logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

DMK'nun 69'ncu Maddesi

Daha
10 ay 3 hafta önce #12643 yazan kadir02
İYİ GÜNLER..... BİR KONUDA BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM....

Madde 69 – (Değişik: 29/11/1984 - KHK 243/11 md.)
Kurumlar, Eğitim ve Öğretim, Sağlık ve Yardımcı Sağlık ve Teknik Hizmetler Sınıflarına dahil kadrolarda görev alabilecek nitelikte olan Devlet Memurları, kariyerlerinden yararlanmak istediklerini kazanılmış hak derecelerinin altındaki derecelerden tesbit ve ihdas edilmiş kadrolara atayabilirler.
Bu suretle atanan memurların aylıkları kazanılmış hak dereceleri üzerinden ödenir. Ancak kazanılmış aylık dereceleri ve kariyer hizmet sınıfları için tesbit edilen ek gösterge, zam ve tazminatlar ile atandıkları görevlerin ek gösterge, zam ve tazminatlarının farklı olması halinde fazla olanı ödenir.

BU MADDEYE İSTİNADEN ;
BEN 2 YILLIK MEZUNUM.(ELEKTRİK BÖLÜMÜ) BUNA İSTİNADEN TEKNİKER VEYA TEKNİSYEN KADROLARINDAN BİRİNE ATANABİLİRMİYİM.
CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM. TŞ EDERİM....

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
10 ay 3 hafta önce #12644 yazan metinc
Bu madde derece değişikliğini düzenliyor. Dolayısıyla bu maddeye istinaden unvan değişikliği yapman mümkün değildir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kadir02

Daha
10 ay 3 hafta önce #12647 yazan hgultepe
657 sayılı D.M.K.'nun 69.maddesi idari görevlere atanma ile ilgili olup, yönetici görevlerine atanmak için genellikle yüksek öğrenim ( lisans mezunu ) şartı ve belli bir hizmet yılı aranmaktadır. ilgili madde İdari görevlere atanma:
Madde 69 – (Değişik: 29/11/1984 - KHK 243/11 md.)
Kurumlar, Eğitim ve Öğretim, Sağlık ve Yardımcı Sağlık ve Teknik Hizmetler Sınıflarına dahil memurlardan,
kariyerlerinden yararlanmak istediklerini 2 - 4 üncü dereceler arasındaki idari görevlere ait olup kazanılmış hak derecelerinin
iki altındaki derecelerden tesbit ve ihdas edilmiş kadrolara atayabilirler.
Bu suretle atanan memurların aylıkları kazanılmış hak dereceleri üzerinden ödenir. Ancak kazanılmış aylık dereceleri
ve kariyer hizmet sınıfları için tesbit edilen ek gösterge, zam ve tazminatlar ile atandıkları görevlerin ek gösterge, zam ve
tazminatlarının farklı olması halinde fazla olanı ödenir. şeklindedir.
Bir kurumda çalışıp çalışmadığınızdan bahsetmemişsiniz. Şayet çalışıyor iseniz 2 yıllık ön lisans mezunu olmanız sebebiyle yönetici dışındaki idari bir göreve (Memur v.b.) atansanız dahi maaşınız düşecektir. Eğer sınıfınız maddedeki sınıflar içerisinde ise maaş durumunuz daha iyidir. İyi çalışmalar dilerim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kadir02

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.345 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.