logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Emsalimin ulaşabileceği kadrodan kasıt nedir

Daha
8 ay 2 hafta önce - 8 ay 2 hafta önce #13223 yazan vatan0707
Merhaba arkadaşlar ben1998 de liseden mezun oldum 2013 te 657 ye tabi teknisyen olarak başladım. şimdi teknik önlisans fot ve kam böl bitirdim ancak kanunda teknikerlik zam ve tazminatlarından faydalanabilmek için eğitimime hiç ara vermeden atanan kişinin emsalim olduğunu ve onu geçmemek şartı ile intibakımın yapılabileceğini belirtmektedir. Bu durumda 2001 de tekniker olarak atanan teknikerin derece ve kademesi ne olmalidır lütfen paylaşalım
Son Düzenleme: 8 ay 2 hafta önce yazan vatan0707.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
8 ay 2 hafta önce #13226 yazan papatya

vatan0707 yazan: Merhaba arkadaşlar ben1998 de liseden mezun oldum 2013 te 657 ye tabi teknisyen olarak başladım. şimdi teknik önlisans fot ve kam böl bitirdim ancak kanunda teknikerlik zam ve tazminatlarından faydalanabilmek için eğitimime hiç ara vermeden atanan kişinin emsalim olduğunu ve onu geçmemek şartı ile intibakımın yapılabileceğini belirtmektedir. Bu durumda 2001 de tekniker olarak atanan teknikerin derece ve kademesi ne olmalidır lütfen paylaşalım

Sayın VATAN0707,

1998 yılında teknik liseyi bitiren kişi 2000 yılına 2 yıllık önliansı tamlamış ve 31 Temmuz 2000 itibariyle 9/2'den Tekniker olarak THS'de göreve başlamış olacaktır. 2016 yılı Mart yı itibariyle 4/2 olacak ve tüm memurların yararlndığı ilave 1 dereceden yararlanarak 3/2'ye gelmiş olacaktır. 1 Ağustos 2016 tarihi itibariyle de 3/3 olacaktır.
1998 yılında liseden mezun olmanız ve 2013 yılında memuriyete girmiş olmanız durumunda emsal belirlenirken, emsalinizin ulaşacağı seviyeye ulaşmanız mümkün olamayacaktır. (memuriyette değerlendirilebilecek başka hizmetleriniz yoksa)

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
8 ay 2 hafta önce #13230 yazan vatan0707
Sayın Papatya ;
Ben zaten şuanda lise mezunu teknisyen olarak 7/2 deyim Memuriyete atandıktan sonra aöf ön lisans bölümünü bitirdiğim ve torba yasadaki 2 yıllık üst öğrenim bitirenlere verilen 3 ve 4 derece kadrolar atanabilme hakkından yararlanarak 4/2 ne yükseldim. ama bugün yök ten gelen yazı ile iyice şok oldum çünkü Bitirdiğim teknik bölümü yök lise eğitiminin üstü olarak görmedi ama Üst öğrenim tanımından kasıt THS de teknisyen olarak çalışan teknisyenin memuriyete atandıktan sonra Teknik bir ön lisans proğramını bitirmesi olması gerekmez mi ?

Daha
8 ay 2 hafta önce - 8 ay 2 hafta önce #13231 yazan papatya

vatan0707 yazan: Sayın Papatya ;
Ben zaten şuanda lise mezunu teknisyen olarak 7/2 deyim Memuriyete atandıktan sonra aöf ön lisans bölümünü bitirdiğim ve torba yasadaki 2 yıllık üst öğrenim bitirenlere verilen 3 ve 4 derece kadrolar atanabilme hakkından yararlanarak 4/2 ne yükseldim. ama bugün yök ten gelen yazı ile iyice şok oldum çünkü Bitirdiğim teknik bölümü yök lise eğitiminin üstü olarak görmedi ama Üst öğrenim tanımından kasıt THS de teknisyen olarak çalışan teknisyenin memuriyete atandıktan sonra Teknik bir ön lisans proğramını bitirmesi olması gerekmez mi ?

Sayın VATAN0707,
Sözünü ettiğiniz yazıyı (YÖK yazısı) paylaşabilirseniz konuya ilişkin daha sağlıklı değerlendirme yapma imkanı bulabiliriz diye düşünüyorum.
Öte yandan, üst öğrenime ilişkin zam ve tazminatlardan yararlanmada, bitirdiğiniz yüksek öğrenimin lise mezuniyetinin üst öğrenimi olup olmadığına bakılmıyor. Önemli olan, teknik hizmetler sınıfında çalışıyor olmanız ve sonradan bitirdiğiniz öğrenimin de teknik hizmetler sınıfında görev almayı sağlayabilecek bir eğitim olması hususudur.

Son Düzenleme: 8 ay 2 hafta önce yazan papatya.

Daha
8 ay 2 hafta önce #13233 yazan vatan0707
Sayın papatya;
işte gelen karar 14,05,2013 tarihli yüksek öğretim yürütme kurulu toplantısında 2547 sayılı kanun'un 2880 sayılı kanunla değişik 43/b maddesi uyarınca Üniversiteler arası kurul başkanlığı'nında görüşü alınarak Anadolu üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık önlisans proğramının End Mes. lisesi Matbaacilik Bölümünün bir üst öğrenimi olmadığına karar verilmistir. Bilgilerinizi rica ederim

Daha
8 ay 2 hafta önce #13237 yazan papatya

vatan0707 yazan: Sayın papatya;
işte gelen karar 14,05,2013 tarihli yüksek öğretim yürütme kurulu toplantısında 2547 sayılı kanun'un 2880 sayılı kanunla değişik 43/b maddesi uyarınca Üniversiteler arası kurul başkanlığı'nında görüşü alınarak Anadolu üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık önlisans proğramının End Mes. lisesi Matbaacilik Bölümünün bir üst öğrenimi olmadığına karar verilmistir. Bilgilerinizi rica ederim

Sayın VATAN0707,
YÖK, bitirdiğiniz önlisans programını lise öğeniminizin üst öğrenimi olarak değerlendirmemiştir. Ancak bu açıklama ile bitirdiğiniz yükseköğrenime ilişkin zam ve tazminatlardan yararlanma durumu arasında doğrudan bir bağ yoktur.
Bitirdiğiniz Anadolu üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık önlisans proğramının, teknik hizmetler sınıfında görev almaya imkan veren bir eğitim olup olmaması durumuna göre, üst öğrenim için belirlenen zam ve tazminatlardan yararlanmanız söz konusu olabilir.
Memurunyeri.com'da yer alan bir yazıdan bilgi alabileceğinizi düşünüyorum. YAZI

Daha
8 ay 2 hafta önce #13239 yazan vatan0707
Sayın papatya
Ben de aynı fikirdeyim. ancak kurum bunu kabul etmemektedir. Maliye'ye yazı yazmışlar kurum o yazının cevabini beklemekte. Yök'e ben kendim yazdım ama onlarda böyle bir belge göndermişler

Daha
8 ay 2 hafta önce #13246 yazan papatya

vatan0707 yazan: Sayın papatya
Ben de aynı fikirdeyim. ancak kurum bunu kabul etmemektedir. Maliye'ye yazı yazmışlar kurum o yazının cevabini beklemekte. Yök'e ben kendim yazdım ama onlarda böyle bir belge göndermişler

Sayın VATAN0707,

Maliyeden alınacak cevabın sorununuzu çözeceğini ve YÖK yazısının bu aşamada sizi pek ilgilendirmeyeceğini düşünüyorum.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.364 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.