logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Maaş bordroda tazminatlar

Daha
1 yıl 1 ay önce - 1 yıl 1 ay önce #12075 yazan Memur19
Arkadaşlar çevre ve şehircilik il müdürlüğünde şehir plancısı(teknik hizmetler sınıfı) olarak görev yapmaktayım. Aynı kurumda benle işe başlayan aynı derece kademede olduğumuz mühendis arkadaş ile bordrolarda farklılık var ve benim maaşım başta 7 tl az yatıyordu şimdi zamlar geldikçe aradaki fark bu ayki bordroda 17 tl yi bulmakta. Kurum ayniyat saymanı ile görüştüğüme göre aradaki fark şu; arkadaşın bordrosunda özel hizmet tazminatı 1199,73 ve ek tazminat 149,97 olmakla birlikte bu tazminatlar ayrı ayrı kalemlerde yazılmış benim bordroda ise sadece özel hizmet tazminatı kalemi yer almakta ve 1199,73+149,97 = 1349,7 yazmaktadır. Memurunyeri sitenizde yer alan güncel maaş hesaplama robotunuzda bilgilerimi yazdığımda maaşım 17 tl eksik çıkmaktadır. Ayniyat saymanının dediğine göre fark burdan kaynaklanıyor kıs sisteminde şehir plancısı yazdığında o şekilde çıktığını tek kalemde yazıldığı içinde vergi daha fazla kesiliyormuş.Bu bana hiç mantıklı gelmiyor.Bende teknik hizmetler sınıfındayım aynı bölgedeyim (4. Bölge) bende araziye çıkıyorum ki kanun koyucu zaten teknik hizmetleri mimar mühendis ve şehir plancısı olarak ifade etmiyor mu.Yardımlarınızı bekliyorum burda bir haksızlık varmı yok mu.Teşekkürler.
Son Düzenleme: 1 yıl 1 ay önce yazan Memur19.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 1 ay önce #12076 yazan papatya

Memur19 yazan: Arkadaşlar çevre ve şehircilik il müdürlüğünde şehir plancısı(teknik hizmetler sınıfı) olarak görev yapmaktayım. Aynı kurumda benle işe başlayan aynı derece kademede olduğumuz mühendis arkadaş ile bordrolarda farklılık var ve benim maaşım başta 7 tl az yatıyordu şimdi zamlar geldikçe aradaki fark bu ayki bordroda 17 tl yi bulmakta. Kurum ayniyat saymanı ile görüştüğüme göre aradaki fark şu; arkadaşın bordrosunda özel hizmet tazminatı 1199,73 ve ek tazminat 149,97 olmakla birlikte bu tazminatlar ayrı ayrı kalemlerde yazılmış benim bordroda ise sadece özel hizmet tazminatı kalemi yer almakta ve 1199,73+149,97 = 1349,7 yazmaktadır. Memurunyeri sitenizde yer alan güncel maaş hesaplama robotunuzda bilgilerimi yazdığımda maaşım 17 tl eksik çıkmaktadır. Ayniyat saymanının dediğine göre fark burdan kaynaklanıyor kıs sisteminde şehir plancısı yazdığında o şekilde çıktığını tek kalemde yazıldığı içinde vergi daha fazla kesiliyormuş.Bu bana hiç mantıklı gelmiyor.Bende teknik hizmetler sınıfındayım aynı bölgedeyim (4. Bölge) bende araziye çıkıyorum ki kanun koyucu zaten teknik hizmetleri mimar mühendis ve şehir plancısı olarak ifade etmiyor mu.Yardımlarınızı bekliyorum burda bir haksızlık varmı yok mu.Teşekkürler.

Sayın MEMUR19,
1 Ekim 2008 ve sonrasında işe girenlerin maaş hesaplaması yapılırken, özel hizmet tazminatı ve bu mahiyetteki tazminatlar (eğitim ve öğretim tazminatı, adalet hizmetleri tazminatı, din hizmetleri tazminatı, denetim tazminatı, emniyet hizmetleri tazminatı, mülki idare amirliği özel hizmet tazminatı) üzerinden de emekli keseneği kesilmektedir.
Öte yandan, Devlet memurlarının belli bir yer, bölge veya hizmet karşılığı yararlandıkları ek ve ilave tazminatlar ise emekli keseneğine konu edilmemektedir.
Hal böyle iken, maaş bordrosu düzenlenirken emekli keseneğine konu tazminatlar ile emekli keseneğine konu olmayacak tazminatlar aynı kalemde gösterildiğinde (toplanarak), tazminatın tamamı üzerinden ve hatalı olacak şekilde emekli kesintisi yapılmış olmaktadır.
Kurumunuza durumu ileterek, ek tazminatlarınızın emekli keseneği kesilmeyecek şekilde ayrı bir kalemde maaş hesabına dahil edilmesini istemeniz durumunda, hatanın giderileceğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Memur19

Daha
1 yıl 1 ay önce #12077 yazan Memur19
Kurum mutemedine sordum bana dediği o mühendis sen şehir plancısısın diyor bu mantıklımı dediğimde mantıklı veya değil gibi azarlayıcı bir tepkiyle karşılaştım Nasıl çözebilirim insanlara saygısızlık da yapmak istemiyorum ama ortada bir haksızlık var ve laf anlatamıyorum.

Daha
1 yıl 1 ay önce - 1 yıl 1 ay önce #12078 yazan Memur19
Aynı iş yerindeyiz her ikimizde aynı bölgedeyiz ondan ek tazminattan vergi kesilmezken benden kesiliyor bu hak mı adalet mi 17 aydır memurum her ay maaşımda ortalama 10 tl eksik yatıyor belki ufak bir miktar olabilir ama hakkım olmayan bir kuruşu Allah nasip etmesin.Bu fark maaşıma zam geldikçe de artıyor. Defterdarlığa gittim oradakilerde anlamadı ya da anlamak istemediler. Çözümü nerelerde arayacağımı şaşırdım.
Son Düzenleme: 1 yıl 1 ay önce yazan Memur19.

Daha
1 yıl 1 ay önce #12080 yazan papatya

Memur19 yazan: Aynı iş yerindeyiz her ikimizde aynı bölgedeyiz ondan ek tazminattan vergi kesilmezken benden kesiliyor bu hak mı adalet mi 17 aydır memurum her ay maaşımda ortalama 10 tl eksik yatıyor belki ufak bir miktar olabilir ama hakkım olmayan bir kuruşu Allah nasip etmesin.Bu fark maaşıma zam geldikçe de artıyor. Defterdarlığa gittim oradakilerde anlamadı ya da anlamak istemediler. Çözümü nerelerde arayacağımı şaşırdım.

Sayın MEMUR19,
Fazla kesilen vergi değil emekli keseneğidir. Ek özel hizmet tazminatından emekli kesintisi yapılmayacağını yazılı olarak kurumunuza ileterek hatalı yapılan ödemelerin düzeltilmesini ve geçmişe dönük farkların ödenmesini talep etmeniz daha uygun düşecektir sanırım.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Memur19

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.337 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.