logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

GEÇİCİ GÖREVDE MALİ HAKLAR NELERDİR

Daha
1 yıl 1 ay önce - 1 yıl 1 ay önce #12058 yazan dursunyılmaz
…………… ili ………….. İlçesinde kadrolu İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmakta iken, 6528 sayılı kanun uyarınca şahsa bağlı eğitim uzmanı olarak …………. il Milli Eğitim Müdürlüğü emrine atandım.
14 Mart 2014 tarihinde ………. İlçesinde kadrolu olarak yürüttüğüm görevden ayrılarak……….. İl Milli Eğitim Müdürlüğünde atandığım görevime başladım.
Aynı tarihte akşam üzeri, Bakanlığımız tarafından yerimize yeni atama yapılıncaya kadar geçici olarak ………… İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevlendirildim. Görev yerime gelerek göreve başladım.
Yerime başka bir görevlendirilme yapılması üzerine 27 Haziran 2014 tarihinde görevimi, görevlendirilen kişiye devrettim ve ………. ilçesinden ayrılarak ………… İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki görevime döndüm.
Mali haklar yönünden bazı tereddütler oluşmuştur.
Görüşüne başvurduğumuz mali hizmetler uzmanlarından bazıları,
Geçici olarak görevlendirilmem nedeniyle 6528 Sayılı Harcırah Kanununa göre, 14 Mart 2014 tarihinde …………’tan …………..’a bir defa yol parası, yürütülen görev süresi için ilk 90 gün tam yevmiye, ikinci 90 gün için 3/2 yevmiye ile görev sonunda 27 Haziran 2014 tarihi için …………’tan …………..’a yol parası ödenmesi gerekir demektedirler.
Başka bir uzman arkadaş ise, eski görev yerinde yeniden ama geçici olarak görevlendirildiğin için yani ikamet yeri değişmediğinden dolayı bir ödeme gerekmez demektedir.
Başka bir görüş ise, yürütülen görev için vekalet ücretinin ödenmesi gerektiğini ifade etmişlerdir.
İlgili idare ise, tereddüt yaşadığı için işlem tesis edememiştir.
Uygulamaya esas olmak üzere, tereddütlerin giderilmesi bakımından görüş ve öneri bildiren herkese teşekkür ederim.
Son Düzenleme: 1 yıl 1 ay önce yazan dursunyılmaz. Sebep: 267 Haziran olan tarihi 27 Haziran olarak düzelttim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 1 ay önce - 1 yıl 1 ay önce #12059 yazan kuzey
İl veya ilçe isimlerini harfle belirtseydiniz belki birşeyler söyleyebilirdim. Tam olarak anlayamadım nereden nereye gidildiğini. ve asıl sorunun yol ücreti mi yoksa geçici görev yolluğu mu olduğunu. Öte yandan olay vekaleten atama ise durum değişecektir tabi.
Son Düzenleme: 1 yıl 1 ay önce yazan kuzey.

Daha
1 yıl 1 ay önce #12061 yazan dursunyılmaz
6528 sayılı Kanunu bilirsiniz. İl ve ilçe isimlerini çeşitli sebeplerden dolayı yazmadım. İlçe il merkezine yaklaşık 100 km. İlçede otururken ile merkezine eğitim uzmanı atandım. İl merkezinde göreve başladıktan sonra, yerime bir atama yapılıncaya kadar geçici olarak önceki görevimde görevlendirildim. Yeni görev yerinden ayrılarak önceki görev yerme dönerek bu defa geçici görevlendirme çalıştım. 106 gün böylece görev yaptım. Yerime atama yapılınca il merkezindeki görevime yeniden döndüm. asıl sorun yol ücreti olmaz diye düşünüyorum. Yol ücreti bir geliş bir gidiş. Teşekkürler....

Daha
1 yıl 1 ay önce #12062 yazan osman1
Fiilen yaptığınız her gidiş geliş için yol ücreti ödenmesi gerekir.

Daha
1 yıl 1 ay önce #12064 yazan dursunyılmaz
Merhaba Osman1, teşekkür ederim. Bir gidiş bir dönüş yaptım. Yazının sonunda da belirtmiştim. Çalıştığım106 gün için yevmiye ödenir mi?

Daha
1 yıl 1 ay önce #12066 yazan osman1
Geçici görev mahalli ile asıl görev mahalli aynı yer olduğundan gündelik ödenmemesi gerekir.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.349 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.