logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Hizmet Birleştirme ve Kadro Derece Sorunu

Daha
1 yıl 1 hafta önce #12091

Selamun Aleyküm arkadaşlar.
Ben 2015 Eylül ataması sonucu polislikten öğretmenliğe geçiş yaptım.
Emniyette aldığım en son bordroda Kadro / Derece : 3/1 Kadro Derece ( Emekliliğe Esas ) :5/2 yazıyordu.
Şuan Milli Eğitim den aldığım son bordroda Kadro derece 4/2 Emekliliğe Esas 4/2 yazıyor.

Yapılan işlem doğrumudur.
Benimle aynı emsal kurumlar arası geçen arkadaşları aradığımda eski kurumdaki kadro derecelerinin değişmediğini söylüyorlar.
Hatayı kim yapıyor burada?

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
Daha
1 yıl 1 hafta önce #12095

Sayın FUKURINSHİKU,

Daha ileri derece kademelerden girilen hizmet sınıflarında görev aldıktan sonra başka bir hizmet sınıfına geçenlerin ileride başlamış olduğu süre kadar ilerlemeleri yapılmaz. Bu şekilde olanlar naklen geçme tarihinde bulundukları derece/kademede kalacak olmakla birlikte, eğer eski kurumlarında torba kadro (68/b) uygulamasından yararlanmışlarsa bu derece/kademede bırakılmaları zorunluluğu bulunmamaktadır.
Bulunduğunuz derece/kademenin, polis memuru iken kazanılmış hak aylığı olarak bulunmanız gereken seviyede kalacak ve bu seviyede bir süre beklemeniz gerekecektir.
Ancak, şu an itibariyle hangi derece/kademede olmanız gerekeceğini bordronuzdan anlamamız mümkün olamayacaktır. Zira eğitim durumunuzu, işe giriş tarihinizi ilave kademe derece alıp almadığınızı, özel sektör hizmetiniz olup olmadığı gibi bilgilere de sahip olmak suretiyle son durumunuzun mne olması gerekeceği konusunda birşeyler söyleyebiliriz.


Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 1 yıl 1 hafta önce yazan papatya.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
1 yıl 1 hafta önce #12096

Bu benim hizmet cetvelim. Buna görede bir bilgi verirseniz sevinirim.
Ayrıca benimle emsal aynı kurumdan aynı kuruma geçen arkadaşlara farklı uygulama yapılıyor.
Şimdiden tşekkürler...

Son Düzenleme: 1 yıl 1 hafta önce yazan Fukurinshiku.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
Daha
1 yıl 1 hafta önce #12099

Sayın FUKURINSHİKU,

Hizmet cetvelinizi incelediğimde, 4 defa ilave kademe ilerlemesi yaptığınız ve hizmetinizin 9 yıl 10 ay olmasındandan dolayı da 3 derece aldığınız ve ayrıca 10 ay kıdeminizin olduğu görülmektedir.

Polis memuru olarak 8/1'den göreve başlamış olmanız nedeniyle, emsaliniz olan öğretmen şu an 5/2'de bulunmaktadır ve 17 Aralık 2015 tarihi itibariyle 5/3 olacaktır. Emsaliniz olan öğretmen 4/2'den 4/3'e geçeceği zaman sizin de ilelemeniz yapılacaktır.

Son durumunuz itibariyle durumunuzda herhangi bir hata göremedim. Öte yandan, benzer şekilde öğretmen olarak atanmış olanların kazanılmış hak aylıklarından üst dereceye ataması yapılmışsa işlemde hata yapıldığını söyleyebilirim. Çünkü emniyette ilk dört dereceye kazanılmış hak aylığına bakılmadan (hizmet süresine göre) atama yapılabilirken, eğitim öğretim hizmetleri sınıfında bu şekilde bir işlem yapılmasına 657 sayılı Kanun izin vermemektedir.


Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: Fukurinshiku

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.743 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.