logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

68/b Torba Kadro

Daha
9 ay 14 saat önce #13189 yazan erkanbil
Sayın Papatya Hanım torba kadrodan 3/1 verdiler. bu ay mart maaşına işledik. turizm araştırmacısıyım. önceden 5/1 iydim. 2872 tl maaş alırken şimdi elime geçen 3041 tl . 169 tl gibi artış olmuş . beklentilerim 3160 tl gibiydi acaba anlamadım bişeler mi var?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
9 ay 6 saat önce #13193 yazan papatya

erkanbil yazan: Sayın Papatya Hanım torba kadrodan 3/1 verdiler. bu ay mart maaşına işledik. turizm araştırmacısıyım. önceden 5/1 iydim. 2872 tl maaş alırken şimdi elime geçen 3041 tl . 169 tl gibi artış olmuş . beklentilerim 3160 tl gibiydi acaba anlamadım bişeler mi var?

Sayın ERKANBİL,
1 Ekim 2008 öncesinde memuriyete başlamış olanların, gösterge ve ek göstergesinde artış olduğunda, bu artışın tamamı ilk ay emekli keseneği olarak kesilmektedir.
Bu nedenle, maaşınıdaki net artışı ikinci ay alacağınız bordroda görmeniz mümkün olabilecektir. (Yaklaşık 85 TL civarında bir artış daha olur.)

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
9 ay 4 saat önce #13197 yazan erkanbil
Papatya Hanim 68/b den dolayi bakanligimin personel hareketleri onayinda 3/1 ödemeye esas kazanailmis hak ise 5/1 diye yazinca kbs de maaslara isledik ancak. terfi kisminda odemeye esas ve emekliye esas 3/1 girdim . maaslari oyle hesaplattim. acaba yanlis mi yaptim? bazi arkadaslar ikiside ayni olmali yoksa emekli keseneklerinde farklilik olur. dediler bazilarida 3/1 ödeme , 5/1 de emekliye esas diye olur dedi Nasil olacak?

Daha
8 ay 4 hafta önce - 8 ay 4 hafta önce #13199 yazan papatya

erkanbil yazan: Papatya Hanim 68/b den dolayi bakanligimin personel hareketleri onayinda 3/1 ödemeye esas kazanailmis hak ise 5/1 diye yazinca kbs de maaslara isledik ancak. terfi kisminda odemeye esas ve emekliye esas 3/1 girdim . maaslari oyle hesaplattim. acaba yanlis mi yaptim? bazi arkadaslar ikiside ayni olmali yoksa emekli keseneklerinde farklilik olur. dediler bazilarida 3/1 ödeme , 5/1 de emekliye esas diye olur dedi Nasil olacak?

Sayın ERKANBİL,

İlgili personelin kadrosu 68/B kapsamında 3 üncü derece ise, aylık hesaplamasında 3/1 (1020) gösterge rakamına göre hesaplama yapılacaktır. Öte yandan emekli keseneğine esas seviyesi 5/1 ise emekli keseneği matrahı hesaplanırken 5/1'in göstergesi (835) kullanılacaktır. İlgilinin ek göstergesini ise hem aylık hesabında ve hem de emekli keseneği matrahı hesabında 3 üncü derece kadroya karşılık gelen ek göstergeye göre hesapalamnız gerekecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 8 ay 4 hafta önce yazan papatya.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.405 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.