logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

derece ilerlemesi durdurulması

Daha
1 yıl 4 hafta önce - 1 yıl 4 hafta önce #12173 yazan kss
Merhabalar size 3 sorum olacak, bu konularda beni aydınlatır mısınız?
1- 2007 yılından itibaren Emniyet Hizmetleri Sınıfında çalışmakta iken 2013 yılı Ekim ayında x belediyesine kurumlar arası naklen atama yoluyla atandım. Atandığımda derece kademem 5/1 idi. (5 derecenin 1 kademesi) Atanmamın üzerinden 2 yıl geçmesine karşın derecem ilerlemiyor, sebebini sorduğumda emniyet hizmetleri sınıfında fazladan aldığınız 1 derece olduğundan buradaki emsalleriniz sizin seviyenize gelesiye kadar bekleyeceksiniz diyorlar( bu arada teknik eğitim fakültesi mezunuyum ve memuriyet 7/1 den başladım. 3 yıl bekleyeceğimi söylüyorlar) Bunun yasal dayanağı var mı? Benim durumumda olup, başka kurumlara geçen bir kaç arkadaşım var onlar da böyle bir durdurma olmamış, keyfiyet mi var bu tür uygulama da bununla alakalı idare mahk. gidilebilinir mi?
2- 5'in 1.derecesindeyim hükümetin verdiği 1 derece ile 2016 ocak ayında 4/1 düşücek miyim? Düşersem maaşımda ne kadar bir fark oluyor?
3- Kurumlar arası atamam yapılırken ünvanım memur olarak atanmış yani V.H.K.İ değilim bu düz memurlukta derece kademem 5/1 den ileri gidemez deniliyor bu konu doğru mu? Doğru ise ne yapmam gerekiyor?
Son Düzenleme: 1 yıl 4 hafta önce yazan kss. Sebep: hatalı yazım

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 4 hafta önce #12174 yazan papatya

kss yazan: Merhabalar size 3 sorum olacak, bu konularda beni aydınlatır mısınız?
1- 2007 yılından itibaren Emniyet Hizmetleri Sınıfında çalışmakta iken 2013 yılı Ekim ayında x belediyesine kurumlar arası naklen atama yoluyla atandım. Atandığımda derece kademem 5/1 idi. (5 derecenin 1 kademesi) Atanmamın üzerinden 2 yıl geçmesine karşın derecem ilerlemiyor, sebebini sorduğumda emniyet hizmetleri sınıfında fazladan aldığınız 1 derece olduğundan buradaki emsalleriniz sizin seviyenize gelesiye kadar bekleyeceksiniz diyorlar( bu arada teknik eğitim fakültesi mezunuyum ve memuriyet 7/1 den başladım. 3 yıl bekleyeceğimi söylüyorlar) Bunun yasal dayanağı var mı? Benim durumumda olup, başka kurumlara geçen bir kaç arkadaşım var onlar da böyle bir durdurma olmamış, keyfiyet mi var bu tür uygulama da bununla alakalı idare mahk. gidilebilinir mi?
2- 5'in 1.derecesindeyim hükümetin verdiği 1 derece ile 2016 ocak ayında 4/1 düşücek miyim? Düşersem maaşımda ne kadar bir fark oluyor?
3- Kurumlar arası atamam yapılırken ünvanım memur olarak atanmış yani V.H.K.İ değilim bu düz memurlukta derece kademem 5/1 den ileri gidemez deniliyor bu konu doğru mu? Doğru ise ne yapmam gerekiyor?

Sayın KSS,

Daha önce görev yaptığınız hizmet sınıfından kaynaklı almış olduğunuz fazladan kademe/dereceler, yeni hizmet sınıfınızda o kademe/derece süresi kadar beklemenizi gerektirir. 1 derece ileriden başladığınızdan, yeni sınıfınıza geçtiğiniz derece/kademede 3 yıl beklemeniz gerekecektir.

2016 yılında verilecek olan ilave 1 dereceden yararlandığınızda, yeni sınıfınızda bekleme sürenize göre kademe/derecesi yapmanız mümkün olabilecektir. Bekleme süresini tamamlamışsanız 4/1 olursunuz. 2 yıl beklemişseniz 5/3, 1 yıl beklemişseniz 5/2 olursunuz.

Memur unvanlı kadrolar en yüksek 5. derecede ihdas edilmektedir. Yükseköğrenim görmüş olmanız nedeniyle, kazanılmış hak aylığınız 1/4'e kadar yükselebilir ancak memur unvanlı kadrodaki kadro dereceniz 5'te kalır. Kazanılmış hak aylığınız ilerledikçe ek göstergeniz, göstergeniz, ek ödemeniz artar. Ancak özel hizmet tazminatınız 5. derece memur kadrosu için belirlenen düzeyde kalır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kss

Daha
1 yıl 2 hafta önce - 1 yıl 2 hafta önce #12249 yazan kss

papatya yazan:

kss yazan: Merhabalar size 3 sorum olacak, bu konularda beni aydınlatır mısınız?

Sayın KSS,

Daha önce görev yaptığınız hizmet sınıfından kaynaklı almış olduğunuz fazladan kademe/dereceler, yeni hizmet sınıfınızda o kademe/derece süresi kadar beklemenizi gerektirir. 1 derece ileriden başladığınızdan, yeni sınıfınıza geçtiğiniz derece/kademede 3 yıl beklemeniz gerekecektir.

2016 yılında verilecek olan ilave 1 dereceden yararlandığınızda, yeni sınıfınızda bekleme sürenize göre kademe/derecesi yapmanız mümkün olabilecektir. Bekleme süresini tamamlamışsanız 4/1 olursunuz. 2 yıl beklemişseniz 5/3, 1 yıl beklemişseniz 5/2 olursunuz.

MERHABALAR, ÖNCELİKLE SORUMA CEVAP VERDİĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. VERDİĞİNİZ CEVAPTA BİR YERDE ANLAMADIĞIM BİR HUSUS VAR "2016 yılında verilecek olan ilave 1 dereceden yararlandığınızda, yeni sınıfınızda bekleme sürenize göre kademe/derecesi yapmanız mümkün olabilecektir. Bekleme süresini tamamlamışsanız 4/1 olursunuz. 2 yıl beklemişseniz 5/3, 1 yıl beklemişseniz 5/2 olursunuz." ŞEKLİNDE CEVAP VERDİNİZ. BUNUNLA ALAKALI HÜKÜMETİN 1 İLAVE DERECE VERMESİ İLE ŞUAN BULUNDUĞUM 5 / 1 'İNDEN NİYE DİREK 4 / 1 'NE DÜŞEMİYORUM. (2 YILDIR 5/1 DE BEKLİYORUM) BEKLEME SÜREMİN BİTMESİNE 1 YIL KALDI. OCAK 2016 DA VERİLECEĞİ SÖYLENİYOR BİR DERECENİN BU TARİHTE DİREK 4/1 İNE NİYE DÜŞEMİYORUM? TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM.

Son Düzenleme: 1 yıl 2 hafta önce yazan kss.

Daha
1 yıl 2 hafta önce #12253 yazan papatya
Sayın KSS,
Verdfiğiniz bilgilere göre 5/1'de 1 yıl daha beklemeniz gerekiyor. Bu durumda, 1 derece verilmesi durumunda, size 2 kademe yansıması gerekecektir. Ocak ayında 1 derece aldığınızda 5/3 olursunuz ve artık bekleme süreniz kalmadan normal yollarla kademe /derece ilerlemenizi yaparsınız.
Dediğiniz şekilde, 1 derece verilmesiyle 4/1 olmanız durumunda 4/1 de yeniden 1 yıllık bekleme süresini doldurmanız gerekecektir.
Yani özetle her iki durumda da, 4/2 olabilmeniz için hem 1 dereceyi almanız hemde 1 yıl süre ( beklemeniz gereken süre kadar) geçmesi gerekecektir.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kss

Daha
11 ay 4 hafta önce #12354 yazan byFiziko
Papatya Hanım Mrb. Aklıma Takılan bir sorum var yardımcı olursanız sevinirim.2008 Yılında Antep Üniversitesinde Fizik Mühendisi olarak mezun oldum. Askerliğimi 6 ay olarak 2009 yılında yaptım.19/08/2011 tarihinde memuriyete başladım. Daha Önceden Süper Lise okuduğum için (Hazırlıkla beraber 3+1) Memuriyete 8/2 olarak başladım. Yani 36/A-2den ve 36/A-6-b den 1 derece ve bir kademe aldım. Askerlikle birlikte 4 Yıll 8 aylık hizmetim var. Şu an 7/3'üm.Sorum şu İçişleri bakanlığındayım unvan değişikliği ile programcı oldum. Programcı kadrosu THS olduğu için ben 36/A-4den teknik bilimler lisansiyeri olarak yararlanarak bir derece alabilirmiyim. 36/A12-d maddesinden dolayı tedirginim.Ama ben yüksek lisans ve doktora yapsam 2 kademe alcam o zmanda emsallerimi geçiyorum.Bu çelişkiyi anlamadım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Daha
11 ay 4 hafta önce #12355 yazan papatya

byFiziko yazan: Papatya Hanım Mrb. Aklıma Takılan bir sorum var yardımcı olursanız sevinirim.2008 Yılında Antep Üniversitesinde Fizik Mühendisi olarak mezun oldum. Askerliğimi 6 ay olarak 2009 yılında yaptım.19/08/2011 tarihinde memuriyete başladım. Daha Önceden Süper Lise okuduğum için (Hazırlıkla beraber 3+1) Memuriyete 8/2 olarak başladım. Yani 36/A-2den ve 36/A-6-b den 1 derece ve bir kademe aldım. Askerlikle birlikte 4 Yıll 8 aylık hizmetim var. Şu an 7/3'üm.Sorum şu İçişleri bakanlığındayım unvan değişikliği ile programcı oldum. Programcı kadrosu THS olduğu için ben 36/A-4den teknik bilimler lisansiyeri olarak yararlanarak bir derece alabilirmiyim. 36/A12-d maddesinden dolayı tedirginim.Ama ben yüksek lisans ve doktora yapsam 2 kademe alcam o zmanda emsallerimi geçiyorum.Bu çelişkiyi anlamadım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sayın BYFZİKO,

657 sayılı Kanunun 36/A/2 maddesinden yararlananların 36/A/4 maddesinden de yararlanması mümkün olamamaktadır. Lise hazırlık sınıfı ve yüksek lisans ve doktora gibi eğitimler nedeniyle alınan ilave kademe/dereceler emsal uygulamasına takılmaz. Ayrıca değerlendirilir.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: byFiziko

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.387 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.