logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

kademe derece düşürme işlemi

Daha
1 yıl 2 hafta önce #12282 yazan günbatımı67
merhaba.
1985 dogumluyum.2005 yılında acık liseyi bitirdim ve askere gittim.2007 yılında lise mezunu olarak memuriyete basladım.2011 yılında 4 yıllık unv.bitirip diplomayı kuruma verdim.9/1 dereceden intibak yapıldı.bu yıl mayıs ayında 7/3 ne düştüm.fakat 10/11/2015 günü emsal kararı ile 7/2 sine geri çekildim.yani 2005 yılında liseyi bitiren biri en erken 2009 yılında unv.bitirir diye hesaplama göreve baslama yılım olan 2007 den değil de 2009 yılından yapılmış.657 dmk nun 36.madde 12/d bendini gerekçe gösterdiler.
ne yapmalıyım ?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 2 hafta önce - 1 yıl 2 hafta önce #12284 yazan nilüfer
Hatalı yapılan terfiler idare tarafından geri alınabilir. Bu konuda Danıştay tarafından verilmiş çok sayıda karar vardır. 657 sayılı Kanuna göre, intibakınız yapılırken emsalinizi geçmemeniz gerekmektedir. Sitedeki bir yazıya da bakabilirsiniz konuyla ilgili . YAZI

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Son Düzenleme: 1 yıl 2 hafta önce yazan nilüfer.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: günbatımı67

Daha
1 yıl 2 hafta önce #12289 yazan günbatımı67
Peki benim 2 yil calismisligim ne olacak.bosuna mi calistim o zaman.

Daha
1 yıl 2 hafta önce - 1 yıl 2 hafta önce #12290 yazan nilüfer
Belki haklısınız ama intinbak işlemi böyle yapılıyor. Emsalinizi geçemiyorsunuz. Emsaliniz, sizinle aynı yıl liseyi bitiren ve ara vermeden üst öğrenimi bitiren kişidir. Siz ise hem çalısıp okumuşsunuz.

Ayrıca hiğzmetleriniz boşa gitmiş sayılmaz. kıdeminizde ve emeklilik sürenizde değerlendirilecektir.

Son Düzenleme: 1 yıl 2 hafta önce yazan nilüfer.

Daha
1 yıl 2 hafta önce #12292 yazan feylesof
Emsal uygulamasının adalet sağladığı durumlarda var

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
1 yıl 2 hafta önce #12295 yazan günbatımı67
657 dmk 36.madde 12/ d bendinde ''eğitime ara vermeden'' diye bi ibare var...ama ben eğitimime ara vermişim.normalde liseyi 2002 de bitirmem lazımdı.

Daha
1 yıl 2 hafta önce #12296 yazan nilüfer
Liseyi beraber bitirdiğiniz kişi sizin emsalinizdeir. siz ne zaman üst öğrenimi görürseniz görün emsaliniz aynı kişidir. Yani liseyi sizinle bitirip ara vermeden üniversiteye başlayan ve normal süresi içersinde bitiren kişi. Sizin okulu kaç yılda bitirmeniz de emsalinizi değiştirmeyecektir.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.370 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.