logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Aile Yardımı

Daha
10 ay 4 hafta önce #12610 yazan mustafa_nrs
Evli öğretmen ve eşi hemşire olup 657 ye tabi çalışanlar aile yardımı alabilir mi??

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
10 ay 4 hafta önce - 10 ay 4 hafta önce #12614 yazan hgultepe
Memurlar için Aile yardımı ödeneği 657 sayılı D.M.K.'nun 202. maddesinde tanımlanmıştır.
EŞ İÇİN AİLE YARDIMI
Eş için aile yardımı, memurun her ne şekilde olursa olsun menfaat karşılığı çalışmayan veya herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan aylık almayan eşi (resmi nikahlı) için ödenir.
Geçici bir süre için bile olsa, menfaat karşılığı çalışan veya sosyal güvenlik kurumundan aylık alan ya da aylık almamakla birlikte ticari sayılabilecek bir faaliyet yürütmek üzere sosyal güvenlik kurumuyla (isteğe bağlı sigortalılık hariç) ilişkilendirilen eş için; bu durumları devam ettiği sürece, memura aile yardımı ödenmez.
iyi çalışmalar dilerim.
Son Düzenleme: 10 ay 4 hafta önce yazan hgultepe. Sebep: ilave bilgi

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.386 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.