logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğünün İptalinin Sonuçları?

Daha
8 ay 1 hafta önce #13005

Arkadaşlar, Anayasa Mahkemesi 13.01.2016 tarihli 2016/3 sayılı kararı ile Emniyet Teşkilatı Kanununun 83. Maddesini yani bu maddeye dayanılarak çıkartılan Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğünü İptal etmiştir.

Bu durumda Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğünün Anayasa Mahkemesince İptal Edilmesinin Sonuçları sizce neler olacaktır. Çok önemli yorumlarınızı bekliyoruz.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
8 ay 1 hafta önce #13007

Anayasa Mahkemesinin verdiği iptal kararı, 29 Ocak 2016 tarihinden itibaren 1 yıl sonra yürürlüğe girecek. İptal kararının yürürlüğe girmesinden sonra, emniyet personeli hakkında tüzük hükümlerine göre disiplin cezası verilemeyecek. Bu 1 yıllık sürede bir kanun veya kHK çıkarılarak emniyet personelinin disiplin işleri yasa ile düzenlenecektir. Aksi taktirde 1 yılın sonunda emniyet personelinin disiplin düzenlemesi olmayacaktır.
Ben , tüzükteki düzenlemenin hemen hemen benzerinin kanunla yapılacağını ve bu nedenle sonucun pek değişmeyeceğini düşünüyorum.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
8 ay 1 hafta önce #13009

sürenin bitimine yakın düzenleme yapılır. Torbanın birine eklerler heralde

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.934 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.