logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

AİLE YARDIMI

Daha
3 yıl 2 ay önce #1225 yazan tevfik
İyi geceler Sayın Editör, sizden bir ricam olacaktı.Ben 20 NİSAN 2013 günü evlendim. Eşim bu süreç içinde ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK yapıyordu ve ben çalıştığına dair bildirisinde bulundum. Eşim 07.06.2013 Haziran gününde ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİKTEN ilişkisini kesti, bunun üzerine tekrar 10.06.2013 günü Aile Yardımı ALMA bildirgesinde bulundum. Bana haziran ayında Aile yardımı parası yatmadı ve bır sonrakı ay olan TEMMUZ ayında yattı. Agustos ve Eylül ayında da AİLE yardımı aldım.17.09.2013 günü tekrar eşim ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİĞE başladı.Çalıştığına dair bildiride bulundum.bana EYLÜL ayında ödenen AİLE YARDIM parasının tekrar geri ödemem gerektiğini söylediler.gerekçe olarakta AİLE YARDIMININ PEŞİN ÖDENDİĞİ SÖYLENDİ FAKAT BANA NEDEN HAZİRAN AYINDA AİLE YARDIMI YATIRILMADI. normalde başvuru yaptığın ay itibari ile ödeme yapılması gerekiyor. ay başı baz alındığı için.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1233 yazan papatya
Sayın TEVFİK,

Aile yardımı ödeneğinin ödenmesi ve kesilmesi işlemleri, 657 sayılı Kanunda hak kazanma ya da hakkı kaybetme tarihini izleyen aybaşından geçerli olarak uygulanmaktadır.

Buna göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memur statüsünde çalışanlar için;
-10 Haziran 2013 tarihinde, eş için aile yardımı alma hakkına sahip olarak, beyanname verilmiş olması halinde 15 Temmuz 2013 aylık ücreti ile birlikte eş için aile yardımı ödenmesi gerektiği,
-Eş için aile yardımı almaya devam ederken, 17 Eylül 2013 tarihinde eş için aile yardımı ödeneği hakkının kaybedilmesi durumunda, 15 Ekim 2013 aylık ücretinin hesaplanmasına eş için aile yardımı ödeneğinin dahil edilmeyeceği, ancak 15 Eylül 2013 tarihinde alınan aylık ücretle birlikte ödenen eş için aile yardımı ödeneğinin ise geri alınmayacağı
değerlendirilmektedir.

Kurumunuza usulüne uygun şekilde yazılı başvuruda bulunarak, Temmuz 2013 için aile yardımı ödeneğinin ödenmesini talep edebileceğiniz gibi, Eylül 2013 ayı için ödenmiş olan aile yardımı ödeneğinin kesilmesi durumunda bunun geri ödenmesini de isteyebilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tevfik

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.415 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.