logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE VEKALET ÜCRETİ

Daha
10 ay 3 hafta önce #12637 yazan ahmetrodop
İlçe Milli Eğitim Müdürüyken 6528 sayılı Kanun uyarınca 14 Mart 2014'te eğitim uzmanlığına atandım. Yerime atama yapılıncaya kadar 3 ay süre ile eskiden asli görevim olan ilçe milli eğitim müdürlüğüne eğitim uzmanı iken vekalet ettim. Milli Eğitim Bakanlığı (Strateji Geliştirme Başkanlığı) Eğitim Uzmanı Vekalet Ücreti Konulu, 43942091/45.03/5304725 sayılı ve 22/05/2015 tarihli yazılarında “Boş bulunan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kadrosuna vekaleten görevlendirilen eğitim uzmanlarına, Devlet Memurlarına ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararın 9 uncu maddesi ile, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 9 uncu maddesinde belirtilen şartları taşımaları halinde, vekalet edilen kadroya ait zam ve tazminatlar ile ek ödeme farklarının vekalet görevinin başlanıldığı tarihten itibaren (fark tazminatı tutarının vekalet ücreti hesabına dâhil edilmeden) ve vekalet görevinin fiilen yapıldığı sürece ödenmesi gerektiği mütalaa edilmektedir." Sözkonusu yazı uyarınca ödenebilecek vekalet ücreti miktarı ne olabilir? İlgileneceklere şimdiden teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
10 ay 3 hafta önce #12639 yazan nilüfer
Boş kadroya vekâlet eden memurlara, vekalet görevine başlama tarihinden itibaren ve vekalet görevini fiilen yaptıkları sürece ek ödeme ile zam ve tazminat ödemesi yapılabilmektedir. Ancak bu ödemelerin yapılabilmesi için; vekâleten görevlendirmenin usulüne uygun olması, görevlendirme onayında görevlendirmenin 657 sayılı Kanunun 86 ncı maddesine göre yapıldığının ifade edilmiş olması ve görevlendirilen memurun asilde aranan şartlara sahip olması gibi kurallar da aranmaktadır. Gerekli koşullarda yapılan vekâleten görevlendirmelerde, memurun vekâlet ettiği görevin ek ödeme, yan ödeme ve tazminat tutarlarının asıl kadrosu için geçerli olan tutarlardan fazla olması durumunda aradaki fark ilgililere ödenmektedir.
Ancak, Kanunla görevinizden alınarak Eğitim Uzmanı kadrosuna atanmış olmanız ve Kanunda; yeni kadrolarına atanmış sayıldıkları tarih itibarıyla eski kadrolarına ilişkin olarak en son ayda aldıkları aylık, ek gösterge, her türlü zam ve tazminatları, ek ödeme ve benzeri adlarla yapılan her türlü ödemeler toplamının; yeni atandıkları kadrolara ilişkin olarak yapılan aylık, ek gösterge, her türlü zam ve tazminatları, ek ödeme ve benzeri adlarla yapılan her türlü ödemeler toplamından fazla olması hâlinde aradaki fark tutarının fark kapanıncaya kadar ayrıca tazminat olarak ödenmesine hükmedilmiştir. (14 Mart 2014 tarihinde)
2014 yılında katsayıların artmaması nedeniyle, bu dönemde yapılan vekalette, ödeme unsuru tutarlarında değişiklik olmamasından dolayı herhangi bir ödeme yapılmasının mümkün olamayacağını düşünmekteyim. (İlçe müdürü için belirlenen ek ödeme, yan ödeme ve tazminat tutarlarından Eğitim Uzmanı olarak aynı miktarda yararlanmakta iken, İlçe Milli Eğitim Müdürü kadrosuna vekaleten atanmışsınız.)
2015 yılında katsayılardaki artış ve ödeme unsuru tutarlarındaki değişmeye bağlı olarak yararlandığınız ödeme unsuru tutarları ile vekalet ettiğiniz kadronun ödeme unsuru tutarlarının farklı olmasından dolayı, 2015 yılı ve izleyen dönemde vekalet nedeniyle ek ödeme, zam ve tazminat farkından yararlanmanızın söz konusu olabileceği düşüncesindeyim.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ahmetrodop

Daha
10 ay 3 hafta önce #12640 yazan ahmetrodop
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Bazı yerlerde ödemenin yapıldığını öğrendim. Bakanlığın yazısını bütünüyle inceleme imkanınız olursa durum biraz daha iyi anlaşılabilir.Sizin güvenirliliğiniz için sormayı tercih ettim. İlgili yazıyı e-posta adresinize gönderebilirim. Saygılar...

Daha
10 ay 3 hafta önce - 10 ay 3 hafta önce #12641 yazan nilüfer
Ben bu sayfalara vakit buldukça girebiliyorum. Ancak, söz konusu yazıyı Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderirseniz, Site yetkililerinin konuya bu sayfalara taşıyarak yeni değerlendirmeler yapılmasına imkan vereceğini düşünüyorum.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Son Düzenleme: 10 ay 3 hafta önce yazan nilüfer.

Daha
10 ay 3 hafta önce #12653 yazan papatya

ahmetrodop yazan: Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Bazı yerlerde ödemenin yapıldığını öğrendim. Bakanlığın yazısını bütünüyle inceleme imkanınız olursa durum biraz daha iyi anlaşılabilir.Sizin güvenirliliğiniz için sormayı tercih ettim. İlgili yazıyı e-posta adresinize gönderebilirim. Saygılar...

Sayın AHMETRODOP,

Belirttiğiniz konuya NİLÜFER hanım tarafından verilen cevaba iştirak etmekle birlikte, memurunyeri.com elektronik posta adresine göndermiş olduğunuz MEB yazısından, vekaleten görevlendirmelerde yapılacak ödemeler bakımından, kendilerine fark tazminatı ödenmekte olanların bu ödemelerinin dikkate alınmayacağı ifade edilmektedir.
MEB'in söz konusu yazısından hareketle konu değerlendirildiğinde, boş bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürütmek üzere usulüne uygun şekilde (vekaleten atama usulüne) atanmış olan Eğitim Uzmanı için, vekalet görevi nedeniyle; ek ödeme ile zam ve tazminat farkı ödemesinin söz konusu olabileceği görülmektedir.
Eğitim Uzmanı Tazminat oranının 100, yan ödeme toplam puanının 1300 ve ek ödeme oranının 115 olmasına karşılık, İlçe Milli Eğitim Müdürü için belirlenen Tazmşnat oranı 135, yan ödeme toplam puanı 1100 ve ek ödeme oranı 170'tir.

Buna göre, İlçe Milli Eğitim Müdürü kadrosuna ait görevi 3 ay süre vekaleten yürüten Eğitim Umanına, vekaleten görev yürürttüğü sürenin her ayı için 55 puan ek ödeme ile zam ve tazminat toplamı farkı (35 puan tazminat ve -200 puan yan ödeme) kadar ödeme yapılması gerekecektir.
2014 yılı rakanmlarına göre vekalet nedeniyle ödenecek ek ödeme ile zam ve tazminat farkı miktarı aylık net 750 TL olacaktır.
MEB, söz konusu yazısı ile fark tazminatı alanların vekalet ücretinin nasıl ödeneceği konusunda görüşünü ortaya koymuş olduğundan, bu yazıdan hareketle kurumunuza müracaatta bulunmanız durumunda, söz konusu ödemenin tarafınıza yapılması gerekeceğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ahmetrodop

Daha
10 ay 3 hafta önce #12654 yazan ahmetrodop
Çok teşekkür ederim.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.354 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.