logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

ünvan değiştirerek nakil

Daha
9 ay 3 hafta önce #12940 yazan mühendisolacak
"SINAVSIZ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİNE DANIŞTAY FARKLI BAKMIŞ
Aktif 07 Eylül 2013. Yayınlanma Görevde Yükselme" başlığıyla memurunyeri.com sitesinde yayınlanan yazıda danıştay 5.dairenin davalı lehine karar verdiği belirtilmişti.ben üniversite hastanesinde teknisyen kadrosunda çalışıyorum.ziraat mühendisliğini bitirdim ve başka bir kuruma mühendis olarak başvurduğumda kurum beni, danıştayın bu kararına istinaden mühendis olarak alma hakkını kullanabilir mi?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
9 ay 3 hafta önce #12941 yazan metinc
Kullanamaz, çünkü yargı kararları ilgili kişiye münhasırdır. Yönetmelik hükmü ve kurumların uygulaması sebebiyle ancak dava açarak böyle bir hak elde etmeye çalışabilirsin. Ancak bahsettiğin olayda kişiye münhasır durumlar olabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mühendisolacak

Daha
9 ay 3 hafta önce #12942 yazan mühendisolacak
başvuracağım kurumun bunu kabul etmeme yani mahkemenin kararını kişisel diyip bana uygulamama hakkı olduğunu biliyorum ancaktam tersini söyleyip " madem mahkeme böyle bir karar vermiş o zaman biz de kurum olarak taktir hakkımızı kullanarak seni mühendis olarak alalımé diyebilir mi?

Daha
9 ay 3 hafta önce #12944 yazan nazli
Mevzuatta idarenin yapamayacağı açıkça belirtilen bir konuda, benzer bir konuda verilmiş mahkeme kararından hareketle işlem yapılması hatalı olur. İşlemi yapanlar bakımından adli ve idari sorunlar doğurabilir.

Daha
9 ay 3 hafta önce #12946 yazan mühendisolacak
Nazli hanim mevzuatta yani 74. Maddede idarenin yapamayacagini acikca belirtmemis ki.cok yuvarlak bir madde degil mi."...bulunduklari siniftan veya ogrenim durumlari itibariyle girebilecekleri siniftan bir kadroya nakilleri mumkundur..." cok yuvarlak degil mi.danistay 5.daireye sordum verilen karar baglayici degil ancak idarenin taktirinde tarzinda soylediler.yanlis mi dusunuyorum.acaba danistayin verdigi karara istinaden bu sekilde kurum degistiren yok mu acaba

Daha
9 ay 3 hafta önce #12947 yazan nazli
74 üncü madde hükmüne göre değerlendirmenize katılıyorum. Ancak, görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği yürürlüğe girdikten sonra, söz konusu 74 üncü madde uygulaması bu yönetmeliğe aykırı yapılamıyor.
Kurumunuz, başkası için verilmiş özel bir yargı kararından hareketle sizin hakkınızda da Yönetmeliğe aykırı bir işlem yapamaz. Ancak sizin de dava açıp kazanmanız halinde hakkınızda benzer bir işlem yapabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mühendisolacak

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.477 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.