logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

68/b Torba Kadro

Daha
10 ay 1 saat önce #12904 yazan erkanbil
İyi günler Papatya Hanım. Ben Turizm Bakanlığında Turizm Araştırmacısıyım. 1.10.2007 yılında memurluğa başladım. Gecen ay bakanlığıma 68/b maddesine göre 4 derece istedim. bakanlık verebilirmi? kanuni hakkımız nedir?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
9 ay 4 hafta önce #12905 yazan eksedra
sayın admin torba kadroya geçiş ile ilgili bir sorum olacak :

ben ocak 2012 de kültür bakanlığına atandım . daha onceden de 157 gün sözlşemeli belediyede çalıştım . 6 ay kısa dönem askerlik var. ve 1022 gün ücretli öğretmenlik yaptım . şuanada 1 dereceden de yararlanarak 6/3 ne geldim bu durumda torba kadro ile gençlik merkezi/yurt müdürlüğü/ilçe spor müdürlüğüne atamam yapılabilir mi.

cvb için şimdiden tşk ederim

Daha
9 ay 4 hafta önce #12906 yazan metinc

erkanbil yazan: İyi günler Papatya Hanım. Ben Turizm Bakanlığında Turizm Araştırmacısıyım. 1.10.2007 yılında memurluğa başladım. Gecen ay bakanlığıma 68/b maddesine göre 4 derece istedim. bakanlık verebilirmi? kanuni hakkımız nedir?

8 yılınızı doldurmuşsunuz. Üniversite mezunu iseniz Kurumunuz sizi 68/B maddesini kullanarak 4 üncü derece kadroya atayabilir. Zaten siz de talep etmişsiniz. Ancak torba kadro ataması kurumun takdirinde olan bir olaydır. Yani talep etmeniz veya atanabilecek olmanız kurumun sizi atamak zorunda olduğu anlamına gelmez.

Daha
9 ay 4 hafta önce #12910 yazan papatya

eksedra yazan: sayın admin torba kadroya geçiş ile ilgili bir sorum olacak :

ben ocak 2012 de kültür bakanlığına atandım . daha onceden de 157 gün sözlşemeli belediyede çalıştım . 6 ay kısa dönem askerlik var. ve 1022 gün ücretli öğretmenlik yaptım . şuanada 1 dereceden de yararlanarak 6/3 ne geldim bu durumda torba kadro ile gençlik merkezi/yurt müdürlüğü/ilçe spor müdürlüğüne atamam yapılabilir mi.

cvb için şimdiden tşk ederim

Sayın EKSEDRA,
657 sayılı Kanunun 68/B maddesinden (torba kadro) yararlanabilmeniz için en az 8 yıl hizmetinizin bulunması gerkiyor. Atanmayı düşündüğünüz kadro 1 ve 2 nci derecede ise en az 10 yıl hizmetinizin bulunması gerekecektir. Verdiğiniz bilgilerden, toorba kadroya atanmada esas alınacak toplam hizmet süreniz 8 yıl olmamaktadır. Bu nedenle, mevcut hizmet sürenizle torba kadroya atanmanız mümkün olamayacaktır. Ancak toplam hizmet süreniz (belirttiğiniz sürelerin tamamı 68/B'de değerlendirilir) 8 yıl olduğunda, kurumunuzun takdiriyle durumunuza uygun 4. dereceli bir kadroya atanmanız mümkün olabilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
9 ay 4 hafta önce #12911 yazan erkanbil
ben bakanligima yazi yazdim bunun belli bir talep süresi var mi yani bu derece aralikta verilir diyenler var. ayrica 4 üncü dereceyi aldigimiz takdirde maasimizda artis görünürmü?

Daha
9 ay 4 hafta önce #12912 yazan papatya

erkanbil yazan: ben bakanligima yazi yazdim bunun belli bir talep süresi var mi yani bu derece aralikta verilir diyenler var. ayrica 4 üncü dereceyi aldigimiz takdirde maasimizda artis görünürmü?

Sayın ERKANBİL,
Gerekli şartları taşıyan memurların torba kadro denilen 68/B uygulamasından yararlanmak için herhangi bir müracaatta bulunmasına gerek olmadığı gibi, torba kadroya kurum tarafından atama yapma zorunluluğu ve zamanı da bulunmamaktadır. Kurum, gerek görmesi durumunda tercih edeceği kişileri torba kadro uygulaması kapsamında üstderecelere atayabilir. Torba kadroya atanma, ilgili memurun unvanına, aylık derecesine ve atanacağı dereceye göre değişecek miktarlarda aylık net maaşta artışa sebep olur.

Daha
9 ay 3 hafta önce - 9 ay 3 hafta önce #12929 yazan erkanbil
SayınPapatya Hanım, daha önce de bu konuda sizlerden bilgi istemiştim. ben bakanlığıma 4.derece almak için dilekçe verdiğimden 7/3 üydüm. şubatta bir derece aldım ( 1.10.2007 de göreve başladığımdan ) 31 marta ise 5/1 olacağımdan bakanlığım torba kadrodan 4. dereceye düşürür mü?
Son Düzenleme: 9 ay 3 hafta önce yazan erkanbil.

Daha
9 ay 3 hafta önce #12933 yazan papatya

erkanbil yazan: SayınPapatya Hanım, daha önce de bu konuda sizlerden bilgi istemiştim. ben bakanlığıma 4.derece almak için dilekçe verdiğimden 7/3 üydüm. şubatta bir derece aldım ( 1.10.2007 de göreve başladığımdan ) 31 marta ise 5/1 olacağımdan bakanlığım torba kadrodan 4. dereceye düşürür mü?

Sayın ERKANBİL,

Torba kadroya atanmada, bulunduğunuz derecenin önemi yoktur. İster 5 inic derecede ister 10 uncu derecede olunsun, 8 yıl hizmeti olmayan lisans mezunu 4 üncü derece kadroya 68/B kapsamında atanamaz.
Sizin de 4 üncü derece karoya atanabilmeniz için 8 hizmet yılını tamamlamanız gerekmektedir.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.487 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.