logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Kurum değişikliği hakkında

Daha
1 yıl 4 hafta önce #12216 yazan kalzar
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, benim sorum şu ben adalet bakanlığında zabıt katibi kadrosunda görev yapan bir memurum. Kurum değişikliği yapmak istiyorum ancak sizlerden sorum genel idari hizmetleri kadrosu ile geçebileceğim hangi kurumlar vardır ve tavsiye edebileceğiniz kurum var mıdır? Biliyorum kurum değiştirmek bizim bakanlıkta imkansıza yakın ancak ben elimden geldiğince zorlayacağım kurum içerisinde yükselme imkanı olan kurumlar hangileridir, tavsiye ederken maaş, yükselme imkanı gibi konulara değinerek ve özellikle kurum içerisinde bulunan arkadaşlardan çalıştıkları kurumun imkanlarını belirtirlerse sevinirim bir kaç yerde araştırma yaptım ancak net bir sonuca ulaşamadım bir de özellikle sorum şu ki ben ön lisans mezunu olarak memuriyete girdim daha sonra lisansı bitirdim ben başka bir kuruma genel idare hizmetleri ünvanı ile geçiş yapsam daha sonra kurum içerisinde yükselme imkanım var mıdır lisans mezunu olarak?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 4 hafta önce #12217 yazan feylesof
Genel İdare Hizmetleri kadroları bütün kurumlarda var. Ancak seni almak isteyen kurum bulmakta zorlanabilirsin çünkü bu işler referans gerektiriyor. Maaş bakımından ise kurumlar arasında fark kalmadı. Dolayısıyla görevde yükselme imkanını dikkate alman gerekir.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
1 yıl 4 hafta önce #12218 yazan kemal cebi
Anladığım kadarıyla senin icin görevde yükselme önemli. O zaman düzenli olarak görevde yükselme sınavı açan kurumları tercih etmeni öneririm. Ne yazıkki bir çok kurum bunu yapmadığı için içerideki personel terfi edemiyor. Lisans mezunu olduğun için kimse kadro vermez. Her halukarda sınava girmen gerekiyor. Mesela düzenli sınav yapan kurumlardan biri GTHB dir.

Daha
1 yıl 4 hafta önce #12219 yazan kalzar
öncelikle hassasiyetinizden ötürü teşekkür ederim arkadaşlar önceliği yükselme imkanı olan bir kurum olsun istiyorum dediğiniz gibi zaten kit olmadığı sürece diğer memurlarda gih kadrosu olduğun sürece maaş olarak fark eden pek bir şey yok da benim de zaten öğrenmek istediğim kurum içerisinde personeline yükselme imkanı tanıyan kurumlar hangileri lisans kadrom ile alınmaktan ziyade lisans mezunu olmamın işe yarayacağı bir kurum var mıdır onu öğrenmek istiyorum yani mesela bir kuruma gih olarak girip kurum içerisinde uzman yardımcılığı için personellerine sınav açan kurumlar var mıdır bildiğniz malum bilen bilir adliye içerisinde görevde yükselme yok gibi bir şey sadece 8 yıl sonra yazı işleri müdürlüğü için hak kazanılıyor ki o da kadro boşluğu felan derken benim şartlar uyduğunda hemen hemen imkansıza yakın olacak

Daha
1 yıl 4 hafta önce #12221 yazan metinc

kalzar yazan: öncelikle hassasiyetinizden ötürü teşekkür ederim arkadaşlar önceliği yükselme imkanı olan bir kurum olsun istiyorum dediğiniz gibi zaten kit olmadığı sürece diğer memurlarda gih kadrosu olduğun sürece maaş olarak fark eden pek bir şey yok da benim de zaten öğrenmek istediğim kurum içerisinde personeline yükselme imkanı tanıyan kurumlar hangileri lisans kadrom ile alınmaktan ziyade lisans mezunu olmamın işe yarayacağı bir kurum var mıdır onu öğrenmek istiyorum yani mesela bir kuruma gih olarak girip kurum içerisinde uzman yardımcılığı için personellerine sınav açan kurumlar var mıdır bildiğniz malum bilen bilir adliye içerisinde görevde yükselme yok gibi bir şey sadece 8 yıl sonra yazı işleri müdürlüğü için hak kazanılıyor ki o da kadro boşluğu felan derken benim şartlar uyduğunda hemen hemen imkansıza yakın olacak

Uzman yardımcılığı vs. kariyer meslek olduğu için kurum içinden alım yerine KPSS A grubu sınavları ile alım yapılır. Yani kurumda çalışıyor olmanızın bir artısı yoktur.
Bunun dışında Kurumların görevde yükselme yönetmeliklerini inceleyebilirsin. Ancak genel olarak hepsi birbirine benzemektedir.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.396 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.