logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

rapor bitmeden rapor alınırmı

Daha
9 ay 5 gün önce #13139 yazan dgngogo
merhaba papatya hanım ben 10 gün rapor aldım raporum bitmeden 9.gun gidip başka bir bölümden
tekrar rapor albilirmiyim şimdiden teşekkür ederim

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
9 ay 5 gün önce #13140 yazan papatya

dgngogo yazan: merhaba papatya hanım ben 10 gün rapor aldım raporum bitmeden 9.gun gidip başka bir bölümden
tekrar rapor albilirmiyim şimdiden teşekkür ederim

Sayın DGNGOGO,
Tek hekim tarafından aynı hastalık için ardı ardına 10 günlük raporlar düzenlenmesi bazı durumlar dışında mümkün olamamaktadır. Tek hekim tarafından düzenlenmiş olan bir raporda kontrol muayenesine gerek görüldüğü de belirtilmişse, yapılacak kontrol muayenesi sonucuna göre yeniden en çok 10 gün süre ile rapor verilebilir. Bunun dışında aynı hastalık için ardı ardına 10'ar günden fazla tek hekim tarafından rapor düzenlenemeyecektir.
Öte yandan farklı bir hastallık sebebiyle tek hekim tarafından ardı ardına 10 gün rapor düzenlenebileceği gibi, göreve başladığınız gün de aynı veya farklı bir hastalık için rapor alabilirsinz. Tek hekimin düenlediği raporların süresinin bir defda en çok 10 günü ve bir yılda toplam en çok 40 günü aşmaması gerekir.
Buna göre, ilk aldığınız raporu gerektiren hastalık ile ikinci alacağınız raporu gerektiren hastalık farklı ise belirttiğiniz şekilde rapor almanız söz konusu olabilir. Hastalığınız aynı ise, ancak göreve başladıktan sonra (göreve başladığınız gün de olabilir) yeniden tek hekim tarafından hakkınızda rapor düzenlenebilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.462 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.