kişiyi neden emsal gösteriyorlar.? Kurumum bana 3. derece de boş kadromuz yok kadro talebinde bulunacağız dedi o zaman bunda bir yanlışlık var gibi Ben bu konuda tereddütte kaldım.

Sayın VATAN0707,
Askerlik sürenizi de dahil ettiğimizde 4/2'de olmanız normal. 3 üncü dereceye atanmadığınız için ortada bir yanlışlık bulunmuyor.
Emsal, üst sınır aşılmasın diye kullanılır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: vatan0707

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.401 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.