logo yeni siyah

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Uzman Yardımcılığı 5 yıl şartı

Daha
1 yıl 2 hafta önce #12318 yazan eda
Uzman yardımcısı olarak atandıktan sonra 5 yıl çalışma şartını doldurmadan merkezi atama ile yerleştirilirsek uzman yardımcılığından ayrılıp atama ile yerleştirildiğimiz yerde göreve başlayabilir miyiz? 5 yıldan önce kurumdan ayrılmanın getirdiği yükümlülük nedir ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 2 hafta önce #12319 yazan feylesof
5 yıl şartıda nedir? Öyle bir şey duymadım.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
1 yıl 2 hafta önce #12320 yazan metinc
5 yıl şartı derken sanırım gelir uzman yardımcılığındaki 5 yıl atanılan bölgede çalışma sınırlamasından bahsediyorsun.
Halen memur olarak çalışmakta olanlar KPSS sonrasında merkezi yerleştirme ile başka bir yere yerleştirilirlerse, çalıştıkları kurumdan muvafakat almak durumundadırlar. Yani yerleştirilirsen zaten senin için muvafakat alma zorunluluğu vardır. Bu durumda kurumun muvafakat verirse zaten 5 yılı dert etmene gerek yok. Sorun çıkarırlarsa dava açman gerekebilir.
Bence zaten gelir uzmanlığındaki 5 yıl mecburi hizmetten farklı bir zorunluluk. O sebeple merkezi yerleştirme sonucunda sana muvafakat vermeleri gerekir.

Daha
1 yıl 2 hafta önce #12321 yazan eda
Evet gelir uzman yardımcılığı. A grubu kadroda çalışırken B grubu kadroya geçişte bi sorun olmuyormuş, netten araştırdığım kadarıyla, ancak 5 yıl çalışma zorunluluğu olunca nasıl olur bilemedim. Nette de bişey bulamadım, teşekkür ederim.

Daha
1 yıl 2 hafta önce #12325 yazan nilüfer
Merkei yerleştirme sonucunda atanmanız durumunda, kurumunuz muvafakat verirse, yeni atanacağınız kuruma geçebilirsiniz. 5 yıl şartı muvafakat vermeye engel teşkil etmez. Ancak kurumunuz, 5 yıl şartından bağımsız olarak sizin ayrılmanızı uygun görmeyebilir. Muvafakat verilmemesi üzerine ise dava açmanız söz konusu olabilir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: eda

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.351 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.