logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Asgari Geçim İndirimi 2016

Daha
10 ay 3 hafta önce #12690 yazan scooby doo
asgari geçim indirimi ocak 2016 eşi çalışmayan 2 çocuklu: 185,29 tl dir.

benim ocak bordrosunda : 174,48 tl olarak gözüküyor. kişiden kişiye 10-15 tl farklılık gösterebilir mi?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
10 ay 3 hafta önce #12691 yazan isletmeci
Vergi kadar inidirim yapılmış olabilir. Gelir verginiz 0 ise doğrudur.

Kitap en ketum bir mürşittir.Öğretir,fakat öğrettiğini söylemez.

Daha
10 ay 3 hafta önce #12692 yazan erdinç
bende aynı durumdayım benimki 173.64 fakat gelir vergisi 0 gözüküyor muhasebeci asgari geçim indirimi gelir vergisine yansımış diyor.birde böyle kontrol et istersen

Daha
10 ay 3 hafta önce #12693 yazan scooby doo
gelir vergisi ilk ay olduğu için sıfır gözüküyor. çünkü memurun yılın ilk ayı henüz bir geliri olmamış. diye düşünüyorum. sonraki aylarda gelir vergisi değer alacaktır.

Daha
10 ay 3 hafta önce #12694 yazan scooby doo
bundan önce ki ay ve yıllarda memur sitelerinde açıklanan asgari geçim indirimi tutarı her zaman kuruşu kuruşuna aynıydı. ilk defa bu sefer farklı oldu. o yüzden sordum.

Daha
10 ay 3 hafta önce #12696 yazan isletmeci
Hocam ilk ay vergi çıkmaz diye bir şey olamaz. İlk ay sizin adınıza oluşan vergi 174.48 dir. Fazla agi verilemeyeceği için agi miktarınız vergi miktarınızla aynı olur. Gelir verginiz sıfır ise agi miktarınız doğrudur.

Daha
10 ay 3 hafta önce #12697 yazan scooby doo
tşklr isletmeci.
gelir verim sıfırdır. peki ne zaman benim agi185 olur .

Daha
10 ay 3 hafta önce #12698 yazan isletmeci
Hocam agi niz zaten 185,29 dur. Sizin aylık vergi matrahınız 1163,20 olduğundan yanlışlık yoktur. İlla aginizin 185,29 olarak görmeniz için gelir verginizin 185.29 TL. den yüksek olması gerekir. :) Bu da sizin için daha olumsuz bir durum :)

Daha
10 ay 3 hafta önce #12699 yazan papatya

scooby doo yazan: asgari geçim indirimi ocak 2016 eşi çalışmayan 2 çocuklu: 185,29 tl dir.

benim ocak bordrosunda : 174,48 tl olarak gözüküyor. kişiden kişiye 10-15 tl farklılık gösterebilir mi?

Sayın SCOOBY DOO,

Asgari Ücretteki artış oranının memur maaş zam oranından çok yüksek olması bu yıl sözünü ettiğiniz durumu yarattı. Düşük maaş alan memurların bir kısmı (eşi çalışmayan 2 ve daha fazla çocuklu ya da eşi çalışan ve 3 ve daha fazla çocuklu) asgari geçim indiriminden tam olarak yararlanamıyacak.
Maaşınızdan kesilecek gelir vergisi miktarı, yararlanacağınız asgari geçim indiriminden az ise, bu durumda sözünü ettiğiniz durumla karşılaşılacaktır. Ancak, Temmuz ayında alacağınnız maaş artışı ve yılın son aylarında gelir vergisi oranının %20'ye çıkmasıyla asgari geçim indiriminden tam olarak yararlanmanız mümkün olabilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
10 ay 3 hafta önce #12702 yazan scooby doo
ilgi ve alakanızdan dolayı memurunyeri.com ailesine çok teşekkür ediyor, hayırlı cumalar diliyorum.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.466 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.