logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Süresiz (!) ve Harcırahsız (!) Görevlendirme

Daha
11 ay 1 gün önce #12581 yazan kesinçözüm
EÜAŞ'ta mühendis olarak çalışmaktayım. En son olarak işletme müdürlüğümüz talebi ve genel müdürlüğün yazısıyla, bünyemizdeki bir heste çalışmak üzere SÜRESİZ VE HARCIRAHSIZ olarak görevlendirildim (bana verilen yazıda aynen böyle yazıyor).bana bu yeni görev yerimde geçici olmadığımı başımı sokacak bir yer bulmam gerektiğini söyleyen ev tutma önerisi veren müdürriyet şimdi de beni buradan alıp yine bünyemizdeki başka bir santrale vermek istiyor. benim bunu durdurmam gerek. ne yapmamı önerirsiniz? lütfen yardım edin hocam ocağınıza düştüm

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
11 ay 1 gün önce #12582 yazan nazli
Kurumlar bazen personeline hukuki olmayan işlemler de yapabilmektedir. Bu durumlarda yapılacak şey, ya yapılan işlemi kabullenip işe devam etmek ya da işlemin hukuka uygun olmadığından hareketle şikayet/müracaat yoluna denemek veya söz konusu işleme karşı idari yargıda dava açmak şeklinde olbilir.
Hakkınızda yapılan işlemin hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız, öncelikle bu aykırılığı sıralı amirlerinize şikayet/müracaat yolu ile iletmenizi ve konunun çözüme kavuşturulmaması durumunda da dava açmanız gerekebir. Ama doğrudan dava yolunu da tercih edebilirsiniz.

Daha
11 ay 1 gün önce #12589 yazan kesinçözüm
Nazlı hocam elinize sağlık teşekkür ederim. Kit personeli olduğum için sözleşme gereği gönderebilir. Ama ben 5 ayda 5 defa yer değiştirdıgim için rahatsızım durumdan. İşkence haline geldiği için şahsi rahatsızlıktır dava açmak olabilir ama idari olarak benim itirazım yeter gayrı gitmek istemiyorum el insaf be vıcdansızın oğlu deme şansım olmaz mı? Bi forumda sendika temsilcilerine geçici görevlendirme yapılamaz demiş. benimki geçici görev değil ama acaba bir yol bulamaz mıyım. Dava görülene kadar ben zaten başka yerde olurum.

Daha
11 ay 1 gün önce - 11 ay 1 gün önce #12593 yazan metinc
sendika temsilcilerinin geçici görevlendirilmesinin iptaline ilişkin çok sayıda mahkeme kararı var. Sendika temsilcisi isen dava açıp rahatlıkla kazanabilirsin. Bunun dışında yapılabilecek en kolay yol referans bularak kurumunu bu görevlendirmekten vazgeçirmek ne yazıkki.
Örnek bir mahkeme kararı aşağıda:

http://memurunyeri.com/memur/sendika/9612-sendika-yoneticisinin-kurum-ici-gorevlendirilmesine-iptal-karari.html
Son Düzenleme: 11 ay 1 gün önce yazan metinc.

Daha
11 ay 1 gün önce #12594 yazan mbodur
http://www.xn--tmnisen-n2ab.org.tr/?Syf=18&Hbr=837746&/Keyfi-uygulamalara-%C4%B0dare-Mahkemelerinden-pe%C5%9Fpe%C5%9Fe-iptal-karar%C4%B1...

Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir. M.Kemal ATATÜRK

Daha
11 ay 1 saat önce #12612 yazan kesinçözüm

metinc yazan: sendika temsilcilerinin geçici görevlendirilmesinin iptaline ilişkin çok sayıda mahkeme kararı var. Sendika temsilcisi isen dava açıp rahatlıkla kazanabilirsin. Bunun dışında yapılabilecek en kolay yol referans bularak kurumunu bu görevlendirmekten vazgeçirmek ne yazıkki.
Örnek bir mahkeme kararı aşağıda:

http://memurunyeri.com/memur/sendika/9612-sendika-yoneticisinin-kurum-ici-gorevlendirilmesine-iptal-karari.html

Hocam çok sağ olun. Ne ısmarlayım :lol:

Daha
11 ay 1 saat önce #12613 yazan kesinçözüm

mbodur yazan: http://www.xn--tmnisen-n2ab.org.tr/?Syf=18&Hbr=837746&/Keyfi-uygulamalara-%C4%B0dare-Mahkemelerinden-pe%C5%9Fpe%C5%9Fe-iptal-karar%C4%B1...

bu linkler ne güzel linkler böyle.. :woohoo: teşekkür ettim hocam. ne ısmarlayım :))

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.382 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.