logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

uzman erbaş ın emekli ikramiye farkı

Daha
9 ay 2 hafta önce #13018 yazan hibo
Merhabalar ben 11.03.1971 doğum lu 31.12.2015 tarihinde uzman erbaş olarak emekli oldum bilindiği gibi uzman erbas lar 45 yaşından gün aldıkları yılın 31 aralığında ilişkileri kesiliyor ve emekliye sevk ediliyor lar emekli Sandığı kanunu 89 ncu maddesi bazı koşullarda katsayılar da meydana gelen değişikliklerden dolayı ikramiye farkı ayrıca ödenir diyor ben 3/7 1467 derece ve ek gösterge den hesaplamak 62.190 tl ikramiye aldım uzman erbas lara verilen 10 şubat resmi gazetede yayınlanan yasayla birlikte lise mezunu olarak 2 nci veya son altı yılın sicil ortalaması ile 1 nci dereceye intibak yapılacak bu durumda 10.000 tl civarında bir fark oluşuyor bu farkı alabilirmiyim benimle aynı durumda olan yüzlerce arkadaşım var sizden acil cevap bekliyoruz şimdiden çok teşekür ederim

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
9 ay 2 hafta önce #13019 yazan papatya

hibo yazan: Merhabalar ben 11.03.1971 doğum lu 31.12.2015 tarihinde uzman erbaş olarak emekli oldum bilindiği gibi uzman erbas lar 45 yaşından gün aldıkları yılın 31 aralığında ilişkileri kesiliyor ve emekliye sevk ediliyor lar emekli Sandığı kanunu 89 ncu maddesi bazı koşullarda katsayılar da meydana gelen değişikliklerden dolayı ikramiye farkı ayrıca ödenir diyor ben 3/7 1467 derece ve ek gösterge den hesaplamak 62.190 tl ikramiye aldım uzman erbas lara verilen 10 şubat resmi gazetede yayınlanan yasayla birlikte lise mezunu olarak 2 nci veya son altı yılın sicil ortalaması ile 1 nci dereceye intibak yapılacak bu durumda 10.000 tl civarında bir fark oluşuyor bu farkı alabilirmiyim benimle aynı durumda olan yüzlerce arkadaşım var sizden acil cevap bekliyoruz şimdiden çok teşekür ederim

Sayın HİBO,
Kanunlarla belirlenen bekleme süreleri sonunda kadrosuzluk veya yaş haddi sebebiyle emekliye sevk edilenlere; emekli aylığına hak kazandıkları tarihi takip eden üç ay içinde emekli ikramiyesinin hesaplanmasına esas alınan katsayılarda meydana gelecek artış nedeniyle oluşacak ikramiye farkları ile ilk malî yılın birinci ayında (Ocak ayında) katsayılar dışındaki diğer unsurlarda meydana gelecek artışa, bu tarihte yürürlükte olan katsayılar uygulanmak suretiyle bulunacak ikramiye farklarının ayrıca ödeneceğ, öte yandan aylığa hak kazandıkları tarihi takip eden üç ay içinde katsayılarda artış yapılmadığı takdirde, müteakiben katsayılarda altı ay içinde yapılacak ilk artıştan doğan ikramiye farkları da bunlara ayrıca ödeneceği hüküm altına alınmıştır.
Buradan anladığım, zorunlu olarak emekli olanların emekli aylığına hak kazandıkları tarihi takip eden ilk mali yılın Ocak ayında (sizin durumda 2016 yılı Ocak ayında), ikramiye hesabına esas unsurlarda meydana gelecek değişikliklerden dolayı ikramiye farkı ödeneceği, Ocak ayı dışında gerçekleşecek unsur değişikliklerinden dolayı emekli ikramiyesi farkı ödenmeyeceği, ancak katsayı artışından kaynaklı ikramiye farklarının olabileceğidir.

Emekli ikramiyesi hesabına esas unsurlarda Şubat ayı içerisinde değişiklikler olması nedeniyle, bu değişikliklere göre ikramiye farkı hesaplanmayacağını ancak emekli aylığı hesabında bu unsurlara göre yeniden belirleme yapılacağını düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.331 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.